Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 évesen mennyire elítélendő,...

26 évesen mennyire elítélendő, ha a szüleimmel lakok? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Párkapcsolat szempontjából nem volt ebből probléma, mivel a volt barátom is otthon lakott 28 évesen. Most nincs senkim, de félek kicsit, hogy majd ez miatt nem leszek szimpatikus másnak.

Jól kijövök a szüleimmel, adok le minden hónapban egy kisebb összeget, pedig ők nem kérik, de elfogadják, tudom, hogy az az összeg nem sokmindenre elég, ezért néha bevásárolok, ha látom, hogy elfogyott vagy fogyóban van valami. A telefonomat és az autóm(fizetésemből vettem) utáni költségeket magam fizetem. Házimunkából is kiveszem a részemet, kivéve a főzést. Ház körüli teendőkben is számíthatnak rám.

Szóba hoztam a szüleim előtt is, hogy mennyire kellemetlen ennyi idősen velük lakni, miközben más már a saját családjával él, nekem meg egy normális kapcsolat nem jön össze. Ráadásul lassan a nővérem is elköltözik (29) én meg itt maradok. Sajnos annyi pénzem nincs, hogy lakást vegyek (megyeszékhely), az albérletet se tudnám fizetni, max ha nem ennék semmit. Azt mondták, hogy őket nem zavarja, hogy még velük lakok és inkább tegyek félre minél több pénzt, így is teszek, nem költök felesleges dolgokra.

Amúgy ez a kérdés onnan jött, hogy munkahelyemen (4 éve ott dolgozok) megkérdezte az egyik munkatársam, hogy otthon lakok-e még, mondtam, hogy igen, és teljesen le volt döbbenve, meg hozzátette, hogy milyen jó nekem, ki vagyok szolgálva és semmit se kell fizetnem. A beszélgetés további részében pedig eljutottunk odáig, hogy nemhogy férjem, de még gyerekem sincs, és, hogy már ideje lenne, mert ketyeg a biológiai órám, és így mi lesz velem idős koromra, ki fogja majd a gondomat viselni stbstb... Több ember pedig arra kérdezett rá, amikor autót vettem, hogy apukám fizette-e.

Bocsi, kicsit hosszú lett, de teljes pánikban vagyok, és már kezdek bedepizni ez miatt, kilátástalannak érzem a helyzetet, hogy nekem is lesz valaha családom.

Ebben az esetben is ciki otthon lakni? Én vagyok ennyi béna, és lemaradva a többiektől?


2019. máj. 19. 09:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
37%
10 év múlva kérdezd újra...
2019. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
A kollégádat a helyedben a k...a anyjába küldtem volna el.
2019. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

Elküldtem előbb véletlen.

Ehhez amúgy senkinek semmi köze. Nem keres mindenki jól, akkor meg ugyan miből fizess ki albérletet. Te belerakod a részed a háztartásba, spórolj amíg lehet.

2019. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%

Nem olvasom végig, a kérdésre válaszolok: semennyire.

Igaz ugyan, hogy itt van egy fura réteg, akik szerint 18 évesen ki KELL költöznöd, de ezeknek a gyerekeknek nagy baj van a fejében, nem kell velük foglalkozni.

2019. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon hosszan is ki lehet ezt fejezni, de elég rövidebben: aki szarul áll anyagilag és nem tudják eltartani, az el fog költözni nagyon hamar. Akik jól állnak, ott mindig lesz valami kifogás hogy abban az évben miért nem költözik el, hiszen nincs anyagi kényszer. Majd ha örököl, majd ha meglesz egyévnyi lekbér, majd ha megvan az önerő, ha lesz kocsi, ha van már 10 éve stabil párkapcsolat... Mindig lesz valami.

Nagyapám még 16 évesen ment napszámba vidékre, mert annyira nem volt pénzük. Huszadmagával laktak egy istállóféleségben, a pénz nagy részét meg hazaküldte.

Após katonának ment 18 évesen, mert öten voltak és esélytelen lett volna megélniük. Apám viszont 30 éves koráig otthon lakott, mert el voltak eresztve és kényelmesebb volt, onnan csak akkor költözött el amikor kész lett az új házuk. 100 évvel ezelőtt is az anyagiak határozták ezt meg.

2019. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%

Ha jó a viszonyod a szüleiddel, akkor miért kéne elköltöznöd?

Nyilván nekik is segítség, mind anyagilag, mind a háztartásban, ha ott vagy, és beszállsz.

Ha zavarnád őket, már szóltak volna.

A férjem is csak 27 évesen költözött külön, ha a szülein múlt volna, akár mindketten oda is költözhettünk volna (tündéri anyósom és apósom van, nagyon szeretek náluk lenni).

Meg ha szétnézek a környezetemben, 25 alatt nem nagyon költözött el senki.


Aki emiatt beszól, az vagy irigy, vagy más miatt frusztrált, ne foglalkozz vele.


(nekem 19 évesen el kellett jönni, de nem utálom azt, akinek nem)

2019. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
45%

Egyáltalán nem gáz. Ha anyagilag nem engedheted meg magadnak, vagy megtudnád, csak akkor az életszinvonalad nem lenne sehol, akkor ne is menj. Volt egy barátom, ő és a két fiútestvére még mindig otthon laktak az anyjuknál, és annál kiábrándítóbb nem volt, mikor ebédnél mondták, hogy "raksz nekem, anyu?".

Ha téged nem a szüleid szolgálnak ki és megcsinálsz mindent, akkor szerintem nem ciki, ha otthon élsz, hiszen nem sütteted a hasad, szimplán csak otthon élsz. Ettől még lehet barátod, bárkid, szerintem ez nem tényező:)

2019. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit meg is nyugtattatok. :)
2019. máj. 19. 10:42
 9/33 anonim ***** válasza:
34%
Én még nem tervezek elköltözni, a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, nagy a házunk a teljes emelet az enyém, nincs testvérem sem. Minek fizessek pl albérletet ha itthon is lakhatok?
2019. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
49%

Nem “gáz” szerintem sem.

A mi példánktól mondjuk eltér. (Párom 18 évesen jött el otthonról az ország másik végébe dolgozni. Aztán megismerkedtünk, összejöttünk, és összeköltöztünk. Én voltam 19, párom 21. De az én kapcsolatom nem felhőtlen a szüleimmel. Most vagyok 22, párom 24) De ez korántsem baj. Ha téged nem érint rosszul, a szüleidet szintén nem érinti rosszul, akkor nincs baj. Nem? :)

Gyűjtögesd a pénzed, aztán majd lesz valami. Ezen kár aggódni.

2019. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!