Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen akadálya lehet annak,...

Milyen akadálya lehet annak, hogy a mamámhoz legyek bejelentve lakni, ha ő csak haszonélvező?

Figyelt kérdés
A ház az anyáé, és a 2 tesvéréé, nagymamám csak haszonélvező. én szeretnék oda bejelentkezni, hogy felvegyenek koliba egyetem alatt, de anya azt mondta, hogy ez nem tőle függ, mert ha oda vagyok bejelentve, akkor én is öröklök, vagy valami ilyesmi. de hát én miért örökölnék, amikor az egyharmada egyébként is anyáé? nem igazán értem.
2010. júl. 8. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
a bejelentett lakcím és az öröklés között nincs összefüggés...
2010. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
anyád kissé el van tájolódva....és mivel a nagyanyád a haszonélvező azt lehet bejelenteni, akit ő, mint haszonélvező megenged
2010. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is így gondoltam. de most akkor ezt hogy bizonyítsam be neki? bár a húga jogász:D majd beszélek vele...köszönöm:)
2010. júl. 8. 12:10
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy tudom, hogy az állandó lakcímként történő bejelentkezéshez az ingatlantulajdonos engedélye szükséges.

Az örökléshez semmi köze sincs a bejelentkezéshez.

2010. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
tulajdonos csak akkor kell hozzá, ha nincs haszonélvező ;)
2010. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az örökléshez semmi össze nincs ,hogy ki van bejelentve.A bejelentkezéshez pedig elég a haszon élvező bele egyezése.Fordítva nem, a tulajdonos nem jelenthet be senkit a haszonélvező bele egyezése nélkül.
2010. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem örökölsz, ennyi erővel az albérletet is az örökölné, aki épp benne lakik? Nem :) Egyébként anyukádnak miért fájna ha örökölnél? Most nem azért, a gyereke vagy. Ilyenen aggódni :S
2010. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nem neki fájna:) a húga problémázik állandóan a házzal, meg akarja szerezni az egészet, állandóan meg akarja venni anyától is, meg az öccsüktől is:)
2010. júl. 8. 12:30
 9/19 anonim ***** válasza:
szép jogász lehet
2010. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ja, azt még nem tudja, hogy oda akarok bejelentkezni. ezen még csak anya aggódik előre...hogy majd ez lesz, ha megtudja
2010. júl. 8. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!