Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen akadálya lehet annak,...

Milyen akadálya lehet annak, hogy a mamámhoz legyek bejelentve lakni, ha ő csak haszonélvező?

Figyelt kérdés
A ház az anyáé, és a 2 tesvéréé, nagymamám csak haszonélvező. én szeretnék oda bejelentkezni, hogy felvegyenek koliba egyetem alatt, de anya azt mondta, hogy ez nem tőle függ, mert ha oda vagyok bejelentve, akkor én is öröklök, vagy valami ilyesmi. de hát én miért örökölnék, amikor az egyharmada egyébként is anyáé? nem igazán értem.
2010. júl. 8. 11:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha meg akarja venni, akkor meg főleg az övé, mit is örökölnél? :) Nem hülye ő , ha jogász, meg ha meg akarja venni akkor nem elcsalni akarja, így azért más helyzet. Kérdezd meg mamádat és ha ő megengedi bejelentkezhetsz, de onnantól a leveleid meg minden oda fog érkezni.
2010. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
12,39 a levelezési címnek semmi köze ahhoz,hova vagy bejelentkezve.Oda kéred a leveleidet ahova akarod,csak arra kell számítani,hogy minden változásnál kavarodás van.
2010. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Na hát ezt nálunk próbáld elmagyarázni:) Oda érkeznek a levelek ahová be vagy jelentve, mondhatsz te akármit.
2010. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A levelek oda érkeznek, ami rá van írva a borítékra. Ha nem, tegyél panaszt a postán. A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog.

Kérdező, semmi akadálya, hogy bejelentkezz.

Kollégium esetén pedig nem a levelezési címet nézik, hanem az állandó lakcímet.

2010. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

12:39

az a baj, hogy hülye...múltkor megpróbálta kitiltani mamától az unokatesóimat, mert hogy ez az ő háza (ugyanúgy az unokatesóim apjáé is!!!), és ő most ott van, és nem zavarhatják a nyugalmát (=nem látogathatják meg a nagymamájukat...)

2010. júl. 8. 12:56
 16/19 anonim ***** válasza:
tök mindegy, ki a tulaj, ha haszonélvezet van a házon, a tulajdonosnak sok szava nincs ;)
2010. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
jogilag persze, de a mamám nem fogja megengedni, hogy ha a gyerekei azt mondják, hogy ne. de ha a gyerekeknek sem származik ebből semmi kára, akkor gondolom nem lesz probléma. köszönöm:)
2010. júl. 8. 13:21
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kérdést így meg tudtátok beszélni anyukáddal, akkor azt miért nem, ami miatt koliba költöznél otthonról? (Olvastam a másik kérdésed és válaszoltam is rá.)
2010. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
mert nem látja be, hogy elviselhetetlen állapotok uralkodnak itthon...próbáltam vele beszélni...egyébként még ez sincs megbeszélve, csak fölvetettem, és ezt egyből rávágta, aztán lerázott, hogy most hagyjam békén.
2010. júl. 8. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!