Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik fél nem tudja...

Ha az egyik fél nem tudja kifizetni a másikat a házból!?

Figyelt kérdés
Kb.3 éve már hogy a szüleim elváltak, apa albérletbe a barátnőjével és annak a lányával, mi pedig hárman maradtunk a családi házba nővéremmel és anyukámmal.Amíg tanultunk, addig nem is volt szó arról hogy elrendeződjön a ház meg a pénzdolgok. Most már mindketten dolgozunk tesommal, és apa kérné a ház felét! Csak az a gond, hogy valószínű anya keresetére nem adnak ekkora hitelt.Anya meg nem akar minket belevonni.Ha eladnank a házat, annak a feléből sajnos nem tudunk hárman egy lakást venni amiben el is férünk. Valaki volt már ilyen helyzetben? Ilyenkor mit lehet tenni? Nem jutunk düllőre..Én apa helyében nem raknám ki a gyerekeimet albérletben!! Független attól, hogy kinek a hibájából lett a válás! Köszi a véleményeket előre is!! 21/L

2019. márc. 18. 21:06
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
91%
"De apukátok akár le is mondhatna a házról a ti javaitokra.Elvégre ti öröklitek majd." - hát hogyne... apuka mondjon le a fél házáról és éljen haláláig albérletben - ha már 3 évet kibírtak ott - , mert az exének és a gyerekének derogál az albérlet... az apa nem a kihasználni és kisemmizni való balek szinonimája... ahogy elnézem, inkább nagy hibát követett el, hogy nem ragaszkodott váláskor azonnal a vagyonmegosztáshoz, mert elkezdődött a baleknak nézése...
2019. márc. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Apád teljesen jogosan kéri a ház felét.

1. Hitelt vesztek fel hárman, és kifizetitek.

2. Anyukád eladja, kifizeti apádat, és egy akkorába költözik, amiben nektek NEM KELL elférni.

3. Apukád fizeti ki anyukádat, és ti 3-an költöztök el.

2019. márc. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezö, èn 22/L vagyok, tehàt veled egyidős. 18 évesen költöztem el otthonról, igen 0-ról teljesen. Szerencsére mehettem a pàromhoz. Dolgoztam,kicsit megszedtem magam. Majd sajnos szétmentünk párommal (vagyis ő rakott ki, közölte hogy 1 hetem van elmenni). Talàltam albit szerencsére. Elöször egyedül voltam, elment az a kis spórolt pénzem ami volt. De megéltem. Majd szerencsére találtam lakótársakat,így élünk most. Havi 50 000 a lakbér és a rezsi rámeső része. Köszönömn szépen, nagyon jól elélek, képzeld még félre is tudok tenni havonta 20-40 000 ft-ot, pedig a fizetésem épphogy súrolja a 200 000-ret.


Ezzel csak azt tudom mondani, hogy igenis te is simán el tudnál menni albérletbe.

2019. márc. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
91%
Most nem azért, de anyuka kapott 3 évet, hogy rendezze a helyzetet, eddig nem tette, úgyhogy talàn neki kéne végre állni
2019. márc. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
88%

Ha már 3 éve elváltak, azért arra lehetett számítani, hogy előbb utóbb rendezni kell a házat. Világos, hogy ha nem volt házassági szerződés, akkor fele-fele alapon megy az osztozkodás és vagy kivásárolja valaki a másik felet vagy eladják és a pénzt osztják el. Ha 3 év alatt nem sikerült erre felkészülni (leginkább lelkileg gondolom, nyilván nem azt, hogy több milliót spórolhatott volna anyukátok), akkor nem sok esélyt látok arra, hogy ez meg fog változni. Apukátok megdolgozott anno azért a házért, igenis jár neki a ház fele valamilyen formában. Nagyon is rendes volt tőle, hogy eddig nem kért semmit, inkább örülni kéne neki és tisztelni érte.


Ha mind a hárman dolgoztok, akkor pedig simán tudtok tényleg hitelt felvenni vagy albérletbe költözni. Az elköltözés is opció, bár ahogy leírod, anyudnak nem lehet valami magas a jövedelme és ezért szeretnétek neki segíteni.


