Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pályakezdő dolgozó fiatalok!...

Fannyika98 kérdése:

Pályakezdő dolgozó fiatalok! Ti mennyi adtok haza a fizetésetekből?

Figyelt kérdés
Én 90ezret keresek havonta, ami lássuk be nem sok. Ennek ellenére a szüleim szerint be kéne adnom a családi kasszába, mert hogy én is itt élek, közben viszont be is vásárolok és főzök is ha úgy van. Viszont egyetemre készülök és így nem nagyon tudok félre tenni. Szerintem nem kellene még ezzel a rövid távú munkával, amit a passzívnak szánt évemben vállaltam el, hogy még így is haza adjak.

2019. márc. 24. 11:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
34%
Most látom, a számot nem sikerült leírnom. Tehát 15 éves a lányom most. Utolso voltam
2019. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
93%
Tőlem nem kértek, magamtól 30ezret adok bele, +bevásárolok néha, vagy én főzök.
2019. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
85%
Oké, ebben az esetben egyetértek a befizetéssel, de azért általában egy pályakezdő nem hiszi azt, hogy ingyen van minden, szimplán csak gyűjt a saját életre
2019. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
37%

6!


Hát nem tudom, szerintem ha egy ember zuhanyozik, jóval kevesebb vizet használ el, mint 4 ember. Ha négy helységben van felkapcsolva a villany, több áram fogy, mint egy helységben. Max átalánydíjas fűtésnél nem fog változni a díj, de nálunk pl helységenként lehet állítani, így ha egy helység van fűtve, kevesebb a számla, mintha 4 helység lenne. Stb

2019. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
70%

13!


Azért itt sokszor olvasni ám, hogy ha eddig el tudtak tartani, akkor ezután miért nem.

Annok pl az én anyám is el tudott tartani engem meg a testvéremet. Apámmal elváltak, fizetett 1000!!!!ft tartásdíjat gyerekenként, amúgy meg xart ránk. Sokáig nem tudtam, hogy anyám nem azért nem eszik felvágottat, gyümölcsöt vagy édességét, mert nem szereti, hanem azért, hogy nekünk több jusson. Nekem joknerzes volt, amikor elmentünk vásárolni és azt mondhattam neki, nem kell néznie ag árcímkét, megvehet mindent amit ő szeretne, mert ő is megerdemli

2019. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
47%
Az én édesanyám korán megözvegyült, mindig meg kellett gondolnunk, mire költünk.
2019. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
58%

Bocsánat, korábban elküldtem...:) De miután már dolgoztunk és pár évig otthon éltünk, sosem kellett leadnunk pénzt, viszont félretehettünk a jövőnkre, könnyebb volt elindulni. Ő ebben tudott segíteni, nem volt a zsebében három öröklakás ára a három gyerekének.

Nagyon remélem, hogy én is tudom segíteni majd a gyerekeimet, már most rakunk félre nekik és nem fogom elvenni a fizetésük felét, hogy nekem könnyebb legyen.

2019. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
93%

Sosem kellett beleadnom a családi kasszába. Mondjuk az is igaz, hogy középiskola után egyetem miatt kollégiumban voltam, és mellette támogattak anyagilag.

Aztán ahogy dolgozni tudtam egyetem mellett, "lemondtam" erről a támogatásról.

2019. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
92%
A rezsi nagyban függ attól,hány személy lakik bent. A vízdíj teljesen, a fűtés és az áram részben.
2019. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim nem várták el, ha elvárták volna, 30 fölött sem tudtam volna külön költözni tőlük. Szép dolog az, hogy a gyerek segítse a szüleit, de a gyereknek a saját életét is egyengetnie kell, a szülő meg ne azért vállaljon gyereket, hogy az majd segíti. Én sem fogom a leendő gyerekemtől elvárni, hogy haza adja a pénzét, abból a saját életét építse fel, ne én legyek ennek a gátja.
2019. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!