Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 évesen mennyire elítélendő,...

26 évesen mennyire elítélendő, ha a szüleimmel lakok? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Párkapcsolat szempontjából nem volt ebből probléma, mivel a volt barátom is otthon lakott 28 évesen. Most nincs senkim, de félek kicsit, hogy majd ez miatt nem leszek szimpatikus másnak.

Jól kijövök a szüleimmel, adok le minden hónapban egy kisebb összeget, pedig ők nem kérik, de elfogadják, tudom, hogy az az összeg nem sokmindenre elég, ezért néha bevásárolok, ha látom, hogy elfogyott vagy fogyóban van valami. A telefonomat és az autóm(fizetésemből vettem) utáni költségeket magam fizetem. Házimunkából is kiveszem a részemet, kivéve a főzést. Ház körüli teendőkben is számíthatnak rám.

Szóba hoztam a szüleim előtt is, hogy mennyire kellemetlen ennyi idősen velük lakni, miközben más már a saját családjával él, nekem meg egy normális kapcsolat nem jön össze. Ráadásul lassan a nővérem is elköltözik (29) én meg itt maradok. Sajnos annyi pénzem nincs, hogy lakást vegyek (megyeszékhely), az albérletet se tudnám fizetni, max ha nem ennék semmit. Azt mondták, hogy őket nem zavarja, hogy még velük lakok és inkább tegyek félre minél több pénzt, így is teszek, nem költök felesleges dolgokra.

Amúgy ez a kérdés onnan jött, hogy munkahelyemen (4 éve ott dolgozok) megkérdezte az egyik munkatársam, hogy otthon lakok-e még, mondtam, hogy igen, és teljesen le volt döbbenve, meg hozzátette, hogy milyen jó nekem, ki vagyok szolgálva és semmit se kell fizetnem. A beszélgetés további részében pedig eljutottunk odáig, hogy nemhogy férjem, de még gyerekem sincs, és, hogy már ideje lenne, mert ketyeg a biológiai órám, és így mi lesz velem idős koromra, ki fogja majd a gondomat viselni stbstb... Több ember pedig arra kérdezett rá, amikor autót vettem, hogy apukám fizette-e.

Bocsi, kicsit hosszú lett, de teljes pánikban vagyok, és már kezdek bedepizni ez miatt, kilátástalannak érzem a helyzetet, hogy nekem is lesz valaha családom.

Ebben az esetben is ciki otthon lakni? Én vagyok ennyi béna, és lemaradva a többiektől?


2019. máj. 19. 09:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
2%
Hallod néhány külföldi országba olcsóban kapsz házat
2019. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%
A husonévesek nagíobb része lakik otthon mint aki nem szóval.
2019. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, te kihozol magadból mindent, amit lehet. Mi a fenének foglalkozol üres emberek rosszindulatú véleményével? Én is hasonló cipőben jártam sokáig, félig-meddig ma is. Visszont az otthoni bevétel több, mint felét én termelem ki kb. 20 éves korom óta. Engem is leszóltak, h tartanak a szüleim. Pedig messze nem így van. Azóta van párom és ugyanúgy besegítek otthon, mrt elég jó együttműködő családom van.

És teljesen hidegen hagy mások véleménye. Ők egyszerűen irigyek. Te se törődj senkivel!

2019. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%

A kollégád egy barom! 26 évesen ugyan milyen biológiai óra ketyeg, meg miről lennél lekésve? :D Milyen idióta emberek vannak, te jó ég!


A kérdésedre: én mindig is ellene voltam a mamahotelezésnek, DE: az utóbbi években olyan változások mentek végbe az ingatlan- és albérletpiacon, ami egész egyszerűen elképesztő. Most már tényleg ott tartunk, hogy egy egyedülálló ember képtelen kifizetni egy albérletet. Tavaly még albérletben laktunk a férjemmel, 40 ezerért béreltünk egy garzont egy vidéki városban. Ugyanez a garzon most, 1 évvel később, 110 ezer forint lenne mininum! Egy irodista kb. ennyit keres. Hogy tudna egy egyedülálló irodista nő kifizetni ennyi pénzt? Képtelenség. Szóval ma már nem ítélek el senkit azért, mert a szüleivel lakik, mert egyszerűen nem normális, ami ebben az országban megy.

2019. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%
Kinek mi a franc köze hozzá, hogy hol laksz?
2019. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
38%

27 éves vagyok, és a szüleimmel élek. Nagyon jól elvagyok velük, őket nem zavarja, hogy otthon élek, de ha egyszer elköltözöm akkor sem fognak balhézni. Anyum egyszer azt mondta, hogy addig érdemes a szülőkkel egy fedél alatt élni amíg mindenki jól érzi magát, és örömmel megy haza. Ha már vita, gond, veszekedések vannak, ha már valaki gyűlöl hazamenni, nem tekinti otthonának a helyet, akkor menni kell. Igaza van- Én jól elvagyok, sokat tudok spórolni, és ahogy te is, én is besegítek mindig.

Majd költözöm amikor úgy érzem menni akarok.

27/F

2019. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
35%
A következő generáció 40 évesen is otthon fog lakni és nem érti majd, mi azzal a baj.
2019. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
44%
Látom a pontozásból, hogy megjöttek a gyerekek is. Akik szerint 18 évesen kötelező elköltözni. Akkor is, ha az együtt élés mindkét fél számára előnyös, ellenben a költözés mindenkinek háttányos.
2019. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%

#14: Nagyon jól leírtad. Ugyanebben a helyzetben vagyok. Ugyan még "csak" 24 éves vagyok, irodában dolgozok, egy havi fizetésem rámenne az albérletre. (onnan tudom, hogy sokat nézegettem mivel nálam is tervben van a költözés) Én is jóban vagyok a szüleimmel, segítek itthon amiben tudok, azt mondják gyűjtögessek valameddig, hogy utána ne az legyen, hogy elköltözök, majd elfogy a pénzem és visszajövök fél év múlva. Engem is sokan megszóltak már emiatt, de nem tudok mit tenni.

Kérdező! Ne foglalkozz senkivel. Szerinted a sok nagyokos segítene ha eladósodnál az okos tanácsaik miatt? Akkor költözz ha stabilnak làtod az anyagi helyzeted, vagy van párod akivel közösen tudtok költözni.

Van egy munkatàrsam,24 évesen szült, most 28 éves, a párja elhagyta, úgyhogy visszaköltözött gyerekkel a szüleihez.(Nem becsúszott baba volt, akkor már 7 éve együtt voltak) Rengetegen vannak ilyen helyzetben SAJNOS!

A szülőkkel élés pedig nem egyenlő azzal, hogy ki van nyalva az ember sgge itthon. De egyébként meg mindenkinek a magánügye hogy hol lakik!

24N

2019. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
50%
A munkatársad inkább a saját életével foglalkozzon. Aki ilyeneket mondd, annak bőven van takargatni valója hidd el. Inkább más életével törődik, így addig sem kell a sajátjával foglalkoznia. Sokan laknak otthon, mert valóban hihetetlen árak vannak manapság az ingatlan piacon, akár eladó, akár kiadó lakásról beszélünk. Nem ciki hogy ott laksz még, nyugi!
2019. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!