Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ezt?

Hogyan oldjam meg ezt?

Figyelt kérdés

Úgy érzem tarthatatlan a jelenlegi életem. Próbálok rövid lenni de ha valami nem érthető kérdezzetek nyugodtan.

Jelenleg a 13 éves húgommal élek a nevelőapám szüleinek lakásában. 18 éves vagyok, a napokban fognak felvenni a szakmában amiben tanultam de egyelőre elég kicsi lesz a fizetésem. A párom is csak egy kicsivel keres többet mivel ő is most váltott munkát.

Anyám a nevelőapámmal él egy szomszéd városban és az apám (az igazi) külföldön dolgozik és néha küld egy kevés pénzt. (Ezzel csak az a baj, hogy nemrég el is ment egy egészségügyi probléma miatt szóval ott vagyok ahol a part szakad)

Anyámnak alkoholproblémái vannak és nevelőapám pedig képtelen rábeszélni arra, hogy ez baj.


Nem tudom mit tegyek odéb, hogyan sakkozzak, hogy ne legyek idegroncs a mindennapi stressztől mert míg nem kapok fizetést a gyűjtött pénzemen élünk és ez a bizonytalanság szörnyű.

A húgomat képtelen vagyok nevelni, most van abban a korban, hogy a legtöbbet kéne vele foglalkozni de én még arra is képtelen vagyok, hogy magamat összeszedjem...



2018. szept. 11. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, nem irigyellek, hogy a húgodat így rádlőcsölték. Nem a te felelősséged és dolgod őt felnevelni. Nem a te gyereked. Lehetsz jóféj nővére, aki segíti, de alapvetően ez nem a te feladatod. Ahogy anyád érdekes firma lehet, hogy nem is él veletek.


Ahol éltek, a nevelőfater szüleivel, azok legalább jó fejek? Nem csesztetnek, hogy olyanokkal kell együttélniük, akikhez semmi közük?

2018. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez csak a nagyszülők háza. Ők máshol élnek
2018. szept. 11. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy akkor te viszed a háztartás a kistesóval?
2018. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy jogosult valamilyen segélyre, ha bebizonyítod, hogy egyedül neveled a húgodat, és még csak most fogsz állást kapni?

Nem ismerem az idevonatkozó törvényeket, de valami családi pótlék-szerű dolog biztos járna neked!

2018. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is kitartást kívànok neked! Nekem ugyanebben a helyzetben az egyéni vállalkozás segített. Festő a szakmám. Be voltam jelentve 8 órára, de mellette csináltam egy egyéni vállalkozást. Ha nem voltam fáradt, akkor esténként és hétvégente elmentem maszekolni. Meglepően jól kerestem már az első hónapban. Javaslom neked is. Nagyon fárasztó és meterhelő volt. A hugoddal próbáld megbeszélni a dolgot, próbálj az érzéseidre hatni. Sajnos nálam nem volt választás, ignorálnom kellett a családom egy részét, hogy nyugalmam legyen. (Szinten alkoholgondokkal küzdöttek)
2018. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez most egy negatív, egy nehéz szakasz, de ne aggódj nemsokára eljön a te időd, amikor majd könnyebb lesz, és fellélegezhetsz. Énszerintem. Úgyhogy pozitívan, fel a fejjel!:) Szal ez most egy nehézkesebb periódus, de utána reméljük már végleg jóra fordul minden , az eégsz egyben ahogy van:):) És akkor mindenki boldog lesz, és nem lesznek nehézségek; vagy legalábbis nem akkorák; mint amiken most kell keresztülmenni, átvészelni.
2018. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!