Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedtek az anyósotokk...

Hogy viselkedtek az anyósotokkal, ha utáljátok (de igazán! ), de párotokat nem akarjátok két tűz közé kergetni!?

Figyelt kérdés
3 évig együtt laktunk párom szüleivel, és a kezdeti jóviszonyból hatalmas gyűlölet lett, sajnos nem ok nélkül. El is költöztünk, félő volt hogy a sok stressz miatt megromlik a kapcsolatunk párommal (és időközben született kislányunknak sem tett jót). De még így is szurkálódik állandóan, ott rug belénk ahol csak tud. Nagyon utálom. De mégis párom anyja, akkor is ha idióta. Már gyomorgörcsöm van ha menni kell hozzá.
2010. júl. 5. 11:33
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Anyósommal sose szerettük egymást először azt hittem bennem van a hiba,(pedig ott nyaralásom alatt főztem takarítottam, mindent csináltam még a körmét is én lakoztam) de aztán rájöttem, hogy a többi menyét sem szereti.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem vettem fel a beszólásait, mindig kedvesen viselkedtem vele,(így nem szolgáltattam indokot, hogy a férjemnek panaszkodjon).

Nem szabad felvenni az anyóssal a kesztyűt, se passzívnak maradni. Bele kell menni a játékba csak a saját szabályaid szerint ami az, hogy úgy viselkedj vele, hogy ne tudjon beléd kötni jogosan.(a többi meg ne érdekeljen)

A találkozásokat pedig minimalizálni, ha hív mondjuk fedd fel a telefont, de csak minden másodikat, vagy hívott rá 1 órával hívd vissza mint a jó kislány aki most vette észre hogy hívták és annyira érdekli mit akar, hogy még vissza is hívja:)

Ha gondolkodtok a költözésen akkor 100km alatt nem érdemes lakni, ez a táv azért jó mert forgalomtól útvonaltól függően 1-2óra az út... ami elég indok arra ha ugráltatni akarna ne tudjatok menni mert távolság, meg az üzemanyag is ott van 5-6-7ezer, meg stb.

Bár anyósa válogatja, hogy mennyire szeret beleszólni a fia életébe.

Vannak külön kategóriák is pl.: uszító, panaszkodó, pénz kéregető, ugráltató, érzelmileg zsaroló, 'álarcos'(ez a legveszélyesebb mert azt hiszed róla hogy szeret mikor az egész családot uszítsa ellened).

Bár igaz, hogy a fiát választottad nem az anyját, de attól még anyósod szóval egy családba tartoztok a családtagokat meg nem választja az ember csak jönnek egy csomagban a férjeddel...

Sok szerencsét!

2010. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mi úgy oldottuk meg, hogy nem beszélünk együtt. első perctől kijelentette, hogy utál. A saját fiát is szekálta, de nem ért el semmit. Sokáig ők sem beszéltek együtt, de csak kibékültek nagyjából. A párom is elfogadja, ő megy az anyjához, amikor akar, én nem megyek. Ennyi. Bár gyerekünk még nincs.
2010. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Akkor szokott még nagyobb lenni a probléma ha gyerek is van.Pláne olyan férfiakkal,akik képtelenek kiállni a feleségük mellett.(Mondjuk én ezt hatalmas csalódásként élném meg,és nem is hiszem,hogy hosszú távon bírnám,illetve akarnék így élni a férjemmel).Mert az egy újabb vita forrás,hogy anyós panaszkodik a fiának az undok menyére látszólag jogosan,aki távol akarja tartani az unokájától.De kérdem én,van-e olyan anya,aki könnyen elviseli ha egy számára utált vagy gyűlölt ember a gyereke közelébe megy?Mert én nem tudnám elviselni,nem is akarnám.Ezért úgy gondolom,akinek fontos a gyereke az unokája(i),az meg tudja találni a közös hangot a menyével is.Aki meg gyűlölködik áskálódik állandóan,az meg ne csodálkozzon semmin.Nálunk olyan volt a "fogadj Isten,amilyen az adjon Isten".Én nem szeretek alakoskodni,utálom a jellemtelenséget a kétszínűséget a képmutatást.Nem szeretek tolakodni sem,ahol nem kívánatos a jelen létem,oda nem megyek.De én sem viselem el fordítva.Viszont én mindig minden körülményben kitartanék a férjem mellett,és elvárom ezt fordítva is.Számunkra ez egyértelmű,hogy mindig a családunk békéje az első.
2010. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy a párom anyja egyedül van nagyon nagyon régóta, a párom is 300 km-re tőle. Tehát egyedül van, mint a kisujjam. A párom azzal kompenzál neki szerintem, hogy elnézi, hogy mit művel velem, elnézi, hogy sérteget, stb.

Muszáj megoldást találni. Én mondom, többet nem megyek oda, neki is jobb,ha kettesben lehetnek a fiával. Nekem is jobb, ha nem látom. De mi lesz, ha gyerek lesz, el sem tudom képzelni.

2010. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

lehet tényleg az enyhe "zsarolás" a megoldás, ha szereti a fiát, unokáját, akkor egyszerűen csak meg kéne mondania a férjednek, h vagy elfogad téged és tud kulturált emberként viselkedni vagy nem hajlandó látogatni ill. értse ezt az unokájára is.....ha a férjed kiáll melletted, akkor minden ok lesz és anyósnak kihúzzátok a méregfogát.....

szeretni nem fogod, tudom, h milyenek a tüskék, de a viszonyotok lehet kulturált, emberi.....de ehhez főleg anyósnak kell visszafognia magát, ha azonban látod, h normális és próbál nyitni, akkor Te is kezeld "emberként"

2010. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!