Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék alkoholista...

Hogyan segíthetnék alkoholista apámon? Lehet egyáltalán? Ti ismertek olyan embert, aki kigyógyult az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Olyan jó lenne, ha lenne egy normális apám, de sajnos nem bírja ki alkohol nélkül. Többször is volt kezeléseken, de mindig visszaesett. Az első kezelés után megnéztem a papírjait, azon az szerepelt, hogy bipoláris zavara van.

Tudok én bármit is tenni, hogy jobb útra térjen?


2019. febr. 15. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismertem ilyet (azóta már meghalt). De mindegy, hogy mi, akik mostanában erre járunk, és írni is van időnk, kedvünk ismertünk-e ilyeneket, vagy hogy hányat ismertünk: az a lényeg, hogy igen, vannak ilyen emberek, tehát igen, ki lehet gyógyulni belőle (olyan szinten, hogy nem iszik tovább - de attól még alkoholistának tekinti magát továbbra is, tehát egy kortyot se enged meg magának).

Ha bipoláris zavarral párosul, akkor nyilván nehezebb... A pszichiáterével beszélj, hogy kiderüljön, mit tehetsz te magad. És/vagy keresd meg őket: [link]

2019. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha régóta alkoholizál,akkor,

te semmit sem tudsz tenni,maximum elfogadod olyannak amilyen.Ha nem egy dühöngő,félőrűlt,a családot terrorizáló,bántalmazó ember,akkor szólj neki menjen aludni.

2019. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én javaslom, hogy keressen valami elfoglaltságot, amivel leköti magát, úgy kevesebbet gondolna az ivásra.
2019. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ez egy jellemző dolog az alkoholistáknál, hogy a pszichés problémájukat "kezelik" az ivással. Az alapbetegséget kellene kezelni. De azért jó volna tudni, hogy a betegsége miatt az orvosok nem küldték tovább szakemberhez, vagy csak ő maga nem ment.
2019. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező! 21 éves fiú vagyok. Apukám alkoholista volt sajnos vodkát ivott naponta többször végül.

Rengeteg veszekedés volt itthon emiatt de 15 éves koromban sajnos meghalt. Nagyon nehezen dolgoztam fel ezt lelkileg de sikerült végül túl tennem magamat ezzen igazság szerint mindent meg tettünk amit tudtunk de semmi nem változott. Már túl késő volt addigra már rettenetesen rosszul lett ki hívtuk a Mentőket el vitték az intenzív osztályra és kb egy hét múlva meghalt sajnos. De legalább utoljára még tudtam vele beszélni telefonon. Abban reménykedtem hogy túl éli de sajnos nem élte túl. Szóval ha Önként nem akar leszokni az ivásról akkor szerintem nem tehetsz semmit. Én így érzem.

2019. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Én apám már 25-30 évesen rendszeresen ivott, akkor tudták, hogy alkoholista. Onnantól meg csak rosszabb lett. Főleg mikor elkezdett társadalmilag, testileg leépülni. Elhízás, betegségek, munkanélküliség. Soha nem sikerült segíteni rajta, meg se próbált változni, 55 évesen pusztult bele.
2019. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek megmondta az orvos, hogyha még egyszer ilyen állapotban kerül be hozzájuk, akkor már nem fogják tudni megmenteni. Onnantól egy kortyot sem ivott, még szilveszterkor sem. Ennek már öt éve, azóta tényleg tiszta. Szóval van ilyen, de nagyon ritka dolog, hiszen a legtöbb alkoholistát nem érdekli az élete.
2019. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!