Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedtek az anyósotokk...

Hogy viselkedtek az anyósotokkal, ha utáljátok (de igazán! ), de párotokat nem akarjátok két tűz közé kergetni!?

Figyelt kérdés
3 évig együtt laktunk párom szüleivel, és a kezdeti jóviszonyból hatalmas gyűlölet lett, sajnos nem ok nélkül. El is költöztünk, félő volt hogy a sok stressz miatt megromlik a kapcsolatunk párommal (és időközben született kislányunknak sem tett jót). De még így is szurkálódik állandóan, ott rug belénk ahol csak tud. Nagyon utálom. De mégis párom anyja, akkor is ha idióta. Már gyomorgörcsöm van ha menni kell hozzá.
2010. júl. 5. 11:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
igen, az nem megoldás nem menni, mert akkor egyszer csak azt veszed észre, h a férjed elviszi a gyereket az anyjáékhoz születésnapozni és te meg otthon takarítod a házat....:(......magyarul anyós eléri a célját, kiutál a családból
2010. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel a "fenyegetéssel" hogy néha bűbáj, persze csak a szemembe, aztán amint lehet hátba támad.

Párom mivel az anyja elviseli és mikor jópofizik akkor jóban vannak. Bennem viszont megmaradt minden egyes kis "pofon", semmit nem tudok neki elfelejteni, a kis apróságokból tele van a pohár, hihetetlen mértékű gyűlöletet érzek

2010. júl. 5. 12:15
 13/25 anonim ***** válasza:

A megoldás csakis a párodban van,Ő tehet róla is és ellene is.Az én gyerekeimet nem vinné az tuti,nem is viszi!

Ha köztetek anyós problémát tud csinálni az csakis a férjed hibája mert hagyja.Felnőtt embernek el kell tudni dönteni kihez tartozik,kik a családja.Okés,hogy az anyja ilyen,de akkor ezt viselje el egyedül ha akarja,titeket ne kényszerítsen erre!

2010. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem hülyék, nem olyan könnyű az anya ellen fordítani őket. Én engedném, hogy vigye a férjem. Szerintem, ha "szabad kezet" kap ebben a dologban úgyis melléd áll, ha azt látja, hogy az anyósod fúr téged. Ha ott vagy viszont rád hárul a feladat, hogy "megvédd" magad. És akkor úgyis Te (is) leszel a rossz.

Nálunk sincs meg a jó viszony anyóssal, sőt... Én egyszerűen úgy oldottam meg, hogy nem találkozom vele, nem beszélek vele telefonon, de még csak az utcán sem ismerem meg, ha szembe jön velem (sokat nyeltem mire idáig eljutottam). Férjemet nem tiltottam el, ő mehetett látogatóba. Gyereket sose vitte, mert a "nagymama" nem volt kíváncsi rá. Aztán a férjem is belátta milyen az anyja, és ő döntött úgy, hogy inkább megszakítja vele ő is a kapcsolatot. Előtte nálunk is csak veszekedés volt, mert bár tudta, hogy milyen az anyja mégis rosszul esett neki, ha szóvá tettem a dolgokat.

2010. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat:


Beszéld meg a pároddal, hogy mit szólna, ha egy hónapig nem vinnétek a gyereket, menjen ő az anyjához, és mondja el neki, hogy úgy döntöttetek (te és ő), hogy addig amíg megvan az ellenségeskedés, és addig, amíg egy rossz szót szól rád, addig nem hajlandó oda vinni sem téged, sem a gyereket. Ha az anyós látja, hogy mit veszíthet, akkor talán észhez tér, de ha nem is, legalább nem fog szidni téged a párod előtt.

De ehhez a párodnak kell nagyon karakánnak lennie. Észre kell vennie, hogy milyen fájdalmat okoz neked az anyja.

Az a baj, hogy az enyém sem veszi észre, mert csak a bűbájos, angyali képét látja, azt meg sem hallja, hogy milyen lekezelő, pökhendi, ha hozzám beszél. De ha meghallja is hárít.

2010. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ne hari utolsó,de milyen ember az,aki egyáltalán meghallgatja a rosszat a szeretett feleségéről?Hát nekem szidhatná a férjemet az anyám,meg sem hallgatnám.Anyós is csak szeretne szapulni a férjemnek,mert az első szónál feláll és eljön.Mondjuk nem nagyon megy hozzájuk,pont emiatt.Még anyák napján is alig tudtam átzavarni.Köszönje anyós magának ezt,egye meg amit főzött.
2010. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"A fiús anyáknál azonban NINCS veszélyesebb ezt hidd el!!


Ezt írta valamelyik kedves hozzászóló az egyik válaszában, most ollóztam ki. Sajnos nagyon találó a mondat.

2010. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szia Kedves 12:37

Sajnos rengeteg olyan férfi van, aki nem mer az anyja és a párja közé állni, nem tudom, hogy miért, de ez sok esetben így van.

Te nagyon szerencsés vagy, bár az én párom is ilyen lenne, hogy ilyen esetben megvédene, de inkább csak hallgat, és ez nekem nagyon rossz. Még azt is el tudom képzelni, hogy ha megvédene, talán nem is haragudnék annyira az anyjára, de azzal, hogy úgy érzem nem áll mellettem, még jobban gyűlölöm az anyját.

2010. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ezt én csak azért nem értem meg,mert ugye mindenki magából indul ki.Én szeretem a párom,teljesen egyértelmű,hogy mellette a helyem.Ez nem kérdés senki számára,a szüleinknek sem.Tehát egyértelmű,hogy nem hagynám,hogy a szüleim bármilyen módon bántsák.Ha ez rendszeres lenne,akkor meg sem hallgatnám.Fordítva ugyan így van.Egyébként érdekes,de tényleg a fiús anyák a rosszabb anyósok,nálunk sem az én anyámmal van a nagyobb baj.De hát egy férfi támasza védelmezője a feleségének a családjának nem?Én nem értem azokat a férfiakat akik még az anyjukkal szemben is képtelenek a feleségüket megvédeni.Csak sajnálni tudom az ilyen nőket,mert tényleg annyira meg tudja mérgezni az életet egy sárkány anyós.És ha a fia hagyja,akkor még jobban.
2010. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Én magam is kiállnék a párom mellett, ha apám szólna egy szót is, mert ő inkább beszólogatós, egy percig nem hagynám, úgy megvédeném a páromat, hogy még ő is csak lesne.

Az is igaz, hogy a fiús anyák a rosszabbak, tisztelet a kivételnek. Nálunk sincs baj az anyukámmal, imádja a páromat, és pluszba még az anyósomra is mindig azt mondja, hogy meg kell őt érteni, mert egyedül van, meg beteges. Csakhogy az nem ok arra, hogy folyamatosan szívja a véremet.

És a harmadik, bizony nagyon meg tud rontani egy kapcsolatot egy ilyen ember, de leginkább az, ha a szerelmed, akinek védelmeznie kéne a családját, nem áll melletted.

2010. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!