Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha valaki 20 évesen...

Miért baj ha valaki 20 évesen is otthon lakik még?

Figyelt kérdés

Sosem értettem az ilyet. Én 16 éves korom óta dolgozom suli mellett és a fizetésem egy részét mindig félretettem, szóval eltudnék menni albérletbe, viszont hülyeségnek tartom, hogy kidobjak feleslegesen egy csomó pénzt havonta, akár 5-10 évig is egy hülye albérletre, mikor otthon nem zavarok senkit, nem élősködöm a szüleimen. Otthon sokkal egyszerűbb, könnyebb gyűjtögetni, mint albérletben.


Most nem azokról a 20 évesekről beszélek, akik nem hajlandóak dolgozni és a szüleik tartják el, hanem az olyanokról, mint amilyen én is vagyok, akiknek céljaik vannak az életben.



2019. febr. 10. 00:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%
De kinek baj??? Mutass már meg egy olyan kérdést itt, ahol azt tanácsolják a 20 évesnek, -aki dolgozik, jó kapcsolata van a szüleivel, nem kezelik ócodásként, jól elvan otthon és tud félretenni,- hogy költözzön el! Linkelj be csak egyet! Én sem értem miről beszélsz és mi a kérdés...
2019. febr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nekem baj, másoknak baj és azt nem értem, hogy miért."

Ne töltsd azzal az életedet, hogy mindenkit megpróbálsz megérteni. 7 milliárdan vagyunk. És akkor ezt még be kéne szorozni a témák számával...

Fogadd el, hogy az emberek nem egyformák, sokmindenről sokféleképpen gondolkodnak, és tudjál róla, hogy bármit bárhogyan teszel, lesznek, akiknek nem fog tetszeni, és lesznek köztük, akik ezt szóvá is teszik, olyanok is lesznek, akik bántó módon. Leszaromtabletta. Úgy éld az életedet, ahogy a lelkiismereted diktálja.

2019. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

Ezzel az oldallal ne foglalkozz, rengeteg itt a megkeseredett nő.

Másrészt van egy réteg, aki így játssza az eszét.

2019. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

Alapesetben nem baj.

Akkor van probléma, ha nem egyezik az elképzelés az otthon lakásról a szülőkkel.

Nekem pl alap, hogy a nagykorú gyerek, ha van jövedelme szálljon be a rezsibe és az egyéb otthoni költségekbe, illetve végezzen házimunkát is. Ha nincs jövedelme, mert pl meg tanul, akkor meg evidens, hogy jobban kiveszi a részét az otthoni teendőkből.

Tartsa be a szabályokat: pk nincs otthon dohányzás, nem -hoz fel senkit bejelentés nélkül, pláne nem mas partnert minden héten. Illetve az én házam az én váram, ott én is otthon akarom magam erezni, ergo nem akarok minden hétvégén idegent a házban.

Az én oldalamról pedig ugyanúgy evidens, hogy tiszteletben tartom a magán szféráját, tehet nem mászkálok be a szobájába a tudta és engedélyé nélkül, nem rendezkedek és nem kutakodok ott. Nem korlátozom a szabadidejét, de elvárom, hogy a megbeszélt időre otthon legyen, vagy legalább szóljon időben, ha késik. Illetve nálunk az a szokás, hogy elmondjuk a másiknak, hova megyünk és mikor jövünk haza

2019. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.


Teljesen oké vagy. Húszévesen, akinek rendezett a kapcsolata a szüleivel, az ezt teszi, amit te.


Sohasem másokhoz képest határozd meg magadat.

2019. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%

Én azt mondom, hogy 23-25 éves korig nem baj, utána már azért ciki.

De ez nagyban függ az anyagi helyzetektől

2019. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
34%

Erdekes, hogy itt most mennyire irjak, hogy jaj, nem baj. Masik kerdesnel, ha a szinten 20 eves, szinten dolgozo ember irja ki a kerdest, akkor jonnek az ot szarig alazo valaszok 😂

Milyen eeeeerdekes...

2019. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Tessék elolvasni az itteni válaszokat arról, hogy mekkora szégyen az, akit támogatnak a szülei, és akkor megértitek, hogy a kérdező miért tesz fel ilyen kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..
2019. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem baj ha otthon lakik a húszéves.. az viszont gáz hogyha melózik, de eszébe sem jut fizetni a saját költségeit, sőt követelőzik a szülei felé, mert neki ez is jár, meg az is jár, és különben is mi az hogy nem vettek neki lakást.. Na az gáz.
2019. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

17!


Olyan kérdésekre érkezik az e típusú válasz, ahol a "kisgyerek" csak korban felnőtt, amúgy marhára nem. Semmi nem felel meg neki, nem ad a közösbe, nem próbál meg alkalmazkodni, úgy van vele, hogy ő már nagykorú, a szüleinek semmihez semmi köze. Oke, légyen így- ilyenkor egyértelmű, higy nem is kell otthon lakni.

2019. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!