Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a mamám szerintetek?...

Normális a mamám szerintetek? Nem bírom elviselni! Bővebben lenn!

Figyelt kérdés
17éves lány vagyok, és a nagymamámmal élek együtt. Sokat veszekszünk, trágár szavakat használ rám, pedig nem hiszem, hogy meg érdemelném, mert nem vagyok az, aminek ő elmondd. Minden cuccomat el vesz, múltkor be kreppeltem a hajam,és elvette a hajsütőt, mert nagyon sok áramot fogyaszt(nem szoktam sokáig bedugva hagyni). Most a laptopot vette el, mert bevittem a szobámba, erre bejött, és kihúzta a laptopot, és kivitte, most is nála van, valahova eldugta (asztaligépről írok). Mikor bementem a laptopért, akkor nekem jött, és meg vissza löktem, engem nem fog minden vitánál megverni. Amikor a volt párommal együtt voltam még, jártunk már majdnem fél éve, és egyszer lekéste a legutolsó vonatot, így nem tudott haza menni, mondtam neki, hogy jöjjön át hozzánk, aludjon ott és az első vonattal haza mehet. Már kezdtem meg ágyazni, mire mamám bejött, hogy nem fog itt aludni, menjen az állomásra, és engem is kizárt a barátommal együtt az utcára. Elég hideg volt kinn.. Kb. szét fagytunk. Most olyat mondd, hogy egyik barátomat se akarja majd megismerni. Pedig a volt párommal azért jól kijött, de van egy érzésem, hogy mamám kihasználta őt. Volt, hogy valamimet eldugta, és azt mondta, hogy nem nála van... szóval szokott hazudni is néha napján. Most az elöbb felhívta telefonon az apámat, hogy vigyen intézetbe, mert hogy éjfélkor még gépezek és senki nem gépezik már ilyenkor.. és hogy bevittem a laptopot a szobámba^^ És azt mondta apámnak, hogy fényképezgettem magam meg kameráztam. Attól, hogy a laptopon van 1 camera, attól nem azt jelenti, hogy éjjel-nappal bevan kapcsolva, NEM VOLT BEKAPCSOLVA. Nagyon elegem van már belőle, és hogy mindenbe bele tud szólni. Mit csináljak???????
2010. júl. 7. 01:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

nagyon sajnállak :(


16/F

2010. júl. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Kedves vagy! De nem kell sajnálni, örülj, hogy nem vagy ilyen helyzetben:) Reméljük nem is leszel.
2010. júl. 7. 02:42
 13/21 anonim ***** válasza:

Ebből a helyzetből csak 18 évesen tudsz kilépni, bérelsz valamit és dolgozol.

Csak nem tudom, hogyan fogsz tanulni ha akarsz.

A nagymama amíg él, addig mindenben akadályozni fog.

Gondnokság alá lehetne helyeztetni, de úgy tűnik helyén van az esze, csak gonosz, maradi, földhözragadt, az meg kevés ahhoz hogy "bolondnak" számítson.


Próbálkozhatsz ismerkedni addig, hátha vki így is szeret, de a mai anyagias világban még én is átlagos vagyonnal alig találtam társat.

2010. júl. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom, szerintem nem lehet olyan nehéz életed, ha még hajnali (kb.) "3-kor" is a gép előtt ülsz...
2010. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10:00 as ironak: miert mit csinaljon? haggya hogy elroncsak az egesz eletet? kerdezonek: ha van pasid vard ki a 18-at es koltozz hozza! nyarakon jarj el dolgozni, es sztem meg fogsz elni!ha nincs fiud, akkor is jarj el dolgozni es baratnodhoz koltozz 18 evesen! ha a nagyid miatt az sincs beszelj az apad fejevel! szurkolok neked!
2010. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10.00 ennyi erővel neked sem nehéz, ha már tízkor ráérsz itt beokoskodni.
2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, apám fejével lehetetlen beszélni, Ő mindig a mamám pártján volt/van/lesz, mégis csak ő az anyja... Apám ma is össze veszett velem. Mert hogy nem hagyom, hogy mamám tönkre tegye az életem, és mert gépezek, meg hogy délután 2kor keltem fel. (Mindig sokáig aludtam, mégha lefeküdtem este 10kor, akkor is).
2010. júl. 7. 16:26
 18/21 A kérdező kommentje:
És amúgy én félek apámtól, mert elég agresszív,többször emelt rám kezet, van a vállamon 2 heg, amit Ő okozott, mikor megvert. Ma is majdnem meg ütött. Mert papolt nekem, én meg csak annyit mondtam hogy "ühüm". És mondta, hogy normálisan válaszoljak mert eltöri a kezem stb. Akkor mondtam, hogy IGEN! De ez se nagyon felelt meg neki. Meg ilyet szól, hogy én kérjek bocsánatot mamától, megtettem, bocsánatot kértem. Mindig én kérek bocsánatot.Utánna ugyan az lesz, ami volt.
2010. júl. 7. 16:29
 19/21 A kérdező kommentje:
Amúgy most is van párom, aki már 21 éves, és dolgozik, elég jól keres. És mikor múlthéten mamámmal össze kaptunk, akkor ő jött, és mondta, hogy költözzek oda hozzá. És majd kitalálunk valamit, vagy ott maradok!
2010. júl. 7. 16:31
 20/21 anonim ***** válasza:
Soká leszel még 18? Én a helyedben megpróbálnék úgy beszélni a mamámmal, hogy ne vegye támadásnak. tehát nem egyből csúnyán neki állni, hanem leülni mellé, és szépen udvariasan megkérdezni, hogy mama mi a baj, mi nem tetszik a viselkedésemben? És elmondani neki, hogy más más a világ, és a lányok is mások már. Meg, hogy már nem vagy gyerek. Aztán kössetek kompromisszumot. Te segítel neki, ő meg többet enged neked. Ne is csodálkozz, hogy a mamád mérges ha délután 2 ig alszol. Ő addigra főz, most stb. Nekem egy szavam se lehet, mert én délután 4ig is szoktam, tehát megértelek, de engem is piszkál a nagyim ha jön hozzánk és én még alszok. Mondjuk ő azzal, hogy nem sajnálom anyut, miért nem segítek neki. tehát valamilyen szinten igazuk van.
2010. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!