Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik fél nem tudja...

Ha az egyik fél nem tudja kifizetni a másikat a házból!?

Figyelt kérdés
Kb.3 éve már hogy a szüleim elváltak, apa albérletbe a barátnőjével és annak a lányával, mi pedig hárman maradtunk a családi házba nővéremmel és anyukámmal.Amíg tanultunk, addig nem is volt szó arról hogy elrendeződjön a ház meg a pénzdolgok. Most már mindketten dolgozunk tesommal, és apa kérné a ház felét! Csak az a gond, hogy valószínű anya keresetére nem adnak ekkora hitelt.Anya meg nem akar minket belevonni.Ha eladnank a házat, annak a feléből sajnos nem tudunk hárman egy lakást venni amiben el is férünk. Valaki volt már ilyen helyzetben? Ilyenkor mit lehet tenni? Nem jutunk düllőre..Én apa helyében nem raknám ki a gyerekeimet albérletben!! Független attól, hogy kinek a hibájából lett a válás! Köszi a véleményeket előre is!! 21/L

2019. márc. 18. 21:06
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
39%
igen tudjuk itt 21 évesen már mindenkinek kacsalábon foegú palotája van meg 400 felett keres
2019. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
87%

Megvenni nem akarjátok/tudjátok, elköltözni nem akartok/tudtok. Maradni nem lehet.



Ne haragudj de így nem csoda hogy nem tudnak nektek segíteni. Tudom a költözz el mantra unalmas, de sajnos most nagyon igazuk van. Én otthon lakhattam 30 éves koromig és akkor költöztem el nulláról. 10 év hamar elrepül, és akkor sem lesz sokkal több dolgod ha most ilyen a helyzet. El kell kezdeni valahol, neked nem tehetősek a szüleid, te innen kezded mint sokan mások. Ebben a helyzetben nem is igazán kell dűlőre jutnotok, édesapádé a fele ház. Ha nem tudjátok kifizetni akkor el kell adni.


Persze ha úgy látod hogy 25 éves korodig te megszeded magad és lesz pénzed saját házra (valamint ez a szerelem is kibontakozik bla bla bla) akkor kérhetitek hogy várjon még, és kitűzhettek közösen egy határidőt ha belemegy.De saját tapasztalatból ha csak nincs kilátásban előléptetés, vagy új végzettség/munka/lottónyeremény akkor sokkal nem leszel előbbre. Ő meg várhat éveket a semmiért.

2019. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
87%

"Én apa helyében nem raknám ki a gyerekeimet albérletben!!"

Nem is akar titeket kirakni, a háza felét szeretné. Ha anyukád nem tudja kifizetni, apád helyében én fizetném ki az ő részét, aztán beköltöznék a párommal az albérlet helyett a saját házamba (te meg a nővéred maradhatnátok, de az elvált feleségemhez nem lenne közöm).

2019. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, apád ugyanebben a helyzetben van 3 éve. Őt nem sajnálod, csak magadat sajnálnád, ha ugyanúgy lennél?

Önző vagy te is, meg anyukád is!

2019. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
92%
Én megpróbálnék vele alkut kötni. Részlet fizetés, havi kisebb összegekben, ami nem annyira megterhelő, de tisztességes.
2019. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
9%
Annyit még hozzátennék a válaszolóknak, hogy nincs mindenkinek 300+nettója, hogy simán külön költözzön és maradjon is pénze. Mi van, ha a kérdező valamire gyűjt? Saját lakás(vidéken vannak olcsóbbak), autó, vagy később még visszamenne tanulni? 21, nem 41
2019. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
77%
Te a 0-ról kezded, ahogy apukád is 0-ról kezdte x évvel ezelőtt a váláskor, maga mögött hagyva -nektek, hogy ti jól éljetek- mindent amit addig felépített. Ha ő szétmegy a párjával neki is egyedül kell egy albérletet fenntartania ahogy neked is. Ahogy ti nem tudtok majd félrerakni ő úgysem tudott. Mégis megtette mindezt értetek, hogy ti gyerekek ne érezzétek meg -annyira- a válást és most hogy felnőttek vagytok kéri csak a részét anyukádtól.Ez több mint korrekt.
2019. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó vagyok, ha ezt megtette értetek gondolom máskor is számíthattok rá, igy ha valamiért szétmennél a pároddal sem gondolom, hogy a híd alá kellene menned, biztos seítene akkor is.
2019. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
16%
Undorító, ahogy árad belőletek a rosszindulat meg a káröröm egy 21 éves fiatal lány felé. Remélem, ennél nagyobb örömötök az életben nem lesz.
2019. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
17%

Esetleg részletbe kitudnátok fizetni a részét aputoknak. Vagy eladjátok a házat és egy kisebbet vesztek.. Szűkösebben de meglehet oldani.

Előbb utóbb úgyis kikel repülni és akkor anyutoknak elég lesz az a ház.

De valaki költözhetne aputokhoz is ,ennyit csak segíthetne.

Ha van nagymama akkor még több variáció van.

Egy emeletes ágy nagyon sok helyet megsporol.

De apukátok akár le is mondhatna a házról a ti javaitokra.Elvégre ti öröklitek majd.

2019. márc. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!