Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden kevésbé jómódú embernek...

Minden kevésbé jómódú embernek van "kisebbségi érzése"?

Figyelt kérdés

Többször is tapasztaltam, hogy akinek kevésbé megy jól a szekere dicsekedéssel próbálja magát kompenzálni a jobb módú ismerősei körében. Pl.Horvátba nyaraltak, szeretnek étterembe járni, mennyi ruhájuk van.


Mi sem vagyunk gazdagok, meg kell nézni, hogy mire fordítjuk a pénzünket, de néha még a hasonló anyagi helyzetűek között is "kisebbségi érzésem" van, mert én nem nyaraltam Horvátországban, nem eszünk étteremben. Amikor pedig megmutatja pl az egyik ismerősöm a legújabb nyári ruciját azt hazudom, hogy nekem is van hasonló vagy én majd jövő héten megyek vásárolni.


Ez egy ördögi kör? Ki, hogy van ezzel? Remélem értitek a lényegét.


2010. júl. 3. 18:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én néha kicsit szomorú vagyok, hogy nem valami szép a lakásunk, de aztán eszembe jut, hogy valakinek még lakása sincsen, szóval amúgy nekem nincs kisebbségi érzésem emiatt. (Más miatt sajnos van)
2010. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Értem,mire célzol. Hát igen sztem van .Míg fiatalabb korban voltam ilyen 16-17 jobban zavart,bár nem éltünk kimondottan szűkösen.Most csak nagyon akkor zavar ha pl. gyerekem hallgassa az osztálytársai hova mennek nyáron kirándulni,ilyenkor sajnálom őt.Van egy ismerősöm akinek nagyon nagy kisebbségi érzete van és ezt nagyon ,,belenyomja,,a gyerekeibe is amit szerintem nem szabad,mert attól kirekesztettnek fogják magukat érezni.
2010. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
88%

Elképesztőek tudnak lenni néha az emberek. Engem halálosan irritál ez a fennhéjázás, akár jómódú, akár kevésbé jómódú embertől hallom.

Én elég jómódú családból származom, jelenleg egyetemi hallgató vagyok és sohasem volt szokásom felvágni a szüleim keresetével.

Nem hordok olyan ruhákat, amikről ordít a márkájuk, nincs saját autóm mert én akarom megkeresni az árát, amikor felmerült, hogy vesznek nekem egy lovat, akkor visszautasítottam, mert nincs rá elég időm, azért pedig ne legyen, hogy mutogathassam fűnek-fának.

Az ismeretségi és baráti köröm teljesen vegyes anyagi helyzetüket illetően, ezért nem is szoktam sem én, sem a hasonló helyzetben lévők bedobni, hogy "na akkor ruccanjunk ki Bécsbe a hétvégén vásárolni meg bulizni egyet!". Soha nem volt ez mérvadó, és nincs is senkinek kisebbségi komplexusa.

Szóval meg lehetne az ilyen dolgokat kultúráltan is oldani, de ez is olyan lett mint a politika. (Te jobb/bal oldali vagy? Akkor dögölj meg kínok között! Nincs pénzed eljönni a bandával a Balatonra? Akkor leépítünk a társaságból!)

Inkább tiszteld magad azért, mert a pénzedet beosztva a fontossági sorrend alapján költekezel, ez ma valóban nagyon keveseknek megy.

Bocsánat, hosszú lettem, de elevenembe tapintottál.

2010. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
hallgatja
2010. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az szokott bántani, mikor anyósom folyamatosan dicsekszik a rokonokkal, valóban elég sok milliomos van köztük, az igaz, de nekem soha egyik sem segített, ha szükség lett volna rájuk. Nem is fogadtam volna el, de mindig érezteti, hogy mi vagyunk a legcsóróbbak. A férjem néha szokta mondani, ő sajnos, csak dolgozni tud, pénzt keresni nem.Mi keveset keresünk, de azért sokat dolgozunk, nem kellene lenézni bennünket. De már nem igazán foglalkozok vele.Annak örülök, hogy legalább nem szorulunk másra.
2010. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik osztálytársam ilyen, nincs valami sok pénzük, de nagyon féltékeny és irigy. Mi jobban élünk az átlagnál, de nem vagyunk gazdagok. Egyik példa a ballagás: Én rokontoktól, összesen 40 ezer forintot kaptam, ami nagyon jól jött, mert szeretnék Ősszel elmenni egy Animés találkozóra, amit szeretnék a saját pénzemből finanszírozni. Megkérdeztem Őt, hogy mennyit sikerült összegyűjtenie, és mondta, hogy 10 ezret, de bele kellett adni a közösbe, mert a szüleinek tartozásuk van. Én direkt nem írtam magamtól, hogy mennyit sikerült, de Ő rákérdezett. Egy ideig vacilláltam, hogy megmondjam e neki, aztán úgy döntöttem leírom. Aztán elkezdte, hogy: "Hát igen, nem mindenki kaphat 40 ezer forintokat a ballagására...". Már írtam volna neki, hogy Én nagyon sajnálom, hogy nincs sok pénzük, de nem tehetek ellene semmit, de Ő pont akkor lépett ki MSN-ről. Ez csak egy sztori a sok közül, még van.
2010. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, nekem nem volt soha legalábbis, nem azt mondom hogy jó így élni, meg nem zavar, de elterelem a figyelmem, ismerek ennél rosszabb anyagi helyzetben élőket is
2010. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
én olyan átlag vagyok, de baromira hidegen hagy egy ilyen viselkedés, szal kisebbségi érzést nem kelt bennem, ennyi biztos
2010. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sajnos már a férjemmel szemben is kisebbségi érzésem van, mert kétszer annyit keres mint én és fele annyi tudása van.


Idegenekkel szemben is van, de ilyenkor megpróbálok a dolgok mélyére látni.

Vajon az LV táska valódi vagy hamisítvány?

A Lexust kifizette vagy céges vagy hiteles?


Ezeken való gondolkodás talán segít legyűrni, ha olyan közegbe kerülsz, ahol esetleg jobban élnek mint te.

2010. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valahogy engem ez sosem tudott érdekelni:)-mármint az h valaki dicsekszik, h nyáron hány országban volt és mennyi ideig, és milyen sok ruhát vett, meg stb.

Igazából nekem nincs is szükségem sok cuccra. Hidd el nem akkor érzed igazán jól magad, ha tele vagy pénzzel meg értékes tárgyakkal. Azok az emberek, aki folyton ilyesmivel dicsekednek valamiféle belső ürességet akarnak kompenzálni.

Érezd jól magad annyi pénzzel amennyi van, és mindig azokat a dolgokat vedd meg, amik valóban fontosak!

A boldogság nem a pénzben rejlik, hanem a szívedben! :)

2010. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!