Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi munka több pénz vagy...

Külföldi munka több pénz vagy család?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok? Pénz vagy család? Pénz vagy itthon lenni,a saját ágyamban feküdni kelni a kiskutyámmal jó nagyokat sétálni.. Már voltam kint 1x 4hónapra.. jó kis pénzt keres az ember,és a hotelban volt szállás és napi 2x étkezés(vendéglátás) Hezitálok ki menkej e még...

2019. febr. 17. 19:39
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Igen utolsó,a szülői házban,de már csak egyik szülőm él és segítek a rezsibe,háztartásba,illetve még nem tudtam leválni,még nem érzem,hogy szeretnék családot..sajátot.
2019. febr. 17. 20:33
 12/40 anonim ***** válasza:
97%
Mivel még nincsen saját kis családom, ezért a pénz.
2019. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%

Aki kint élt pár évet, az rájön hogy mit hagyott ki azzal hogy elment.

Aki nem ment ki es alberletben "nyomorog" 7 éve, az meg ne írja hogy jobb lett volna kimenni hiszen nem tudja, milyen lett volna kint (és kint ugyanúgy alberletben nyomorog vagy társbérleten osztozik) szóval nem is értem....kint ugyanúgy senkinek nem lesz 3 szobas kertes háza fél év alatt.

Kérdező, kint jó eséllyel mással fogsz egy fedél alatt élni ha nem akarod a 3/4 fizud lakberre költeni, de nyelvtanulas céljabol 1-2 évre mindenképp érdemes bevállalni ha egyedül vagy.

2019. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Köszi 13-as a választ! A párommal mennénk ki,és mivel a vendéglátásban dolgozunk kint is,így kapunk staffhouset..:) Ami minimális havonta és a kaját a hotel állja. tehát alig kell hozzányúlni a fizetéshez! De nem évekre szertnénk kimenni,legalább egy kocsi árát szeretném megkeresni,nem akkora nagy álom ez.. tényleg csak hogy valamit feltudjak mutatni. 25 éves vagyok.
2019. febr. 17. 20:53
 15/40 A kérdező kommentje:
Sajnos engem egy fityingel sem támogatnak,és csak anyukám él már.. inkább őt segítjük :(
2019. febr. 17. 20:54
 16/40 anonim ***** válasza:
92%
#13-as, de, pontosan tudom mit hagytam ki azzal, hogy itthon maradtam. Nem egy ismerősöm és családtagom él kint, és eszébe sincs hazajönni, mert nem nyomorog semmilyen albérletben, hanem sokkal gyorsabban megszerzi azt az a alapot, amire egy családot alapozni lehet. Én itt verhetem magam szar 120 ezres fizetésekkel, szakmával, a párom meg két diplomával, semmire nem elég, kint meg a targoncázó és pincérkedő ismerőseink 300-400 ezreket visznek haza, legalább. Van különbség. Mondom, megértem valahol az érzelmi részét, de én tuti túllépnék rajta, főleg ha a párommal mennék, nekem úgy igazából másra nincs is igényem...
2019. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, ha itthon maradsz és szeretnél lakásra/házra gyűjteni, életet alapozni, anyukád támogatására már nem sok esélyed lesz az itthoni fizetésekkel.
2019. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
74%
PÉNZ, de ez cirka olyan kérdés mintha valaki azt kérdezné, hogy dolgozzak vagy inkább henyéljek. Naná, hogy első az anyagiak és minden más utána. Pénz nélkül életképtelen mindenki ebben a világban.
2019. febr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
31%

"kint ugyanúgy senkinek nem lesz 3 szobas kertes háza fél év alatt."

Ha sajátra házra gondolsz, akkor tökéletesen egyetértek veled.

A környékünkön fél milliónál (Euró) kezdődnek a felújitásra szoruló családi házak.

És az is igaz, hogy minimálbérből nagyon nehéz egyedül albérletet fizetni.

2019. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok politizálni, de tragédia, hogy itthon a legtöbb munkából nem lehet megélni, nyugatra kell menni ahhoz, hogy élhető béreket kapj. :(

Én a helyedben átgondolnàm alaposan. Ha van nagyobb célod (auto, ház vásárlás), akkor megèri szerintem külföldön megkeresni és utána hazajonni.

De ha alapvetően elvagy, nincsenek ekkora nagy igényeid, akkor maradj. Esetleg itthon keress más munkát, szakmát ami élhetőbb.

Vagy másik megoldás, hogy olyan országba mész ki, ahonnan gyorsan és olcsón itthon vagy. Pl sok európai városból 1-2 óra alatt Magyarországon vagy repülővel.. Illetve az árak is barátiak.

Akár 2 hetente is haza lehet járni a családhoz ilyen esetben. Egyik ismerősöm pl Németországból oda vissza összesen 6 ezerért repked. Egy-egy hétvégére simán haza tud jönni nagyon gyakran, nem marad annyira távol a családtól sem.

Vagy ha Ausztria közel van, akkor akár kocsival is pár óra alatt megjarod. Én ilyenben gondolkoznék, külföldi munka, de úgy, hogy közben gyakran lásd a családod

A kutyát meg akár ki is lehet vinni, ha berendezkedtel kimt

2019. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!