Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az emberek tudják milyen...

Ha az emberek tudják milyen nehéz az élet akkor miért akarják ezt tovább adni a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Példa erre a családom akik sokáig robotoltak aprópénzért én h többet keresek így se válnék gyereket Magyarországon meg pláne mondjuk teljesen öntörvényű vagyok s bizonyos téren hidegvérű. Nekem fontosabb h nekem legyen jólétem és ha meg van minden amit szeretnék akkor esetleg ezt tovább adnám .. Vagy régen pisztolyt szegetek az embereknek h neked szülnöd kell vagy ilyen erősek az ösztönök ?

2019. jún. 13. 13:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha mindenki így gondolkodna, kihalna az emberiség.

Bár lehet jobb lenne.

Van aki azért akar gyereket, mert jól él.Van aki ösztönösen akar.Van aki felelőtlenségből.Van aki nagyon imádja őket.Van aki reménykedik hogy minden jobb lesz.Sokféle az ok.De az biztos, többségben vannak azok, akiknek lesz gyerekük, nem is egy.

2019. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

"Igen, de még többen vannak akik csak azért nem akartak megszületni, mert most bele karnak halni abba, hogy iskolába kell járni vagy anyuci megkéri, hogy ha evett akkor a tányért tegye a mosogatóba maga után..."

és szerinted ezeknek az embereknek gyereket kéne nevelniük?

2019. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Nehogy már a gazdagok kiváltsága legyen a családalapítás, gyereknevelés. Arról nem is beszélve, hogy manapság senki sincs igazán biztonságban, egyik-napról a másikra megváltozhat a helyzet, akiknek eddig jól ment tönkre mehetnek, mások meg jobban élhetnek mint korábban. Semmire nincs garancia.
2019. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha én arra vártam volna, hogy minden pöpec legyen körülöttem, és semmilyen anyagi problémám ne legyen, akkor kb. 3 évvel ezelőtt vállalhattam volna először gyereket. Csupán az a baj, hogy addigra változó korba értem és már esélyem sem lett volna rá. Ezzel szemben van 3 szuper gyerekem, ketten már felnőttek, és bár nem volt zökkenőmentes a gyerekkoruk, a lehetőségek szerint megkaptak mindent, amire FELTÉTLENÜL szükségük volt. Ennek következtében megtanulták megbecsülni a pénzt, a saját munkával megszerzettet is és azt is, amit kaptak. Most, amíg még tehetem és igényük van rá, próbálok minél többet pótolni abból az elvesztett néhány évből, de csak élmények terén. A normális értékrend szerinti nevelést és a szerető gondoskodást megkapták. De nagyon boldog voltam, hogy tavaly a középső gyerekemet a 8. szülinapjára el tudtam vinni Párizsba egy hosszú hétvégére, boldog vagyok, hogy végre nem okot problémát a nyaralás megszervezése stb.

Nem mondom, hogy könnyű volt az életem, de annyira nehéznek sem mondanám. Nyilván nem is azt szeretném továbbadni a gyerekeimnek, hanem azt, hogy láthatták, hogy ha néha nehezebben mennek is a dolgok, ha az ember akar, akkor tud tenni ellene, és jobbá teheti az életét.

2019. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
*18. szülinapján, bocsánat.
2019. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy az élet nehéz, nem jelenti azt, hogy rossz is.
2019. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez félig medig igaz de ha valami több szenvedéssel jár mint örömmel sok embert csak a félelem és az életüsztön tart életben máskülönben ...
2019. jún. 14. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!