Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy elfogadják?

Mit tehetnék, hogy elfogadják?

Figyelt kérdés

Pici koromban nem tudom mennyire ettem meg a húst, de amikor általános iskolába jártam emlékszem, hogy anyukám elvitt az orvoshoz, hogy nem akarok vörös húst enni, hiába mondja hogy egyek én nem akarok, az orvos annyit mondott, hogy később lehet vashiányom. Nos mostanra az a helyzet, hogy egyedül a csirkeszárnyat eszem meg, semmi más húst nem bírok megenni, régen még több szalámit ettem,párizsit, virslit azonban mostanra ez is lecsökkent. Paprikás szalámi volt az amit évekig megtudtam enni, de már 2 hónapja ezt sem eszem meg, virslit időnként eszek. Anyukám az aki ezt egyáltalán nem tudja elviselni, és állandóan mondja, hogy bajom lesz, beteg leszek ha nem eszek húst, stb. De én úgy vagyok vele, hogy hiába mondja akkor sem fogom tudni megenni. Beteges egyáltalán nem vagyok, télen még csak egy megfázás sem szokott elkapni.

Egyébként anyukámon kívül még a barátom sem hagy békén ezzel, ő meg mindig azt mondja, hogyha nem eszek húst nem lesz erőm. Elég unalmas ez az egész, főleg anyukámtól, hogy évek alatt nem tudta megszokni és még mindig beszól folyamatosan.


2019. jún. 2. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Semmi bajod nem lesz, egyre több a világon és Mo-on is a vegetariánus, sőt a vegán is, egészségesek, keressél hozzá szakirodalmat az interneten és mutasd meg nekik. Legyél következetes, ők unják meg előbb.
2019. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha más táplákékkal beviszed ugyanazokat a tápanyagokat (merthogy be lehet), akkor egészséges leszel továbbra is.
2019. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Semmi bajod nem lesz, ha eszel teljes értékű fehérjéket. Írtad, hogy a virslit, csirkeszárnyat meg tudod enni. Ha hetente egyszer-kétszer eszel egy adagot, az elég. Persze mellette kell más fehérjeforrás, de ha pl. eszel tojást, sajtot, akkor ez is pipa. A piros színű gyümölcsök jó vasforrást kívánnak, de szerintem anyukád megnyugtatására (és a magadéra is) kérj egy vérképet a házi orvosodtól, és ha szükséges, szedjél valamilyen vaskészítményt, ha az orvos javasolja. Egy picit helyre kellene rakni egyébként anyukádat és a barátodat is, hogy ne szóljanak bele az étkezésedbe. Ráadásul nem is divat-vega vagy, hanem nem szereted a húst. Próbáljanak ők olyasmit enni, amit nem szeretnek, mert az hű, milyen egészséges!
2019. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Én nem vagyok vegetáriánus, de mivel a nagyüzemi állattartás az egyik leginkább veszélyes tevékenység a bolygónkra, ezért köszönöm neked és minden vegánnak is az egész emberiség nevében, hogy csökkented az ökolábnyomunkat.


Én sajnos szeretem a húst, de örülök neki, hogy nagyon fejlődnek az utóbbi időben a műhús-technológiák.

2019. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
A legegészségesebb étrend (tudományos állásfoglalás szerint) a lakto-ovo vegetáriánus, illetve a mediterrán táplálkozási formák. Ha egyébként viszel be állati eredetű fehérjét, minden más, ami a húsban van, és különösen a vörös húsban! kifejezetten egészségtelen (pl. húgysav).
2019. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lilla64 ***** válasza:
62%
Semmi bajod nem lesz.Nemcsak hússal lehet bevinni a napi tápanyagszügségletet.Ezt próbáld elmagyarázni anyukádnak.
2019. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Van vegetáriánusoknak/vegánoknak dm-es kis étrend kiegészítő, tesóm is azt szedi mert vegetáriánus
2019. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
nem lesz semmi bajod. azt egyél, ami neked jól esik.
2019. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem eszek húst. Makk egészséges vagyok.
2019. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsi koromtól fogva nem eszem húst.

Egyedül a majkremes kenyeret és a pizzán a sonkát de azt is úgy, hogy ne érezzem az ízét.

Ezenkívül semmit

És nem azért, mert jaj szegény állatok, egyszerűen öklendezem tőle.

Tudom milyen, mintha én írtam volna.

Nálunk már megszokták.

De barátom pl eszik húst.

Nem erőlteti rám ő se de sokszor mondja, ha ő főzne nekem, akkor rosszul esne ha nem ennek belőle.

Szóval teljes mértékben megértelek.

2019. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!