Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért bocsájt meg...

Anyám miért bocsájt meg mindig apámnak?

Figyelt kérdés

A szüleim 20 éve házasok, de ugy gyakorlatban sehogy se, csak papíron. Nem tudom, hogy hol romlott el köztük, arra emlékszem, hogy ovis koromban is már marták egymást. Van egy bátyám és egy öcsém is, de az öcsém ő másik nőtől. Nem él velünk, de anya is tudja, hogy apától van. Az öcsém most 4 éves, de anya mintha nem történt volna semmi megbocsájtott apámnak, valamit folyton tűrte, hogy ha kedve tartja akkor ugráltassa jobbra-balra, mert különben hisztit csinált. Most 2 hónapja kapta rajta anyám egyik ismerőse apámat egy megint másik nővel, hogy hozzá járkál, de anya ismét megbocsájtott neki!! Nekem van már elegem a saját apámból, amiért így viselkedik anyával. Engem és a bátyámat sose bántott, mindig normális volt velünk (nagyjából), de nekem fáj, hogy anya rengeteg sír és szenved miatta, de mégse hagyja ott ! Miért ???

17/lány


2019. máj. 5. 21:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"de mégse hagyja ott ! Miért ???"


A legegyszerűbb azt mondani, hogy "hagyja ott".

(Ezen az oldalon amúgy is ez a legsűrűbben használt mondat.)


De gondold végig, hogy ha ott hagyja, akkor utána mit tud kezdeni magával egy középkorú -esetleg "lelakott"- kétgyerekes nő?

Nyilván egyedül se szeretne maradni "öregségére".

A társtalálás pedig nem ugyanaz mint pl. neked 17 éves ifjú lányként.

Vagy anyád talán független anyagilag annyira, hogy tud venni egy saját házat magának ahol utána új életet kezd?

Arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk, hogy egyáltalán van-e még intimitás a szüleid között.

Még az is lehet, hogy anyád elutasítja apádat hosszú évek óta és pont ezért nem is neheztel rá ha félrelép.

Viszont titeket -mint írtad- rendben felnevelt.

2019. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy lepontoztatok. Vegülis én voltam az egyetlen aki elmondta miért csinálja. Remelem kaptatok érte kekszet.

Kisasszony ez az anyád élete. Ne te akard megoldani. Ha nem tetszik ahogy apad viselkedik mond meg neki. Mert ha téged zavar az már a te problémád. Egyebként meg a magam részéről apuka a cuccát az ajtó előtt találná. És oldja meg a lakhatását. A gyerekekkel eséllyel a nőé lenne a lakás. Max valamit fizetné kéne a férjnek. Mondjuk simán összeszedheti magát fizikailag és egyebkent is. Nem megoldhatatlan a helyezet. Pláne ha a gyerekek is támogatják. Már nem kicsik így azért önmagára is lehrt ideje ők is besegíthetnek anyagilag. Diákmunka. Gondolom szívesebben dolgoznanak pár napot mint néznék a síró anyjukat. Lehet védeni anyukát mennyire érthető amit csinál. Csak az a baj, hogy ez a helyzet nem fog megváltozni. Apuka félre megy mert megteheti, anyuka meg végig bőgi az életét. Ha ez így neki jó. A vége max annyiban módosulhat, hogy apuka meg elpottyant pár gyereket és ha ott jobb körülmények vannak le is lép. Annyukának meg a korral csökkenek az eselyei egy új kapcsolatra. Egyébkent ezt sem értem miért hozzátok fel. Hogy akkor egyedül lenne ha elhagyja apukát. És???! Nem jobb egyedül mint folyton bőgni valai miatt? Én inkabb lennék életem végéig egyedül mint egy ilyen megalázó szituációban. Esetleg Csernus Imre nő című könyvét nyomd a kezébe. Hátha segít.

2019. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Egyedül én se értem, mivel anyám nem lelakott, hanem a korához képest egész csinos, rendezett, nincs elhízva(48)

Mármint apámhoz képest anyámnak lehetne más társa. Csak épp nem egy ismerkedős típus.

Én már próbáltam vele beszélni, de nem mondd szinte semmit. Az a gáz, hogy így apám nekem nem csinált semmi rosszat, de mégis megutálom.

2019. máj. 6. 14:22
 14/15 anonim ***** válasza:
64%

9es!


Hidd el, h vidéken, kisebb faluban, városokban az emberek még mindig erősen tartanak a szégyentől. Attól, h kiderülnek a dolgok, mindenki meg tudja, h nem meseszép az életük. Ott minden a látszat. Kiderul a másik gyerek az, h ő meg lett csalva. És bizony vannak azok a régi asszonyok, akik szerint tűrni kell... Szóval nagy eséllyel pletyka lenne ebből.


Valaki írta, h lehet, h nincs intimitás közöttük és azért nézi el a felrelepeseket. Na szerintem itt nem erről van szó, mert akkor nem sírna utána a nő.

2019. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez a nincs intimitás dolog is röhejes. Ahol ez így van vajon miért van így? Gomdolkozni is szokott aki ilyet ír? Talán mert valamiért nem jó a dolog a nőnek. Pl. Sok esetben a férfi úgy áll a dologhoz, hogy az asszonynak kötelessége vele együtt lenni amikor kedve van hozzá. Sok férfi szerint ez a házassagi eskü része és marhára nem érdekli a nőnek mihez és hogy volna kedve

Aztán szépen elkezdi gyötörni a feleségét, hogy esetleg számolja az együttléteket. Ezen a.héten csak ennyiszer a múlt héten meg annyiszor. Sajnos ahhoz ami kötelező senkinek nincs kedve. Tipikus történet. És mégis a külvilág a nőt ítéli el, holott a férfi a hibás. Na ennyit erről. Hogy mi szégyen meg mi nem falun? Már úgyis mindenki látja mi folyik ha angyerekeknek feltűnt. A szégyen inkább az ha valaki ezt elviseli.

2019. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!