Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom öccse nem akarja, hogy...

Párom öccse nem akarja, hogy a barátom nekem bármit is fizessen. Ennyire irigy lenne?

Figyelt kérdés

Boltban ha veszek egy csokit vagy bármit akkor el akarná kérni az árát,ha a párom fizetett, ott számolgatja a kasszánál,hogy akkor kié mennyi.

Azt persze nem tudja,hogy előtte mondjuk amikor nem volt ott én egy másik boltban még többet fizettem a barátomnak. Nem vagyunk közös kasszán, csak butaságnak tartjuk a pontos számolgatást. Irigykedik vagy sajnálja tőlem az öccs?

Barátom csak legyint rá amikor ilyeneket beszél, de engem zavar, ráadásul együtt megyünk egy fesztiválra,akkor meg ott lesz végig velünk. Félek, hogy egész idő alatt csak élősködőnek néz. Azt hozzátenném, hogy nagyjából felesben szoktunk kijönni párommal, én is dolgozom rendesen, nem a pénz érdekel.



2019. jún. 21. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

A míg nem írtad, hogy dolgozol, addig azt hittem, 15-16 évesek vagytok, és a zsebpénzen osztozkodtok.

Egyébként fizessetek külön, ezt nem is értem, hogy hogyan számolgat a kasszánál, hogy mennyi kié. Ti fizettek 1200 Ft, ő jön, fizeti amit vett.

2019. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is gyerekes dolog, magamtól nem is gondolkoznék ezen csak az öccs kezdi mindig.


A boltban pl. ő nem is vett semmit,hanem kettőnk között osztotta szét a cuccokat.

2019. jún. 21. 08:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy kösz a segitséget, de számolni mi is tudunk, majd osztozunk ha akarunk. Le kell állitani, semmi köze a pénzügyeitekhet.
2019. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki hogy ti úgy szoktátok csinálni hogy egyszer te fizetsz, máskor meg a párod és kész.. majd ő csinálja a barátnőjével ahogy akarja

(mi is így szoktuk egyébként:) )

Ne hagyd neki hogy beleszóljon

2019. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Az öcsnek segítségre van szüksége. Vagy be kell verni a pofáját vagy pszichológushoz kellene mennie (ezt javaslom).

Több eset lehetséges: 1. Féltékeny rád, hogy elszakítod a bátyjától. 2. Féltékeny a bátyjára, hogy neki van nője, neki meg nem. A bátyjára nem akar/mer/tud haragudni, ezért rád vetíti ki. 3. Incel, és ez a baja. 4. Otthon megszorítások vannak érvényben, és irígy a keresetetekre.

Valószínűségi sorrend: 3, 2, 1, 4.

2019. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
92%

Persze, hogy irigy. Eddig biztos rá költötte a pénzét, de most már, hogy vagy neki te így már nem, vagy kevesebb dolgot vesz neki.

Ha a helyedben lennék én megmondanám páromnak, hogy beszélgessen el az öccsével, mert téged zavar ez és rosszul esik ne csak legyintgessen rá. Ha meg mégsem hajlandó elintézni, akkor meg az öccsével értetném meg, hogy mivel nem ő fizet ne szóljon bele.

Az öcsike nagyon gyerekes és materialista nincs még felkészülve egy kapcsolatra, ha ennyire figyeli - pláne másnak - a pénzét.

Egyébként mi lesz akkor ha a gyereknek is lesz barátnője? Nem fizet majd neki semmit? Vagy majd visszakéri az árát? Ha elmennek egy étterembe majd megmondja a pincérnek, hogy bontva hozza már a számlát vagy mi?

2019. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a párod öccse ? Ez a fiu egy kicsit bunkonak tünik, hogy a kasszánál számolgatt ,hogy pl ezt a kiflit te fizeted ?1 vagy mi

Szerintem a párodnak kénne szolnia / beszélni vele, hogy ehez amugy semmi köze, hogy ki mit fizett

2019. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szolsz a barátodnak, hogy állítsa le az öccsét. Ha nem tesz semmit, vagy nincs hatása, akkor legkozelebb amikor ilyen helyezt áll elő, közlöd a fiúval, hogy "Pistike, itt és most befejezed a pénzügyeinkbe való beleszólást, mert közös nincs hozza. Ha nem tetszik, nem kell velünk jönni többet. "
2019. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonlo szituacioban! Szepen fogtam es osszetoltam a cuccokat mondvan, hogy majd MI rendezzuk a szamlat xy pedig varjon kint! Minek engeded, hogy rendezkedjen?! Amugy nem kell neki mondani semmit, szimplan ilyen esetekben csinalj ugy mintha ott sem lenne! Ha pedig megszol, akkor el lehet mondani neki, hogy fekezze magat..
2019. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
Próbálom megérteni, hogy ez mitől akkora probléma, meg nem sikerült. Számolgasson, ha akar. Egyszerűen ne legyél a társaságában.
2019. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!