Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkor értékelődik át az...

Miért akkor értékelődik át az emberben, hogy milyen fontosak számára a családtagjai amikor történik velük valami vagy amikor már késő?

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember beleszületik egy adott rendszerbe, megismeri annak elemeit, törvényszerűségeit, így számára az a természetes. Ritka eset, ha van olyan szomszéd vagy ismerős család, ahol a dolgok másképp működnek és a gyereknek módja van összehasonlításokat és felismeréseket tenni.
2019. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez valóban gyakran így van. Talán a a megszokás és a rutin. Természetesnek vesszük, hogy van nekünk. Amikor baj van, akkor kiszakadsz ebből a komfortból. Amikor már nincs, akkor meg nézel magad elé, és jön az önvád. Minden lépcsőjét megmásztam. Könnyű azt mondanom, hogy mindenki addig élvezze és szeresse azt az embert, aki fontos számára , amíg lehet, de azt is tudom, hogy nem így működünk.
2019. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az, ami van, az a "megszokott" és soha nem gondol bele az ember abba, hogy esetleg mi lesz, ha elveszíti, vagy elveszítheti...
2019. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy működik az ember lelke, hogy ha valami elvész vagy fölmerül, hogy el fog veszni, akkor hirtelen sokkal fontosabbnak érzi.


Mikor a szüleim megkérdeztek, hogy egy bizonyos elektromos készüléket, amit kb. 5 éve be sem kapcsoltam, nem adnám-e oda a tesómnak, aki rendszeresen használná (neki is volt olyanja, de a sok használattól elromlott), hirtelen elkezdtem állandóan használni a sajátomat. Nem a tesómmal akartam kitolni, tényleg kedvet kaptam hozzá. (Így végül a tesóm egy újat kapott, szerencsére megengedhettük magunknak.)

2019. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!