Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha valaki 20 évesen...

Miért baj ha valaki 20 évesen is otthon lakik még?

Figyelt kérdés

Sosem értettem az ilyet. Én 16 éves korom óta dolgozom suli mellett és a fizetésem egy részét mindig félretettem, szóval eltudnék menni albérletbe, viszont hülyeségnek tartom, hogy kidobjak feleslegesen egy csomó pénzt havonta, akár 5-10 évig is egy hülye albérletre, mikor otthon nem zavarok senkit, nem élősködöm a szüleimen. Otthon sokkal egyszerűbb, könnyebb gyűjtögetni, mint albérletben.


Most nem azokról a 20 évesekről beszélek, akik nem hajlandóak dolgozni és a szüleik tartják el, hanem az olyanokról, mint amilyen én is vagyok, akiknek céljaik vannak az életben.



2019. febr. 10. 00:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
88%

Azért baj,mert irigyek a jo kaocsolatotokra,mnert 80% albérlo családok vannak,és fujnak egy normális családi viszonyra,fujnak azokra akik otthon élnek és nincsenek megnyomoritva kiskorusitva,nem kelett koszos lukba futniuk.. Na ez a bejuk..

40N

2019. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam a többi választ, de az égvilágon semmi baj sincs vele!!

Én még egyetemista vagyok, mellette igaz dolgozok, de inkább teszek félre, meg ami nekem kell azt megveszem, hogy anyuéknak ne kelljen!

Mire végzek 23 leszek, addig biztos, hogy nem fogok elköltözni. Nincs ebben semmi ciki. Mai világban sokszor elhúzódik ez 25 éves korig is.

2019. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én is azok között vagyok, akik szinte minden kérdésnél ellenzik a 18 feletti otthon lakást.


1.

Én vidéken laktam, messze Pesttől, de 14 évesen középiskolába ide jöttem fel. Először kollégiumba, de egy ismerős feketén (a mai napig nincs nyoma annak "hivatalos" szempontból, hogy 14-16 éves korom között közöm lett volna a céghez) ajánlott egy állást 180.000HUF-ért egy hónapban.

Elköltöztem a SharedHouse-ba, azóta is jól megvagyunk a lakótársaimmal. Én és 5 különböző korú és foglalkozású nő.

Így én elég korán, 14 évesen kezdtem önálló életet, szülői besegítés nélkül. Nem azért mert ne tehették volna meg, hanem mert nem volt szükségem segítségre, így is órási a megtakarításom(illetve megtakarításunk, mert közös a SharedHouse-ban), bár igaz a fizetésem is 400 felett van ma már.

Szóval nálam az az egyik indok, hogy miért ajánlom az elköltözést, mert ezt ismerem, megtapasztaltam, láttam mi lett azokból az ismerősiemből, volt osztálytársaimról mára, akik nem költöztek el legalább 19 éves korukban.

Természetesen mindenki más, úgyhogy nem ez alapján ítélem a kérdezőket. Általában ítélkezni egyáltalán nem ítélkezem, csak tanácsot adok.


2.

A te helyzeted más. Vagy ha nem is más, lehet hogy mások is ilyenek lennének, de te előre letisztáztad hogy nem az eltartottakról beszélsz!

Ezért a TE helyzeteddel nincs baj! Van különbség "20 éves otthon lakó" és "20 éves otthon lakó" között. TE abban a kategóriában vagy, amelyik nem baj.


3.

A lényeg, hogy az illető dolgozzon, segítsen fizikálisan, és adjon le a pénzből! Még ha csak minimálisan is.

A lényeg, hogy megtapasztalja, még ha otthoni körülmények között is, hogy milyen lesz az egyedül/párral élés.

Segítsen fizikálisan: Megtanulja, hogy ha nem takarít, akkor bizony el fogja lepni a kosz, mert nincs más aki megcsinálja helyette, vagy tudjon főzni, mert nem lesz aki főz rá!

Leadni pénzből: A rezsibe teljesen természetes kéne hogy legyen a beszállás. Illetve egy minimális (itt most tényleg valami jelképes 5-10ezerről van szó akár) bérleti díj. Ezen felül fizessen ki minden kaját, üdítőt, stb. Tehát szálljon be a közösbe, mert már ő is kereső felnőtt, és használja ezeket a dolgokat.


A lényeg ebben, hogy az illető megtanulja kezelni a pénzt, hogy megértse, hogy JELEN IDŐBEN néha nem kap semmit az "alap lakhatáson" kívül a pénzéért (ezalatt az albérleti díjat, és a hiteltörlesztőt, ugyanis a törlesztőből is csak a befejezéskor tiéd a ház, addig a inkább a banké), valamint hogy az étel nem ingyen kerül oda az asztalára.

Szóval mindent fizessen ki amit használ, plusz adjon bele a rezsibe, és fizessen egy jelképes összegecskét a lakhatásért!


4.

A gond azokkal van, azokhoz írjuk le, akik a 3-as ponttól abszolút eltérnek, és a stílusuk is olyan. Mert van a ki belátja, hogy nem jól csinálja, vagy erre-arra nem gondolt, stb, és megérti amit mondani akarunk. Ott abban a pillanatban (én legalábbis) leállunk és átmegyünk tényleges segítőbe, tanácsadóba, és nem kioktatóba.

Viszont akik stílusban is olyanok...

Ahogy már mások is leírták.

Haza nem ad pénzt, vagy ha ad is, de nem segít be, vagy besegít de akkor nem ad pénzt, stb.


5.

SOHA nem az volt a baj itt a válaszolók között, hogy ki "mikor/hány évesen" lakik otthon!!!

Hanem az, hogy "hogyan" lakik otthon!!!


21/F

2019. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!