Az meg, hogy nem lehet 21 évesen önállósodni... Hát az ilyen emberek elvannak tévedve és kényeztetve. Senki se mondja, hogy 21 évesen legyen félmilliós fizetésed, saját családi házas a Rózsadombon, no meg egy új autó a garázsban. Aki 21 évesen a saját lábára áll, az bizony albérlettel kezdi és többed magával. Miért ne költözhetnél össze a barátoddal, ha nem egy-két éjszakás kaland? Ja hogy lehet Ti is szakítotok vagy elváltok? Nyilván nem egyik napról a másikra teszi ki valamelyikőtök a másikat. Ha a barátod már most is albérletben lakik, akkor kötessetek új szerződést, amiben mind a ketten bérlők vagytok és megvan oldva. (Mások is mentek már szét úgy hogy egy albérletben/lakásban/házban laktak, nem Te leszel az első...) De itt is látszódik, hogy még gyerek vagy.

2019. márc. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
95%

a ház feléből anyád vehet egy kisebb lakást.

ti meg menjetek albérletbe, van saját keresetetek.

szerintem apád részéről nagyon korrekt volt, hogy eddig várt.

nem kell kacsalábon forgó palotát bérelni, pár évig én is lakótársakkal laktam.

tudod nem kevés fiatal költözik el másik városba, na ők szerinted hogy oldják meg?

2019. márc. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarod lekötni magad azzal hogy hitlet fizetsz, hogy vegyél egy házat?

Nem akarsz albérletbe menni, mert az fizetni kell?


Jaa, kérem, felnőttél, ami nem mindig csak a kényelemmel jár.

2019. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 Csurmi ***** válasza:
19%
Azért kiváncsi vagyok kinek a hibája is volt a válás?
2019. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
42%
Csurmi, ez tipikus második válási csúcsba tartozó válásnak tűnik, tehát 90+% hogy mindkét félé... ezek a válások arról szólnak, hogy az emberek egy jó része azt hiszi, hogy ha már megvan a házasság, gyerek, akkor a kapcsolatba már nem kell energiát tenni, az elketyeg magától az idők végeztéig... aztán amikor megvan a ház, felnőttek a gyerekek, foglalkozhatnának már magukkal is, rádöbbennek, hogy ők már jó ideje nem együtt, csak egymás mellett élnek, voltaképp nem köti össze őket semmi... úgyhogy legfeljebb az a kérdés, hogy melyikük jut előbb döntésre abban, hogy az élete hátralevő 25-30 évét nem társas magányban szándékozik leélni...
2019. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
92%

Ha egyik fél nem tudja kifizetni a másikat a házból, akkor

-a másik fizeti ki az egyiket

- eladják az ingatlant és felezik a bevételt.


Gyakorlatilag ennyi a lehetőség. Ha apád bíróságon indítványozza a közös tulajdon megszüntetését, akkor ott előbb vagy utóbb ítélet lesz, ha tetszik, ha nem. Szóval jobb lenne kitalálni, hogy pereskedés nélkül miben lehet megegyezni.


Apukád valószínűleg azért élt albérletben eddig és nem követelte a jogos részét, mert Ti kiskorúak voltatok saját kereset nélkül. Szerencsések vagytok, nem biztos, hogy ez mindenkit érdekelt volna.


Szerintem adjátok el a házat, és felezzenek. Az anya részéből vegyen egy lakást, vagy tegye le az x százalékát, amennyire elég, a maradékot meg letörleszti.

Kénytelen leszel Te meg vagy albérletbe menni a pasiddal, vagy koleszba, vagy beszállni a törlesztésbe, pl. ha ott laksz, úgyis illene.

Akkor is ha nem tetszik, ezen a hiszti nem segít, a probléma megoldására ezek a lehetőségek, akkor is ha egyik sem tetszik.

Erről is szól a felnőtt lét, néha nyelni kell egyet, és olyat lépni, ami annyira nem tetszik elsőre.

2019. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!