Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági évfordulóra kinek...

Házassági évfordulóra kinek illik virágot venni az ünnepelt"menyasszonynak"? Én úgy gondolom, hogy a férjének, de a család többi tagja nem. Egy kazal virágot akarnak venni (50. házassági évf. )

Figyelt kérdés

#virág #50.házassági évforduló
2019. márc. 15. 07:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Inkább az a nem oké, utolsó, hogy egy ember nem akar csokrot, a többi igen és az egy akarja a saját akaratát a többire rakenyszeriteni
2019. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

12-es!

Leírta a kérdező, hogy az anyós nem értékeli a virágokat, és kicsit hasznosabban is el lehetne költeni a pénzt, pl, hosszabb wellnessre!

De nekem mindegy.

2019. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Tok mindegy, hogy értékeli e, ha egyszer azt akarnák neki ajándékozni. Nekem is mindegy, nem nekem lesz
2019. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a wellness hasznosabb, főleg ha a virágért amúgy sincsenek annyira oda
2019. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Erősen nézőpont ill. megítélés kérdése, hogy mit is ünnepel az ember ill. mekkora képmutatásra hajlamos. Nekünk még van vagy 2 évünk az 50.-ig, de eddig sem ünnepeltünk semmit. Kétlem, hogy épeszű ember egy folyamatos boldogságnak és örömnek élne át egy több évtizedes együtt-élést. Ez sokkal inkább a kölcsönös türelemről és alkalmazkodásról, általános értelemben vett partneri viszonyról szól (amiben rengeteg lemondás és feszültség is van), amihez a külvilágnak semmi köze.
2019. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

#16: mi még csak 25-nél tartunk, de maximálisan igazad van.

Én szeretem a virágokat, de sokadik házassági évfordulóra max a páromtól szeretnék ennyi virágból álló kosarat kapni, és nem a gyerekemtől, vagy a testvéremtől! Ők találjanak ki mást!


Amúgy meg egyszerű a képlet: vagy közös az ajándék, vagy nem!

Ha közös, mindenki szálljon be mindenbe! Ha meg nem, akkor testvér meg anyuka vegye meg a csokrot, a fiatal pár meg a wellneszt!

2019. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk pl. nem szokás az évfordulósoknak ajándékot venni. Nem is ismerek olyan embert, akinél ez így lenne.

A házassági évforduló a férj és a feleség ünnepe, a többiekre egyáltalán nem tartozik, semmi közük hozzá.

Évfordulón a pár tagjai ajándékozzák meg egymást, ez az ő kettőjük ünnepe, a rokonoknak ilyenkor nem kell adni semmit, nem is értem, miért kéne.

Ha vágott virágot adnak, az pláne nevetséges, ott lesz a szerencsétlen asszonynak egy rakás hervadó virág, csak azért, mert a rokonság fontoskodni akart. Nagyon gáz.

Ha nagyon, feltétlenül ragaszkodnak hozzá, hogy valamit adjanak, mert 50. és az annyira nagy dolog, akkor adjanak egy üveg jó bort, valami szép emléktárgyat, esetleg fényképalbumot a párról készült képekkel, vagy épp valami hasznosat, amiről tudják hogy szükségük van rá, vagy ilyesmi... de ne virágot, jesszus.

2019. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%

Jó nagy mamlasz az urad.

A banya meg mit turkál a pénztárcátokban?

Neked van igazad.

2019. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk szokás. En pl minden évben kapok egy - egy csokrot ah anyósomtól és a férjem nagynénjétől, ajándékot pedig közöset kapunk.

Nem mellesleg pedig az ajándék épp nem hasznos kell higy legyen, hanem olyasvalami, ami oromet okoz.

2019. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

"Kétlem, hogy épeszű ember egy folyamatos boldogságnak és örömnek élne át egy több évtizedes együtt-élést. Ez sokkal inkább a kölcsönös türelemről és alkalmazkodásról, általános értelemben vett partneri viszonyról szól (amiben rengeteg lemondás és feszültség is van), amihez a külvilágnak semmi köze."

Ha folyamatos boldogság és öröm lenne, akkor pont nem lenne értelme ünnepelni (mindenki képes addig együtt maradni valakivel, amíg boldog). Az viszont, hogy ötven éven át képes volt két ember a türelemre, alkalmazkodásra, a problémák közös megoldására, egymás igényeinek figyelembe vételére, az már eredmény.

A külvilágnak meg elvileg ahhoz sincs köze, hogy két ember szereti egymást, mégis megünneplik az esküvőket is, pedig ott még nem tudni előre, meglesz-e mindaz, amit előbb felsoroltam.

2019. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!