Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pályakezdő dolgozó fiatalok!...

Fannyika98 kérdése:

Pályakezdő dolgozó fiatalok! Ti mennyi adtok haza a fizetésetekből?

Figyelt kérdés
Én 90ezret keresek havonta, ami lássuk be nem sok. Ennek ellenére a szüleim szerint be kéne adnom a családi kasszába, mert hogy én is itt élek, közben viszont be is vásárolok és főzök is ha úgy van. Viszont egyetemre készülök és így nem nagyon tudok félre tenni. Szerintem nem kellene még ezzel a rövid távú munkával, amit a passzívnak szánt évemben vállaltam el, hogy még így is haza adjak.

2019. márc. 24. 11:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
83%
Igen, egyszer fenn, egyszer lenn 30-as. :D De aki már eleve úgy vállal gyereket hogy szülői házból, egy fizetésből, megtakarítás nélkül, 10 milliós hitellel, azt mélységesen elítélem. Gondolom az előbbiek is erre akartak célozni.
2019. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
39%

6-osnak is...

A rezsibe minimum illik beszallni onnantol kezdve, hogy valakinek munkaja van.

Jobb helyeken a gyerek a kajaba is bead.

Tobb ember magasabb rezsi. Ez kizarolag akkor nem latszodik, ha nem fogyasztas alapu az adott evben az elszamolas hanem altalany dijas vagy van olyan hely, ahol a melegviz ixdijas fogyasztastol fuggetelenul.

De a gaz, viz, villany eves leovasas utan mindig mindenhol rendezve van es akkor max kovetkezo evben sziv az ember.

Nem tudom te kikke vagy milyen alberletben eltel 6-os, de ha nem valtozott plusz egy fonel semennyit a rezsi akkor vagy altalanydijasok voltatok vagy valaki(k) visszavettek a fogyasztasbol es igy jott ki ugyanaz a rezsi.

Kerdezo: be is vasarolok? Mennyit? Fozol? Es mennyit takaritasz?

Felnottkent ugy kellene mindenkinek gondolkodnia, hogy amiylen aranyban hasznaljuk a javakat olyan aranyban is fizessunk erte es a haz/lakas hazimunkaihoz is olyna aranyban szalljunk be.

En ha minden nap beulok egy kad vizbe es kozben apam es anyam csak 5-5 perceket zuhanyzik, akkor tobbet adok be a vizszamlahoz...ertelemszeruen nem 1/3-1/3-1/3 ilenkor a fogyasztasi arany.

Vagy ha ok bevasarolnak minden nap es en havonta egyszer mert epp fozni van kedvem, de naponta megiszom az egy liter tejet es fel kenyeret amit ok vesznek, akkor nem verem a mellem...hanem napi szinten inkabb mosogatok csondben es halkan lapitva:-).

2019. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
37%

17.31-es. A barátnőm az egyetemen lett állapotos az első gyerekével. Bizony nem volt semmi megtakarításuk, mert keresetük sem volt. A szülőkkel éltek, az apuka is egyetemista volt. Ma 3 gyerekes házaspár ( ebből kettő már diplomás, dolgozik, egy még tanul), van saját házuk, bérbe adott lakásuk és megtakarításuk is.


Ahány ember, annyiféle életút, nem érdemes ítélkezni.

2019. márc. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
47%
Vannak egyedi esetek, vannak, akiknek vannak terveik, céljaik, de sokan vannak a céltalan felelőtlenek, akiket eltart a társadalom, sokan lébecolnak a szüleik vagy a párjuk nyakán, és akkor koppannak, amikor beüt a baj, kéne a TB, a nyugdíj, de nincs mire, mert nem is volt, vagy elcsalták, amire lett volna. Apai nagyanyám a háború miatt lett háztartásbeli, előtte nem dolgozott eleget, hogy nyugdíja lehessen, anyai nagyanyámmal a munkáltató szúrt ki, sok év és utánajárás volt rendezni, hogy ne a minimális szociális segélyt kapja. Itt volt olyan kérdés is, hogy a dolgozni nem akaró szülő húzza le a gyerekét, nem mindenki tud és akar saját lábra állni, költekezni viszont akarnak. Én nem fogok pénzt kérni a gyerekemtől, ha megszorulok, megoldom, ahogy mindig, a gyerekem meg költse, gyűjtse magára és az ő gyerekeire. Azt, hogy felnevelem, ne nekem adja vissza, hanem a gyerekeinek adja tovább.
2019. márc. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
47%
Én annó nem kellett pénzt adjak pedig nem éltünk nagy lábon. Mikor elkezdtem dolgozni nyilván anya már nem adott pénzt, neki már az is nagy segítség volt, hogy én fizettem a számlám, bérletem saját dolgaim. Otthonra vásároltam persze tisztasági dolgokat, kaját. De nyilván azért van egy adott kor amikor már ez nem elég pl. 30 évesen már nem élhettem volna így.
2019. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Én 31 évesen költöztem saját lakásba, addig gyűjtöttem.
2019. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
A szülő dolga a gyerek támogatása anyagilag is. Egyetem előtt, alatt, pályakezdőként nem vennék el pénzt a gyermekemtől, inkább gyűjtenék neki. Mai világban nehéz a fiataloknak önálló életet kezdeni szülői támogatás nélkül. Úgyhogy nem kérném, hogy szálljon be a háztartásba. Akinek viszont már stabil munkahelye van évek óta, vagy szuper fizuja és vmi miatt még otthon lakik, az úgyis beszáll előbb-utóbb, törvényszerű, hogy akad egy-egy bevásárlás vagy egyéb fizetendő, ami nála landol. De a kérdés pályakezdökről meg egyetem előtti átmeneti állapotról szólt.
2019. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!