Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem, már...

Mit tegyek, ha úgy érzem, már nem áll biztos lábakon a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a párommal. A kapcsolatunk második hónapjától együtt is élünk, én költöztem hozzájuk. Anyósommal, apósommal, és a sógornőmmel osztozunk egy háromszobás házon.

Nem tudom, hogy a kapcsolatunk mikor ingott meg. Körülbelül augusztusban történhetett, bár néhányszor korábban is voltak köztünk veszekedések a párommal, legtöbb esetben azért, mert a volt barátnőjéhez hasonlított, aki egy bárcás, többször megalázta, és megcsalta a páromat a kapcsolatuk alatt. Én egy házias, türelmes, de törekvő lány vagyok, céljaim vannak az életben, amit a párom nem mondhat el magáról. A kapcsolatunk másfél éve alatt összesen 1 hónapot dolgozott. Előtte, és utána is egyetlen dolog érdekli, mégpedig a számítógép. Velem sosem beszélget, inkább a haverjaival szokott mikrofonon, vagy telefonon, miközben játszanak a gépen. Gyakorlatilag sehová nem járunk együtt, még boltba sem. Semmivel, és senkivel nem törődik, főként velem nem. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor kérdezte meg, milyen napom volt a munkahelyemen. A fizetésemből nem kell lakbért, vagy rezsit fizetnünk, anyósomék szinte megtiltották. Mégsincs soha pénzem, mert gyakran a hétvégi ebédekhez én vásárolok be, illetve a párom minden dolgát ezen felül én állom.(ruha, nasi, mindennap kóla, elektronikus cuccok, stb) Havi 112 ezret keresek, heti 40 órát dolgozom (4 napot), TB-m nincs, mert nem vagyok bejelentve, egy-két hónapon belül tervezek váltani, de nem vagyok biztos benne, hogy ezen a környéken maradnék.

Most előállt egy helyzet, amelybe nem szeretnék komolyan belebonyolódni. Mint olvastátok, picit gyerekes a párom 25 éves kora ellenére, nem dolgozik, csak teng-leng. Most felvehetnénk egy hitelt, amiből meg tudnánk venni a szomszéd házat. Havi 43 ezer forint kb. a törlesztőrészlet. Végre lehetne saját konyhám, egy fészkünk, ahová akár gyermeket is vállalhatnánk (amit ő egyáltalán nem szeretne, abszolút elzárkózik ettől), eljegyezhetnénk egymást, stb. (a jegygyűrű megvan, úgy tudom. Mégsem látok esélyt rá, hogy valaha is odaadná, mi több, nem vagyok benne biztos, hogy elfogadnám, ha odaadná)

Nem tudom, mit tegyek. Após-anyós örül, hogy ilyen lehetőségünk adódna. Én csak menekülni szeretnék, hiába szeretem a párom, úgy érzem, ő nem gondolja velem komolyan, mert akkor legalább dolgozni elmenne. Nem szeretném egész hátralévő életemben eltartani, és ráadásul gyakorlatilag ugye semmibe vesz. Mit tegyek? Hogy mondjam meg, hogy képtelen vagyok belevágni vele egy olyan dologba, egy adósságba, amiből leghamarabb 15 év múlva szabadulhatok?


25/L



2019. febr. 6. 15:03
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem mondta még neked, hogy rosszul választottál?
2019. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Oh és mégvalami. Csodálkoztam miért vagy ott a második hónaptól fogva, mikor annyi idő rohadtkevés kiismerni valakit. Na pont ez az :D "gyere kislányom, mi szeretünk itt téged, megtiltjuk, hogy lakbért fizess aranyom jobban fogsz élni mint bárhol, csak a nagyétkű fiunkat meg magad tartsd el mert nekem sem ártana egy kis anyagi fellélegzés" ha kiszámolnád és magadra meg a lakbérre költeni azthiszem akkor is jobban jönnél ki
2019. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Te valami hihetetlen modokon lehetsz ostoba, ha ennek a faszinak hitelbol meg kozos feszket is akarsz fedezni. Hülye vagy-e mondd meg nekem... ezt nokent olvasni is megalazo volt. Nyisd mar ki a szemedet, könyörgöm.
2019. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs kifejezés
2019. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nagyon tud valamit a pasi vagy Te vagy nagyon hülye...

Amúgy nekem az is megfordult a fejemben, hogy nem lehetséges, hogy Te úgy menekültél ebbe a kapcsolatba? Mert a szüleidről, saját családodról nem írsz, és ép eszű ember nem költőzik egy hónap után az "anyósékhoz".

2019. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim válasza:
100%
Egy idióta vagy ha vele maradsz. Ennél csak rosszabb lessz a helyzet. Tőle akarsz gyereket?? Aki semmire nem képes? Egy órára sem bíznám rá a gyerekem, te meg hagynád hogy ő nevelje a gyerkőcöket amíg dolgozol? Ha van egy kis eszed otthagyod őt, ha meg nem akkor megérdemlitek egymást.
2019. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
93%
Nem semmi hogy eltartol egy munkaképes,de lusta embert.Valamit nagyon tudhat,ha még vele vagy.
2019. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

-Nem dolgozik.

-Nem törődik veled.

-Nem ugyanaz a jövőképetek. (gyerek)


Mi nem egyértelmű még ezen??

2019. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Miután nem vagy bejelentve a munkahelyeden, megnyugtatlak, hogy hitelt sem fogsz kapni, úgyhogy igazából nincs is miről magyarázkodni anyóséknak.


Amúgy meg szakíts és költözz el minél gyorsabban.

2019. febr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez az út nem vezet sehova. Ha a szerelem köde elszállt a szemed elől, akkor te is látod. Mert különben nem tetted volna fel a kérdést. Ha az ember látja a lába előtt a sz@rt, akkor nem lép bele. Ne akarj egy függőt megváltoztatni. Egyszerűen lépj tovább. Ha nem akarsz konfrontálódni, akkor szép csendesen távozz. Keress egy másik lakhelyet, rakd össze a cuccodat és lépj.
2019. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!