Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi munka több pénz vagy...

Külföldi munka több pénz vagy család?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok? Pénz vagy család? Pénz vagy itthon lenni,a saját ágyamban feküdni kelni a kiskutyámmal jó nagyokat sétálni.. Már voltam kint 1x 4hónapra.. jó kis pénzt keres az ember,és a hotelban volt szállás és napi 2x étkezés(vendéglátás) Hezitálok ki menkej e még...

2019. febr. 17. 19:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám külföldön dolgozik és így tudja ellátni a családot, mert itthon max minimálbért kap, és 3 gyerek nem olcsó.


Én itthon vagyok. És már mondtam le gyerekről, mert annyit keresek, hogy magamat alig tudtam ellátni. Nemhogy egy gyereket.


A kérdésben hamis dilemma van.

2019. febr. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Menjél még. Se feleség, se gyerek. Édesanyád még él, biztos hiányozni fogsz neki, de te is csak 1x vagy fiatal. 25 éves vagy és egyedülálló. A következő 5 évben meg tudod alapozni a jövődet, és onnantól jöhet a család
2019. febr. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kollegám 1 éve ment ki végleg Németországba 42 évesen! Valami összeszerelő üzembe ment ki, és azóta már feljebb lépett a ranglétrán, és ő tanítja be az újakat, és még jobban keres!

Tehát, 1 év alatt ott elérte azt, amit Magyarországon 18 év alatt sem az első munkahelyén: megbecsülik a munkáját, és megfizetik!

Míg itt 18 évig dolgozott egy cégnél, és nem sokkal keresett többet, mint én, aki lassan 3 éve van itt...

Ez a baj ezzel az országgal, hogy itt 20 év után se lépsz előrébb egy cégnél sem, hanem csicskának néznek ugyanúgy...

Más országokbam meg megbecsülik a munkádat!

Én is németül tanulok, meg angolul nemsokára, plusz szakmát tanulok még!

Ja, és viszi az asszonyt meg a két gyereket, és vissza se néznek!

2019. febr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak egy kutyád van itthon, akkor azt eloltatni és irány külföld.
2019. febr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, ha egy 42 éves, két kis gyerekes apa(12 és 9 évesek) bele mer vágni a külföldi életbe, akkor bárki!
2019. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi a parommal sokat gondolkodtunk hogy mi is kimegyunk kulfoldre dolgozni de aztan vegul maradtunk mert a szulei betegeskednek es nem tudjuk meddig lathatjuk oket,nehogy akkor annyira tavol legyunk hogy ne tudjunk hazajonni idoben vagy valami ezert elnapoltuk,majd kimegyunk ha minden rendezodik. Szerintem ha nem is terveztek gyereket meg es a csalad egeszsegi allapota rendben van akkor jol teszitek ha mentek,proba szerencse es akar be is johet. Most kell elni amig fiatalok vagytok
2019. febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 éve vagyunk kint, jövőre hazaköltözünk. Vettünk hitelnentes kertes házat, nyárra befejeződnek a felújítási munkálatok, minden ki van fizetve, az utolsó egy évben még 4 milliót kényelmesen félrerakunk, így ha otthon nem elsőre lesz állásunk, akkor is elleszünk egy darabig. Bár nekem és a férjemnek is jó szakmánk van, tehát a megélhetéssel nem lesz gond.

Úgyhogy én azt mondom, gyertek ki, ha Anglia a cél, akkor siessetek, mert lassan "zárul", nagyon nehéz lesz kijönni a Brexit után.

2019. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek már évek óta, ez az otthonom, itt építettem fel az életem. Senki nem kezel alsóbbrendű bevándorlóként, teljesen jól integrálódtam. Egyedül jöttem ki anno de mára már itt is vannak barátaim, itt ismertem meg a párom, itt vannak élményeim, munkahelyem, stb. Nem vegetálni és közben házra gyűjteni jöttem ide, hanem élni, mint ahogy otthon is tenném, csak itt ezerszer több a lehetőségem. A régi barátaim is már szétszóródtak Európán belül, de így is tartom velük a kapcsolatot, a családdal már akkor se tartottam a kapcsolatot, amikor még Pesten éltem, szóval nem is volt kérdés számomra.
2019. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Amikor azt írtad család, azt hittem az egyik szülő vagy és a gyerekek mellől kéne kimenni dolgozni. Arra azt mondom a családot választanám. De így hogy a pároddal ketten mentek és anyu meg apu marad akkor viszont menjetek. A múlthéten beszéletem egy fiatal családdal, ők 7év után jöttek haza de úgy, hogy a komplett egzisztenciát meg tudták itthon vásárolni: szép ház külső kerületben, 2 szép autó, kecó belül is fullos és vadiúj + némi zseton is maradt. Azt mondták nehéz volt és vágytak haza de amiért kimentek azt megszerezték. Most már megelégszenek itthon egy 150-200nettóval mert abból megvannak.
2019. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Mi történik, ha ki mész és egy év múlva sem jön össze?

Haza jössz. És tanultál nyelvet.

2019. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!