Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétrk ebben a helyzetbe...

Mit tennétrk ebben a helyzetben a helyemben?

Figyelt kérdés

10 éve vagyok együtt a párommal, van egy 6 éves gyerköcünk is.

Anyósnál lakunk. A párom( aki élettársam csak, de hivatalosan is), esze ágában sincs költözni.

Az anyukája házát akarja újítani, korszerűsíteni stb.


Kitalálta hogy kössek fundamentát. Mert maj ha lejár a házra tudjuk költeni. Nekem viszont egyáltalán semmi tulajdonjogom nincs a házban.

És így nem szívesen adok nagyobb összeget egy ilyen házra.

Főpeh, higy ha szétmegyünk, én csak albérletbe tudok meni a közös gyerekünkkel, más lehetőség nincs.


Szóval elindítanám a fundamentát, de ha lejár, veszek fel kölcsint és egy kisebb házat ha sikerülne, vennék, ha belergyezik a párom, ha nem!


Ha együtt is amradunk alberletbe ki lehet adni, meg a kisfiunknak is jó lesz még az, ha majd felnő! Csak rendben kell majd tartani az a házat is.


2019. ápr. 23. 17:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam azt ha esetleg szétmennénk mert volt már gogy majdnem szétmenetünk. A párom megcsalt, és majdnem elhagyott minket egy másik nőért!
2019. ápr. 23. 17:43
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Mi tennék? Én pasi vagyok bár de az első megcsalás óta már a házam tájára nem jönne a "párom". Nemhogy a jövőnket tervezgessem vele hitellel meg egyebekkel.
2019. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Még van fundamenta??? Úgy hallottam, már nem lehet kötni.

Igazad van, ne adj bele. Ez így elég zavaros és bizonytalan lenne, hogy mi lesz a jövőben.

2019. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk ott kezdtem volna, hogy nem vállaltam volna gyereket anyos nyakára
2019. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Nem hiszem,hogy egy albérletet megengedhetsz magadnak,ki tudja meddig egy iskolás gyerekkel?

Maradjunk a földön!

A 10 éves élettársi kapcsolatot elismerik,mi több lehet hitelesíteni.Ügyvéd!

Szerintem szintén ügyvéd csinálja meg azt a szerződést,melyben:a Fundamentánál kötött megtakarítás+felhasználás következtében tisztázódjon a te tulajdonrészed.

2019. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5!


Az anyós ingatlanában az életben nem lesz tulajdonrésze, mindegy hogy hány éve el együtt a párjával

2019. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A saját, pl. lakástakarékpénztári, pénzedet csak saját tulajdonba vagy tulajdoni hányadért cserében szabad odaadni. A haszonélvezettel jelen esetben nem sokra mennél, ahogyan 1/4 tulajdonrésszel sem az anyós házából. Én csak saját vagy legalább 1/2 tulajdonrészes ingatlanva tenném a pénzt.
2019. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem is lehet már fundamentát kötni, szóval értelmetlen a kérdésed.
2019. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Lakáskasszára gondolt, én is fundamentának hívom, pedig az Erste banknál kötöttem.
2019. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakástakarékpénztárra gondolt a kérdező. Az ma is van, csak megszüntették az állami támogatást, ami miatt igazán megérte.

Úgyhogy először át kéne azt is gondolni, hogy az-e a legmegfelelőbb takarékoskodási forma.


Ettől függetlenül teljesen érthető a kérdező aggálya is. Én csak úgy mennék ebbe bele, ha a házra ráköltött összeg arányában tulajdonrészt kapnék a házból.

Tartok tőle, hogy még kisebb házat sem lehet venni majd a megtakarításból még hitellel együtt sem. Tehát a kérdező elképzelése is aggályos.

2019. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!