Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első különköltözés nálatok...

Első különköltözés nálatok hogy ment?

Figyelt kérdés

kb. 1 év múlva tervezünk összeköltözni a barátommal és érdekelnének az ilyen kis történetek hogy kb. mire lehet számítani :)

Hány évesek voltatok?

Hogy mondtátok el a szülőknek és ők mit mondtak?

Honvágy mennyire volt az első napokban?

Nem volt úgymond "bűntudatotok" vagy rossz érzésetek amiatt hogy mostmár tényleg ennyi volt a gyerekkor?

Hogyan döntöttétek el hogy na most költözés?

ilyesmik érdekelnek :)



#költözés #különköltözés ##összeköltözés
2019. jún. 17. 11:56
 1/5 anonim válasza:

Hány évesek voltatok?

-21.

Hogy mondtátok el a szülőknek és ők mit mondtak?

-Nem szóltam nekik semmit. Mivel már korábban is kimaradtam otthonról napokra, kb. 3 nap után anyám felhívott, hogy hol vagyok, én meg mondtam, hogy a barátnőmnél, meg hogy ott is maradok nála. Apám meg nem szólt semmit.

Honvágy mennyire volt az első napokban?

-Egyáltalán nem volt honvágyam. Csak 60 km-re költöztem el, valószínűleg ezért is.

Nem volt úgymond "bűntudatotok" vagy rossz érzésetek amiatt hogy mostmár tényleg ennyi volt a gyerekkor?

-Nem inkább felszabadító érzés volt, hogy végre a magam ura lehetek és hogy nem függök a szüleimtől.

Hogyan döntöttétek el hogy na most költözés?

-Spontán módon. Természetesnek dolognak tűnt, hogy ha van saját jövedelmem, akkor elköltözzek. Meg én faluból mentem városba, szóval adta magát a dolog.

2019. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez a kérdés már volt, ott is ilyen rohadt távoli időpont volt megadva, bár lehet ,hogy nem is egy év,hanem 2 :) Na mindegy.


Túl aggódod.


Ha egy év múlva akartok összeköltözni, az állati sok idő, nem akarok beszólni, de nem is biztos, hogy megéritek... Nagyon éretlennek tűnik ez a nagy aggodalom az ilyen messzi távoli eseménnyel kapcsolatban.

Miből akartok összeköltözni? Dolgoztok vagy a szülők fogják támogatni a projectet?


Legyen kettőtöknek kb 1 milliótok, mikor ez megvan, akkor érdemes a többi kérdést feltenni.

Sok függ a szülőkkel való kapcsolattól. Támogatnak vagy tiltanak, a honvágy miatt is érdekes a viszony.

Aki felnőttesdit akar játszani és összeköltözni a pasijával, az fogadja el, hogy ennyi volt a gyerekkor, innen főzés, mosás, takarítás, napi konfrontálódások, nézeteltérések, kompromisszumok. Ez lehet állati izgalmas és örömteli, vagy rettenetesen keserű, viszont ennél jobban nem tudsz megismerni valakit és ha az együtt élés nem megy, felesleges éveket elvenni egymástól, szóval én mindenképp a pártján vagyok az összeköltözésnek párkapcsolat tesztelés céljából, de egy évre előre nem kell rágörcsölni. Annyira nem nagy dolog, csak új és ismeretlen, ettől misztikus. ;)

2019. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

21 éves voltam amikor a barátomékhoz költöztem (1 évig laktunk ott, aztán összeházasodtunk és elköltöztünk)

“Anya, májusban költözök X-ékhez” “Dehogy költözöl kislányom” “Dehogynem” ez volt a párbeszéd, de amíg el nem költöztem, nem fogta fel, hogy tényleg el fogok.

Egyáltalán nem volt bűntudatom/rossz érzésem, már rég tudtam, hogy össze fogok költözni a párommal, csak az anyagi helyzetnek is megfelelőnek kellett lennie.

Amint normális munkahelyem volt és a párom családja épp költözés előtt állt, eldöntöttük, hogy költözünk velük.

Onnan tovább is egyértelmű volt, hogy max pár évig maradunk ott, aztán pedig már kettesben szeretnénk éldegélni.

2019. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2.

Nem aggódom rajta csak érdekelt hogy ki hogyan élte ezt meg:) A házimunkával nem lesz gond, elég rendmániás vagyok :D

Hát igen, pont a pénz miatt csak 1 év múlva.

Várom már nagyon, de azért bennem van az a furcsa érzés hogy már más lesz az otthonom, nem ugyanoda megyek majd haza mint eddig. De még így is nagyon szeretnék már ott tartani

2019. jún. 17. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek voltatok?


Én 19, párom 21.


Hogy mondtátok el a szülőknek és ők mit mondtak?


Párom Borsodból jött ide(GYMS megye) 19 évesen, dolgozni, albérletben élt a bátyjával.

Nálunk apukám 14 éves korom óta Németországban lakik, dolgozik. Amikor úgy döntöttünk a párommal, hogy össze szeretnénk költözni, mondtam anyukámnak, hogy nyugodtan menjen ki apuhoz (csak miattam/sulim miatt éltünk itt.) Én megleszek mostmár. Kiment. Szóval most 700+ km van köztünk a szüleimmel.


Honvágy mennyire volt az első napokban?


Honvágyam így nem volt, mert maradtam ott, ahol eddig éltem. A szüleim természetesen hiányoztak/hiányoznak, de viszonylag sűrűn 2-3 havonta tudunk találkozni pár napra.


Nem volt úgymond "bűntudatotok" vagy rossz érzésetek amiatt hogy mostmár tényleg ennyi volt a gyerekkor?


Nem. Nagyon vártam már, hogy felnőjek. Kicsit persze ment a nosztalgiázás, meg hogy hogy elrepültek az évek, de inkább boldogságot éreztem.


Hogyan döntöttétek el hogy na most költözés?


2016. elején (január-február) merült fel először az összeköltözés gondolata. A páromnak rengeteg pénze ment el a megyeszékhelyi ingatlanbérlésre, így anyagi szempontból is döntöttünk az összeköltözés mellett. Valamelyikünk mindig ott volt a másiknál, ez az ingázás (25 km) sem volt olcsó buli, plusz igazódni a munkához. Pl. ha a párom délelőttös volt, akkor már lementem péntek délután, és hétfő este haza (ő meg ment éjszakára) aztán ha éjszakás volt, akkor csak szombat délután találkoztunk, hétfőn ment délutánra, én vele együtt indultam, csak haza..


Május elsején volt 3 éve, hogy együtt lakunk, és augusztus végén leszünk 4 éve együtt.

2019. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!