Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem kellene egy...

Csak szerintem kellene egy sógor/-nő jelöltnek jobban teperni?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsállottam mindig is, hogy a családba akárhány lány vagy srác került be a testvéreink által (a saját és a párom családjáról is szó van), senki nem próbált meg bekerülni a családba. A sógor-, sógornő jelöltekkel szinte mind egykorúak vagyunk, de soha nem hívtak meg minket sehova, nem köszöntenek fel születésnapunkkor, nem próbálnak meg még csak kicsit sem barátságosak lenni velünk.

Más családoknál azt látom, hogy ha hasonló korúak a gyerekek és a párjaik, felnőttként eljárnak együtt nyaralni, kirándulni, szórakozni hétvégente. Nálunk semmi, még interneten sem vagyunk egymás ismerősei, még a nyaralásainkról sem érdeklődnek, a családi alkalmakra is alig jönnek el, akkor sem akarnak velünk beszélgetni. Ha próbálok pl a párom bátyjának a barátnőjével beszélgetni, mindenre két szóval válaszol, ő nem kérdez, nem barátságos. Sokszor csak a párom bátyja megy haza a szülőkhöz, a lány nem is. Holott a lánynak sok barátnője van, de velünk nem kedves. Ugyanez az én húgom párja. Hívtuk közös családi kirándulásra, ott is végig fapofát vágott, nem próbált meg senkivel barátkozni. Bár az, hogy eljött, már az sem olyan kevés, az előzőek el sem jöttek volna.

Mondanám, hogy lehet zavarja őket, hogy mi vagyunk a párommal a bezzeg gyerekek mindkét családban, mert sokra vittük és elég jól élünk, de mikor még szegényebbek voltunk, amolyan átlagosak, akkor sem voltak barátságosak az akkori barátok/barátnők. Régen mi hívtuk őket többször is, de csak úgy jöttek el, mikor a legtöbb mindent mi szerveztük és mi álltuk anyagilag is. Aztán, ha 2 hét múlva ők mentek valahova, vissza már nem hívtak minket.

Miért működik ez más családban, nálunk vajon miért nem? És nálatok hogy van ez? Csak szerintem kellene egy évek óta jelenlévő sógor/sógornő jelöltnek kicsit jobban tepernie, hogy elfogadjuk, a jövőben lehetséges évtizedes családi jó viszony miatt?


2019. jún. 13. 19:30
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
94%
Minek kéne bárkinek is teperni? Foglalkozz a családoddal, ne máséval, valószínűleg nem vagy jó társaság
2019. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%
Ti tepertetek valamennyire a sógorok, sógornők családjánál, hogy elfogadjanak titeket vagy nem ereszkedtek le erre a szintre?
2019. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
95%

Ha egyébként barátkozósak, csak veletek nem, akkor szimplán nem vagytok számukra szimpatikusak... Az ember párt választ, a vele jövő rokonokot (sajnos) nem tudja megválogatni. De az is lehet, hogy egyébként is ilyen típusok, nem barátkozósak, csak van egy jól kialakult baráti körük.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy annyira teperni kéne nálad, mert te már "a család tagja vagy"... Ha nem vagy szimpi, nem vagy szimpi, nem tudom, miért kéne nálad annyira teperni.

Nálunk egyébként csak a férjemnek van testvére, de felületes velük a viszonyom, mert az övék sem túl szoros. Elbeszélgetünk, ha egymás mellett vagyunk, de nem igazán szervezünk külön programokat velük.

2019. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
97%

Annyiban megértem a problémádat, hogy rossz azt látni, hogy másoknál LÁTSZÓLAG minden működik, jó a kapcsolat stb. de felnőtt emberként megtanulhatnád, hogy nem minden úgy működik, ahogy te szeretnéd.

Ők nem kérnek belőled/belőletek, éppen ezért nem értem, minek ennyire erőltetni ezt az egészet. Meg ne haragudj, de mi az, hogy "teperni"? :D Ki vagy te, hogy a kegyeidet kellene keresniük a sógoroknak, sógornőknek?

Egyébként kicsit elgondolkodhattál rajta, hogy ha eddig egyik sógor(nő)jelölt sem kedvelt titeket, akkor a ti készüléketekben lehet a hiba.

2019. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Hogyne, 9 éve teperek azzal, hogy részt veszek a családi eseményeken akkor is, ha nincs kedvem, jópofit vágok mindenhez, és igyekszem mindenkit felköszönteni, ha annak alkalma van, plusz még próbálok kedves lenni.
2019. jún. 13. 19:54
 6/58 A kérdező kommentje:

Pl nem fél egy családba bekerült idegen nő/férfi, hogy ha nincs velem jóban, a sógornőjével, meg a sógorával, azaz a párommal, plusz még az anyósával sem, mert vele sem barátságos, akkor egy idő után ki lesz utálva? Sógorommal ez történt. És nem jött jól neki, hogy még velem sincs jóban, mivel a szülők adnak a véleményemre, ha konfliktus van. És akiben x év alatt egyszer annyi kedvesség nincs, hogy legalább szóba álljon velem, ha én leszólítom, és így viselkedik másokkal is, az persze, hogy ki lesz utálva.

A család nem attól család, hogy rá sem nézünk egymásra.

2019. jún. 13. 19:57
 7/58 anonim ***** válasza:
96%
Az a te bajod, hogy görcsösen próbálsz másoknak megfelelni feleslegesen. De ne várd már el mástól
2019. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

"Egyébként kicsit elgondolkodhattál rajta, hogy ha eddig egyik sógor(nő)jelölt sem kedvelt titeket, akkor a ti készüléketekben lehet a hiba."


Nem hiszem, hogy mindegyiküknek sem én, sem a párom nem voltunk szimpatikusak, amikor két külön világ vagyunk.

Én inkább arra gyanakszom, hogy a testvéreink uszítják őket, lejáratnak minket... mert mindkettő féltékeny kicsi korunk óta.

2019. jún. 13. 19:58
 9/58 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem mindenki ez a jópofizos típus. Ők ilyenek, nem keresik a társaságotokat, hát változtass te is a hozzállásodon, ne próbálj velük annyit beszélgetni, ne hívd őket nyaralni. Az emberek nem egyformák, fogadd el.
2019. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy gondoltam, hogy ha senki nem barátságos, senki nem kezdeményez, senki nem próbálkozik, akkor mindenki egyedül marad a végére.
2019. jún. 13. 20:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!