Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jegyezzem meg, hogy szerintem...

Jegyezzem meg, hogy szerintem nem igazságos ez az öröklés? Vagy inkább ne balhézzak?

Figyelt kérdés
Anyukám fejébe vette, hogy ami a nevén van, azt átíratja a nevünkre a testvéremmel, hogy majd az örökléssel ne legyen semmi gondunk. Szerencsére amúgy jól van, nincs semmi baja, ami ezt indokolná. Egy bátyam van. Ő még diplomaszerzés után felköltözött Budapestre dolgozni, ahol anyukám leánykori lakása van, utána költözött anyukám haza a szülővárosomba, ami egy alföldi kisváros. Jelenleg ami a nevén van, az a budapesti lakás, illetve az itteni ház 1/3 része. A maradék részből 1/3 az enyém, 1/3 bátyámé. Ő most úgy találta ki, hogy mivel a bátyám már amúgy is régóta fent él és úgyis az ő lakásaként van kezelve a lakást a bátyám kapja. Én a ház 1/3 részét kapnám, így a házból lenne 2/3 részem. De nekem rossz érzésem van ettől. A budapesti lakás az I. kerületben van, elnézve az ottani ingatlanárakat, 40 millióért legalább el lehetne adni. Az itteni ház egy eléggé lelakott "Kádár-kocka" ház. 40 éve biztos nem volt rajta csinálva semmi. Egy olyan városban van, ahol nincs semmi. Jó esetben 10 millióért ha el lehetne adni. És ugye ebben is maradna bátyámnak 1/3 része. Nekem ez nem tetszik. Mikor felvázolta anyukám, persze bátyám rávágta, hogy neki oké. Én nem akartam problémázni, meg amúgy is ledöbbentem, hogy anya ezt felhozta. Szerintem úgy lenne az igazságos, ha mindent feleznénk. Oké, hogy bátyám lakik ott már régóta, de megilletne szerintem a fele, aztán fizesse ki nekem a felét, ha teljesen magának akarja. Ugyanígy a ház is felesbe menne, ha kell bekem, akkor kifizetem neki, ha eladjuk, akkor megkapná a fele pénzt. Szerintetek jogos, hogy így gondolom? Vagy ne szóljak bele és hagyjam, hogy úgy legyen ahogy anyukám eltervezte?

2019. jún. 2. 23:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
88%

Well, legalább te kapsz valamit. Nálunk három tesónak úgy lett elosztva, hogy nekem nem maradt semmi xD

(Bocsi az offért de fáj)

2019. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha beszéltél anyukáddal, légyszíves írd meg mi lett belőle.

Sokan válaszoltak, ennyit megérdemelnek, hogy egy kis infót leközölj.


Kíváncsi vagyok :D

2019. jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

Azt semmiképp nem javaslom, hogy közös legyen minden.

Én így jártam és bizony 10 évembe telt kikecmeregni, nyilván anyagilag nem túl jól járva, de legalább vége.


Mindenképp mondd el anyukádnak, hogy te ezt nem érzed így igazságosnak.

Javasolnám, hogy adjátok el a pesti lakást, a tesóddal felezzétek és mindketten fizessetek be egy másik lakásba,házba, ami tetszik, ahol tetszik.

Ez persze tesódnak nem fog tetszeni, mert így nem hullik az ölébe egy 40+ milliós ingatlan, hanem kap 20at és még mellé vehet fel hitelt is, Te viszont fényévekkel jobban jársz. Ha ez tesódnak nagyon nem tetszik, értékbecslés után adja oda a lakás értékének felét és tartsa meg az egész lakást.

Esetleg vonjátok le a kádárkocka 1/3át ebből, és akkor az a tied teljes egészében, + marad felújításra is, vagy azt hagyjátok egyenlőre, aztán majd ha aktuális lesz a kérdés, kitaláljátok, mi lesz vele.


Viszont azt javaslom, semmi esete se hagyd szó nélkül a témát.

Ez valóban egy kényes kérdés és nehéz lehet előhozakodni vele, de sok-sok évre elintézted magad, ha most, amíg lehet, nem beszéltek erről.

Ahogy írtam, én 50-50ben örököltem egy házat az öcsémmel, egy rémálom volt kikeveredni belőle.. neki sem kellett, nekem sem kellett, de eladni nem akarta, de engem kifizetni sem, de a részét eladni sem, hogy aztán én eladhassam az egészet... ezt ne csináld magaddal.

2019. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
77%

Látod, van, akit még most is frusztrál, hogy nem szólt, hogy zavarja.


Anyukád döntése nyilván, de ne akarja letolni a torkodon, hogy egyenlően oszt, mikor nem.


Ráadásul minden döntés hatással van másokra, minden jogod meg van neheztelni bármilyen döntéséért, a pénzét illetően is, nem csak a pénzmentesekért..


Bármiről meg lehet a véleményed, ha kérdezi, vagy érdekli, elmondhatod nyugodtan.


Nem vagy attól rossz ember, hogy érzel, és attól sem, hogy kommunikálsz, attól meg pláne nem, hogy megpróbálod megoldani a téged érintő problémákat.


Kis érdekességként ismerős arra a gyermekére hagyja az örökségét, aki haláláig gondozni fogja, mivel nem akar idősek otthonába menni és idegennel lenni élete végén.


