Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy munkamániás...

Hogyan lehet egy munkamániás emberrel együtt élni?

Figyelt kérdés

A párom munkamániás. Eddig külön éltünk, mindkettőnknek megvolt a elfoglaltsága, nem zavart hogy munkamániás. Hétvégén összeköltözünk. Nem tudom, ezek után mire számítsak. Így hogy már nem az üres lakásba kell hazamennie, talán már nem a munka lesz neki az első, hanem én?

Az ebben jártas emberek véleményére lennék kíváncsi.

Köszönöm!


2010. júl. 6. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
ott csak pszichológus segíthet sztem
2010. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nagybátyám ilyen, nem változott semmit, inkább elvált, és a mai napig is egyedül él. De ez csak egy példa.
2010. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is munkamániás, még vasárnap is dolgozik. Nem sokat törődik velem. De szerintem ha összeköltöznénk, akkor sok kitartással talán tudnék változtatni rajta.

Légy türelmes vele, mozduljatok ki otthonról, tereld el a figyelmét, amikor csak lehet, járjatok együtt sportolni, sétálni, futni.

Sok sikert nektek :)

2010. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Remélem hajlandó lesz velem is foglalkozni.
2010. júl. 6. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
ne feledd, a munkamánia menekülést jelent valami elöl, vagy előled vagy akár saját maga elöl, mert pl nincs egy stabilan kiforrott személyisége. sajnos nagyon sok az ilyen ember. pszichológust nem ússzátok meg ha akartok valamit változtatni.
2010. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő nem akar pszichológushoz menni.
2010. júl. 6. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem azt várod tőled, hogy magától megváltozzon, hogy észrevegye, hogy arra vársz, hogy hamarabb menjen haza, otthon már ne dolgozzon hanem veled törődjön, akkor ki kell ábrándítsalak, magától nem fog mindez megtörténni.


Beszélj vele és kérd meg, hogy tudatosan figyeljen oda, vegye bele a napirendjébe, a teendői közé a veled való időtöltést és a lazítást. Én is nagyon szeretek dolgozni és sokszor nehéz megszabni a nap végét, de ez a beosztásos módszer segített, pszichológus nélkül is.

32/n

2010. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

de nincs olyan h nem akar pszichológushoz menni, amúgy ez egy természetes és várható reakció tőle, hiszen akinél valami nem oké, az kézzel-lábbal tiltakozik apszichológus ellen ..

de hidd el, ennek komoly pszichés háttere van, és amíg az nincs rendbe téve, addig ez érdemben nem fog változni

2010. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

amig össze nem költöztünk,párom is melo-melo-melo...otthon is dolgozott,utánaolvasott,akármiot,csak csináljon vmit..ha velem volt,eszébenem jutott,hogy dolgozni kellene...

összeköltöztünk...mint akit kicseréltek...rugalmas a munkaideje,csak legyen meg a havi x óra...ha én tovább dolgozok,akkor marad ő is,csak hogy amikor én hamarabb jövök el,csinálhassunk délutánra valami programot...itthon 1 percet nem hajlandó dolgozni,bent letudja dolgát,utána telefon kikapcs,őt hagyják békén.


rájöttem végülis mi volt a probléma forrása...a szüleivel beszélgetni szinte sosem beszélgetet azon kivül,hogy ki mit intézzen el,utálta a gondolatot is,hogy nem normális családként melo után közösvacsi,beszélgetés egyéb,hanem mindenki külön...velem nem ez van,velem szeret lenni,megszünt a "munkamánia"

2010. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!