Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy elfogadják?

Mit tehetnék, hogy elfogadják?

Figyelt kérdés

Pici koromban nem tudom mennyire ettem meg a húst, de amikor általános iskolába jártam emlékszem, hogy anyukám elvitt az orvoshoz, hogy nem akarok vörös húst enni, hiába mondja hogy egyek én nem akarok, az orvos annyit mondott, hogy később lehet vashiányom. Nos mostanra az a helyzet, hogy egyedül a csirkeszárnyat eszem meg, semmi más húst nem bírok megenni, régen még több szalámit ettem,párizsit, virslit azonban mostanra ez is lecsökkent. Paprikás szalámi volt az amit évekig megtudtam enni, de már 2 hónapja ezt sem eszem meg, virslit időnként eszek. Anyukám az aki ezt egyáltalán nem tudja elviselni, és állandóan mondja, hogy bajom lesz, beteg leszek ha nem eszek húst, stb. De én úgy vagyok vele, hogy hiába mondja akkor sem fogom tudni megenni. Beteges egyáltalán nem vagyok, télen még csak egy megfázás sem szokott elkapni.

Egyébként anyukámon kívül még a barátom sem hagy békén ezzel, ő meg mindig azt mondja, hogyha nem eszek húst nem lesz erőm. Elég unalmas ez az egész, főleg anyukámtól, hogy évek alatt nem tudta megszokni és még mindig beszól folyamatosan.


2019. jún. 2. 12:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%
Néhány év múlva jelentkeznek majd a hiány betegségek, amit nem lehet visszafordítani. Azért, mert ma divat a vegaság, még nem lesz egészséges. Kérdezz meg egy hozzá értő orvost, ne a sok észt osztó okost.
2019. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző, másfél éve vagyok vega (tejfehérjeallergia miatt tejet sem fogyasztok), fizikai munkát végzek, és a vérképem is rendben van
2019. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igen fog változni még egy ideig :)

Itt sajnos az az elfogadott, hogy húst hússal.

I

Én is hajlok a vegàn dolgok felé, igaz nem tudnék az lenni, de szimpatikusak. Húst eszem, de nem olyan sűrűn. A csirkéért nagyon nem vagyok oda, a zsírban, olajban sült húst, panírozott húst sem szeretem, de a többi jöhet.

Szüleim ezen nem problémàznak, nagy vagyok màr, munkám is van, csinálok magamnak màst (otthon élek még).

De munkatársaimtól sokszor kapom én is hogy engem sosem làttak odabent húst enni (mindig kefírt,joghurtot és teljes kiőrlésűt eszem ott), meg jaj milyen jó ez meg ez. Ilyenkor csak bólogatok. Mert ők azt szeretik, én meg màst.

Nem értem ezen mit kell kattogni 🤦

2019. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

*:(

2019. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy a hús nem véletlenül lett a "jól tápláltság" jelképe, hanem azért, mert régebben az, hogy a húst is megengedhette magán a család, jelezte, hogy bitzosan nem éheznek. Anyádék nyilván mindmáig ebben a paradigmában gondolkodnak. Bár nem írod, mennyi idős vagy, a táplálkozási zavarok elterjedtségére tekintettel az sem feltétlenül csak "nem hajlandó elfogadni", hogy valaki a gyereke táplálkozása miatt (ezen belül egy fiatal lány esetleges vérszegénysége miatt) aggódik.

Akkor van esélyed "leállítani" őket, ha meg tudod őket győzni arról, hogy ezzel a minimális húsfogyasztással is egészséges és életerős vagy. A vérvizsgálat ilyen szempontból jó ölet, de ennél meggyőzőbb, ha nem vagy vézna, sápadt és ideges/hisztis (étkezésben sem!), bírod a fizikai megterhelést is, és amúgy változatosan táplálkozol és "elég" fehérjét fogyasztasz.

2019. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!