Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem a férjemet. Sokszor...

Nem értem a férjemet. Sokszor nem társ és mikor leginkább egymást kellene támogatnunk, segítenünk ő akkor utálatos és indulatos. Miért?

Figyelt kérdés

Amikor a gyerekünk beteg mindig engem okol, és egyből lehurrog mindenfélével, hogy mit cicomázkodok, mikor dokihoz megyünk, üvölt a gyerek és én meg nyugodtan elmegyek wc-re, minek kellett ezt meg azt tenni, biztos ezért beteg, nem kellett volna elvinnem xy helyre stb. Mindez az én szemszögemből így néz ki: éjszakázok a gyerekkel, ha beteg, ő max kinyitja a szemét és már horkol is tovább, ha a kicsi felkel valamiért éjjel, ha lázas, ha fáj valamilye én ugrok és pátyolgatom, reggel mindig én kelek hozzá, akármikor is kel, a férjem pedig ha itthon van(elég sűrűn, jó a munkaideje) alszik mindig 9-10-ig, majd nagy nehezen kikászálódik az ágyból, addigra én mindent megcsinálok, már javában fő az ebéd. Beteg lett tegna a kicsi 2 éves, és éjszaka is sokat szenvedtünk, majd reggel fél 6-kor sírva kelt és kivittem a nappaliba, meséket néztünk, ivott, simiztem a pocakját, mert fájlalta, lázas volt. A férjem nyugodtan aludt, már előtte este mondtam neki, hogy orvos lesz ebből. Jogsim nincs még, így ő kell vigyen minket. Tehát reggel fél 8 felé szóltam neki, hogy ideje lenne menni, kezdődik a rendelés. Semmi, majd gyors öltözködtem, pakoltam a táskába, szokásos reggeli dolgok, kb 5-10 perc volt, közben a kicsit vittem magammal, hogy ne sírjon. Majd szóltam megint a férjemnek. Akkor már letettem a kicsit, mert hosszú wc-re csakne vigyem már be. Persze nyüszizett és a férjem egyből engem szidott, hogy itt hagyott anyád, nem foglalkozik azzal, hogy sírsz. Mondta nekem is, milyen vagyok, üvöltetem a gyereket mert fél óráig készülödök...

Nem elég hogy a kicsi beteg még ő is még jobban felingerli, mert nem tetszik a kicsinek, hogy így beszél velem és csodálkozik, hogy löki el magától. Persze így még nyűgösebb a törpe, miért is ne, a kocsiban is bunkózik mindenért, én vagyok az utolsó hülye. Nemhogy inkább nyugtatnánk egymást, hogy helyrejön, jobban lesz a tökmag... Nem ő még hergel is engem is meg a gyereket is. Nevetséges. Majd miután végzünk a dokinál, még mindig nem normális, de 1-2 óra múlva mintha mi se történt volna, hirtelen törődik velünk, és nem csak beszólogat.

Nem értem!! Miért kell így viselkednie? Ha valami van a kicsivel az miért mindig az én hibám? Ne vigyem semerre? Mert csak így tudom megvédeni a betegségektől, de hát savanyodjon be a négy fal közé? Vágyik a gyerekekre, van 1-2 barinője. Szoktunk vásárolni, csavarogni, amiket a férjem is szintén akar, mégis én vagyok a hibás, ha lebetegszik. Annyira unom ezt már. Nemcsak ilyen dolgokban nem társ, hanem sokminden másban is és ő úgy gondolja, hogy mindez normális is így. Én vagyok a béna, ő a tökély. Nem becsül semmire, máskor meg igen, ha intim dolgokról van szó, akkor persze jó vagyok bármikor egyébként meg lealáz a sárga földig. Vissza szoktam szólni, hogy könnyen dumálsz én rohanok mindig, te felkelsz, felöltözöl, kimész cigizni és osztod, hogy mit merre, én meg rohanok ide-oda a gyerekkel a kezemben, hogy el tudjunk indulni. Minden pakkot én viszek ő kézlóbálva kimegy a kocsiba. Hihetetlen, ha szóváteszem, az a baj. Megsértődik, ha ugyanúgy beszólok neki. Miért van ez?


