Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert ilyen? Nem foglalkozik...

Miert ilyen? Nem foglalkozik velunk egyaltalan. Mintha abszolut nem szeretne minket (a sajat fiat sem).

Figyelt kérdés
Az anyosom alapvetoen rendes. Evente kb. 1-2-szer talalkozunk, mert nagyon messze lakik (ilyenkor kifizetjuk neki a repuloutat, szallas ugye nalunk van a hazban). Ezen felul csak felszinesek a beszelgeteseink, akarhogy probalok szorosabb kapcsolatba kerulni vele, o nem akarja. Ugy erezzuk, hogy nem szeret minket, pedig erre okot sosem adtunk. Az unokajara sem kivancsi, sosem kerdezi meg, hogy hogy vagyunk, ha nem keressuk, o nem keres minket. A ferjem szerint mindig ilyen volt. Sot, regebben meg rosszabb. Egyebkent a ferjemet nem is akarta, ezt meg is mondta neki meg gyerekkent. Nagyon bant ez, mert szeretnem, ha lenne egy jo anyosom, akivel adok-kapok viszonyban lehetnek (nekem nincs mas rokonom rajtuk meg a szuleimen kivul). Ennyi ev mellozes utan tegnap telefonon - normalis stilusban - kozoltem vele, hogy engem bant, hogy nem vagyunk szorosabb kapcsolatban. Erre ma reggel kaptam egy emailt tole, amiben egy idezet volt egy radio musorbol, ami pont temaba vag. Fogadjunk el mindenkit olyannak, amilyen, ne akarjuk megvaltoztatni, mert az mar nem szeretet. Ez volt a lenyege. En elfogadom ot, sosem vitatkozunk, de nem ertem, hogy miert olyan nagy teher neki velunk a kapcsolatot tartani, mert hogy en pont igy nem erzem az o szeretetet. Egyetlen unokaja van, a mi gyerekunk es olyan szinten nem erdekli, hogyha mi nem kezdemenyeztunk volna, a mai napig nem latta volna. Egyebkent anyagilag jol all, szoval ilyen akadaly nem lenne, de meg igy is kifizettuk neki az utikoltseget. Szerintetek mit kellene tennem? Normalis helyzet ez?
2010. júl. 7. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha valaki ennyire nem akarja tartani a kapcsolatot, akkor azt kár erőltetni. Van, akit nem zavar, ha egyedül hal meg.

Ti mindent megtettetek.

2010. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyszeruen azzal vedekezik, hogy az en csaladom osszetarto, az ovek meg nem, o egyszeruen ilyen es kesz. Nekem biztos azert furcsa ez, mert jo csaladban nottem fel. Ezt mondja.
2010. júl. 7. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ez van, nem lehet megváltoztatni :( Az én rokonomék pont ilyenek. Anyukám testvére. Szegény anyukám próbálná összetartani a családot, de lehetetlen, el vannak ájulva maguktól (csak tudnám miért, meg mire fel, mert ami semmi, az semmi), az undorító viselkedésük ellenére még mindig szeretjük és szívesen látjuk őket, bármikor nyitva áll az ajtó, de mi vagyunk a szemetek, teljesen oktalanul.
2010. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell tenni semmit.Úgy sem tudod megváltoztatni.Fogadd el a helyzetet és kész.De az utiköltséget én biztosan kifizettetném vele.
2010. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor el sem jon, ha nem fizetjuk ki. Nagyon penz orientalt. Azt mondta, hogy majd ha nyugdijba megy, szeretne latni az unokajat, de en ezek utan nem akarom egyedul elengedni hozza, mert nem akarom, hogy ezzel a gondolkodasmodjaval rossz hatassal legyen ra meg amugy sem olyan, akire kisgyereket ra mernek bizni. Gondolom, hogy akkor megint en leszek a rossz, ha nem engedem, de ez van.
2010. júl. 7. 16:00
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Meg van a maga élete,nem kell zargatni.Felnevelte a gyerekét és most már szeretne élni is szerintem.
2010. júl. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz vele kapcsolatot?A gyerekedet nem bíznád rá, a fiát nem szereti, minek ő nektek?
2010. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Felnevelte a gyerekét és most már szeretne élni is szerintem."

Szerintem az igazi szülő-gyerek kapcsolat nem szakad meg azután, hogy a gyerek kirepül.. Ahol igen, az nagyon sajnálatos és szánalmas is. Nem arról van ebben az esetben szó, hogy az anyós támogassa őket anyagilag, hanem hogy ugyan már érdeklődjön egy kicsit felőlük és az unokája felől. Azért eléggé megdöbbentő ez a hozzáállás.

2010. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mert mi hogyan gatoljuk abban, hogy eljen? Mas szulok, anyosok meg az unokajukra is vigyaznak. Mi meg ennyit sem kertunk tole sosem. Eleg nagy gond lehet valakinek a fejeben, ha elmenekul a sajat csaladja elol, csak, mert elni akar, mikozben eppen, hogy a csalad is segiteni abban, hogy elni tudjon. Ugyanis normalis esetben egy anya orul annak, ha a gyereke boldog sikeres es orul az unokainak. Mi semmilyen befolyassal nem vagyunk az o napi rutinjara. Szoval miert ne tudna elni az eletet?
2010. júl. 7. 16:16
 10/14 Levendula05 ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy a férjedet gyerekként nem is akarta, meg régebben is ilyen távolságtartó volt. Az unokájára sem kíváncsi.

Akkor minek akarod, hogy változzon a helyzet? Minek akarod a szorosabb családi kapcsolatot?? Hagyd magára, igaz egy rokonnal kevesebb, de legalább akikkel körbe vagytok véve, szeretnek titeket.

2010. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!