Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti bele tudnátok...

Szülők, ti bele tudnátok nyugodni, ha a lányotok olyan párt keresne, akinek már van gyereke?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, nemsokára töltöm a 26-ot. Volt egy több éves kapcsolatom, ami két éve érte véget nem az én akaratomból. Van egy nőgyógyászati betegségem, ami miatt nehezített teherbeeséssel kell majd szembe néznem, meddőnek nem vagyok nyilvánítva. Mégis nagyon félek, hogy nem lehet természetes úton gyerekem. Nagyon szeretnék olyan párt, akinek mér van gyereke, így ha esetleg nekem nem lehet saját, egy másik embert nem fosztanék meg ettől. Talán úgy a másik fél is könnyebben elfogadja, ha neki van már. A családommal még nem mertem megosztani ezt az elképzelésemet.

2019. márc. 24. 21:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Az én szüleim jól fogadták. Otthon éltem, amikor a férjemet megismertem, ő is. Anyuék szeretik a srácot. Tudom, hogy itt a legtöbben ellene vannak ennek, de nálunk működik. Lehet szeretni más gyerekét. Persze, más egy ilyen kapcsolat, nem annyira szabad, de tud jó lenni, ha mindenki erre törekszik.
2019. márc. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Egy ilyen kapcsolat sok kompromisszummal jár, amire sok ember képtelen, főleg itt a gyakorin egymásra tüzet okádó tökéletes kapcsolattal rendelkező emberek, akiknek már szánalmas egy válás, vagy 8 év korkülönbség. Szóval ezt ne itt. De ha te képes vagy kompromisszumra, és majd a párod is, akkor hajrá.
2019. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

Igaz, én nő vagyok, de anyósom és apósom is teljesen elfogadták a helyzetet és a gyerekemet is. Sőt, a párom idióta nagyanyját leszámítva az egész család.

(Ami nálunk még más, hogy nem direktbe, de nekünk nagyon hamar jött a közös is. Senki nem tesz különbséget a 2 közös + a lányom között, az öregasszonynak meg ez csak 1 probléma a sok közül, mikor terhes lettem, abban sem volt biztos, hogy tényleg az unokájától, de legalább nem kell vele találkoznom.)



A lényeg viszont:

Engem nem zavarna, el fogadnám a helyzetet. De azt is mondom, hogy ettől függetlenül, akár gyerekes, vagy gyermektelen férfival jössz össze, ne add fel a reményt a sajátra. Ha nem vagy meddőnek nyilvánítotva, akkor ha nehezebben is, de lehet gyereked, így ha szeretnél, akkor simán megoldható.

(Unokatestvéremnek 2 éven át keresték az okot, mire meglett, onnantól a megfelelő kezeléssel, lombikkal, és ugyan negyedik nekifutásra, de sikerült. 3 hónap különbséggel születünk.)

2019. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azt el tudnám fogadni, hogy olyat választ, akinek van gyereke. Azt viszont furcsállnán, hogy kifejezetten olyat keres... szerintem olyat keressen, akivel szeretik egymást.
2019. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon jó volt olvasni a pozitív példákat.
2019. márc. 29. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!