2010. júl. 1. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert egy idióta!.........ne haragudj! biztos szereted hiszen hozzá mentél és gyereket szültél neki....de felháborító amiket leírtál!Ez így volt akkor is amíg még nem volt gyerkőc? ha igen akkor ez az ember nem szeret "már"...... ha nem, akkor valószínű (terhes)neki ha nyűgös a pici! remélem nem bántódsz meg de nekem az ilyen ember nem férfi!
2010. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, azt nem tudom sajnos miért van, de hellyel közzel nálunk is ez van gyakran, nem ilyen durván, de én már nagyon rosszul áérzem magam. nálunk is én foglalkozok a babámmal 90 %-ban, emellettt minden házimunka az enyém, pénteken amíg nagytakarítok, elmennek együtt a kislányom a férjemmel bevásárolni. és én vagyok az, aki nem csiál elég házimunkát, aki félreneveli a gyereket (tök okos baba, nagyon huncut, jó humorú, csak épp dackorszakban van, mivel másfél éves, erről sztem nem tehetek), stb.

őnála is vannak iylen hirtelen hangulatingadozások.

nem tudom, mi az oka, de őszintén szólva engem már nem is érdekel, ui. én próbáltam róla beszélni vele, hogy ne vegye már semmibe amit csinálok, és ne legyen mindig midnen kevés (a férjem tisztaságmániás, rendmániás, nem úszik nálunk semmi, de ami van, az mindig kevés), de nem mentünk semire. ez van. :(

2010. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hangulat ember a párod.
2010. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gyerekes párod van, nem is kicsit.

Azon durrant el az agyam, amikor azt írtad, hogy "egyébként meg lealáz a sárga földig".

Nálam ez válóok. Ilyen nics. Egy kapcsolatban két ember van, két egyenlő személy, nem alárendeltjei egymásnak. A tisztelet hol marad????

2010. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van, volt, meg szerintem lesz is.anya csinál mindent itthon, apa keresi a pénzt.ez így normális is.legalább is az lenne.viszont anya a hibás mindenben.na ez viszont nem normális.tipikus női sors.a nő hibás mindenért.na ezt fogom én megpróbálni elkerülni
2010. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Stresszes helyzetben te vagy kéznél.
2010. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na,az ilyen pasikat nem tudom én elviselni!Szerintem légy erélyesebb és próbáld megnevelni,a gyerek körül csináld meg,amit kell,mert ő nem fogja,az biztos,de a férjed körüli dolgokat "felejtsd el "megcsinálni.Talán észhez kap.Ha nem hát akkor az ilyet szerintem ki kell rakni,mint a macskát...
2010. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. én próbáltam ezt a nem megcsinálni a házimunkát témát. nem jött be....
2010. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos melléfogtál, a férjed alkalmatlan az apaszerepre, de szerintem még egy párkapcsolatra is, csak ebben az a szomorú, hogy egy gyerek kellett hozzá, hogy kiderüljön, még talán időben vagy hozzá, hogy elgondolkozhass rajta, így szeretnéd leélni a következő 40-50 évet, vagy pedig tovább keresed a boldogságot, mert még van rá esélyed.
2010. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, kedves Kérdező!

Nagyon jó kis levelet írtál, majdhogynem indulat nélkülit. Olyasmi, hogy látod hogy ez van, de nem igazán érted, hogy miért. De nem igazán haragszol a férjedre. Mert te hagytad, hogy így elszaladjon vele a ló. Nem vagy hibás, de ez van. A legtöbb pasi addig tágítja a világát, ameddig engedik neki. És amit már elért abból nem enged. Viszont van férjed, van lakásotok, van autótok, van a férjednek jó állása. És akkor az utolsó válaszoló azt írja neked, hogy hagyj ott mindent, váljál el, és keress valahol egy másikat( amikor egyet is nehéz) mert te biztos megérdemled. És a jobbnál jobb pasik már várnak rád,csak oda kell menni valahová. Ez a kedves válaszoló még lehet, hogy a lányszobából írja a válaszát, ahol a hófehér királyfi a letéteményes, vagy már egy mindent megért matróna, akinek semmi sem drága.

2010. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!