Nemrég íratta meg a végrendeletet, szerintem undorító, kíváncsi leszek, melyik gyereke fogja pelenkázni a pénzért, mert így kb megvásárolta a munkájukat. Elég pocsék szülő volt ahhoz, hogy a gyerekei elkerüljék a végefelé, nemhogy pelenkázzák, mindnek saját gyereke van, azokat pelenkázzák és gondozzák éppen.


Vagy barátnőm anyja eladta a házát, vett egyet a barátnőm nővérének, mert ők albiztak, a barátnőm meg a pasija házában ingyen tud lakni(rezsit feleznek).


Szóval, mivel az egyik gyereke lakhatása éppen jó volt, a teljes vagyonát egy házra költötte, amit az albizó nővér nevére íratott.


A kisebb, kicsit gazdagabb pasit kifogó gyerek(tanyán élnek) semmit sem kapott, pedig ő segített rengeteg az anyjának.


Ajándékozásnál mutatják ki az anyák a foguk fehérjét, írom ezt anyaként. Sajnos nem mindenki szereti egyformán a gyermekeit.


Te kisebb vagy, a tesódat is nevelte x ideig, nem érdemelsz kevesebbet, mert téged most épp eltart, gondolom ennyi idősen őt is eltartotta, de ha nem is, nem lehet kétfajta életutat összehasonlítani, rengeteg problémád lehet, amiért épp eltart, mikor a bátyádat nem kellett. Többek közt szerintem te kaptad a klimaxos részt anyukádból, amit a bátyád megúszott, 40-45 éves korig kiegyensúlyozottak vagyunk, utána mindenkinek elszabadulnak a hormonjai..


Ne érezd rosszul magad semmiért!

2019. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
90%

Ez szerintem is igazsagtalan.

A lenyeg, hogy beszelj anyukaddal, plane ha amugy jo viszonyban vagy vele.

A mi szuleink evekkel ezelott a 60+ millio erteku csaladi hazunkat a batyam nevere irattak ra, szoval hivatalosan az ove. Amikor ez tortent a batyam mar elmult 18, en es a hugom 9 es 10 evesek voltunk akkor.

Teltek az evek, mar felnottunk, es a hugommal egy nap beszelgettunk arrol, hogy miert is a batyam neven van az egesz haz, miert nem lehet 3-unk neven?

A lenyeg az, hogy leultunk nyugiban anyukammal elmagyarazni ezt, es a vege az lett hogy mostmar mindharmunk neven van.

Tenyleg lehet, hogy anyukad nem gondolt bele.

A lenyeg, hogy normalis hangnemben beszeld meg vele, ne veszekedve/kovetelozve, ha normalis, akkor ugyis megerti.

Ha nem, teszem azt ugy gondolja a “fiunak tobb jar”, akkor meg nem tehetsz semmit.

De legalabb tisztan latod a dolgokat, es azt is, hogy ki hogyan viszonyul hozzad.

Pl a batyad sem hulye es ha annyira jo testver lenne, benne is felmerulne az, hogy ez baromi gaz Rad nezve.

2019. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 kovpet ***** válasza:
87%

"hogy majd az örökléssel ne legyen semmi gondunk"


Én ezt nem értem. Mi gondotok lehetne? Egy hagyatéki tárgyalás, ami amúgy is lesz. Örökösödési illeték nincs egyenes ágon, de az ajándékozáshoz ügyvéd kell. Szerintem ez az ajándékozósdi macerásabb, drágább és jelen esetben igazságtalabnabb is mint a majdani örökösödés lenne.

2019. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem tartom igazságosnak hogy az egyik testvér sokszorosát kapja mint a másik, de ez nem öröklés, nem vonatkozik rá semmiféle köteles rész. Így igazából anyukád azt tesz amit akar.
2019. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
88%

Megint egy idióta szülő...

Teljesen igazad van. Nagyon finoman, átgondolva jelezd anyád felé, hogy milyen különbség van a ket ingatlan közt.

De nem tudom mire jutsz vele, ha magától nincs annyi esze, hogy felismerje mekkora különbség van egy I.kerületi vs. vidéki ócska kockaház között.

2019. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. De bátyád is jófej, hogy így kisemmizne téged...
2019. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
26%

Anyukád valószínűleg nem a piaci ár szerint gondolkodott, hanem érzelmi alapon.


Mi van, ha nem akarja, hogy eladjátok pesti lakást, mert sokat jelent neki? Feltételezheti, hogy a bátyád nem tud 20 millát leakasztani, hogy kivásárolja a részed, akkor pedig el kéne adjátok.


Anyád ingyen kapta azt a lakást leány korában? Ha ő ajándékba kapta, lehet, hogy tovább szeretné ajándékozni ugyanúgy, egészben.


A bátyád családdal él ott, vagy tervez családot a közeljövőben? Azt is remélheti az anyukád, hogy előbb lesz unoka, amennyiben a bátyádnál marad az a lakás.


Egy idős hölgy számára ezek fontos szempontok. Fontosabb, mint a pénz. Nem hiszem, hogy meg akar bántani, ha amúgy nincs köztetek más sérelem.

2019. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!