Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjuk finoman a baratom...

Hogyan adjuk finoman a baratom csaladjának a tudtára, hogy zavarnak minket?

Figyelt kérdés
Mind ketten vendéglátásban dolgozunk 14 órázunk heti 4-5 napba.. Amikor pihennénk már délelött kopognak az ablakon, verik az ajtót nem tudunk sose ugy itthon lenni,hogy kettesben nyugodtan pihenünk egy napot úgy,hogy ne jönnének át,ha ajtót nyitsz nem kérdeznek meg annyit sem,hogy zavarunk? Vagy pihentetek? Bejönnek és itt vannak órákig és nem veszik észre magukat sokszor... Meglátják,hogy a kocsi áll a ház elött és már jönnek és nem lehet őket lerázni.Ők hétfőtől péntekig melóznak napi 8 órát.. Kivannak akadva ha mi a szabadnapunkon pihennénk és nem akarunk órákog beszélgetni.. Nekem már nagyon nem tetszik,hogy tapintatlanul átjönnek verik az ajtót az ablakot annyit se kérdeznek,hogy zavarunk vagy,annyit se,hogy mikor érnétek rá egy kicsit? Sajnos ez heti szinten megy mikor szabadnapunk van....
2019. ápr. 11. 11:49
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam ha nincs bereteszelve az ajtó lenyitják a kilincset és bejönnek.
2019. ápr. 11. 11:50
 2/52 anonim ***** válasza:
4%
A barátod addig örüljön amíg van családja és lesz neki hova hazamenni. Nem mindenkinek adatik meg hogy a szülei "zavarják". Sokaknak már fiatalon a föld alatt van anyjuk, apjuk. Ennek tudatában a ti problémátok valóban nagy probléma...
2019. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
98%

Pont így, ahogy ide leírtad: egyenesen megmondani nekik.

Mellesleg van telefon, ha menni akarnak, legalàbb szóljanak előtte, hogy ràértek-e.

2019. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim válasza:
96%
Nem kell finomkodni, normálisan közölni kell, hogy igénylítek az egyedüllét és ezért kérjük, hogy ne jöjjenek át minden adandó alkalommal
2019. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
A barátom nem meri megmondani én meg nem éppen szépen mondanám meg.. Mert heti szinten már kivagyok,hogy pihenni nem tudok és nem éppen vagyok kedves ilyenkor ezért valahogy inkább visszafogom magam...
2019. ápr. 11. 11:54
 6/52 anonim ***** válasza:
93%

Kedves mama! Szeretnénk megbeszélni magukkal valamit. Pista és én szeretnénk egy kicsit többet kettesben lenni, mert mindig dolgozunk, fáradtak vagyunk, nincs időnk egymásra. Szóval, hoztunk egy új szabályt: hétfőtől péntekig be lesz zárva az ajtó ezután.

Ennyi, ha megsértődnek, majd feldolgozzák.

2019. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Nem csak a szülei de a testvére meg annak a barátnője is ezt csinálja...
2019. ápr. 11. 11:58
 8/52 anonim ***** válasza:
96%

De ez nem meri, nem meri dolog megmondani basszus!

Az embernek van magànélete, szeretne pihenni, ezt értelmes emberek megértik.

2019. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
81%

Ja, van egy pulink :)

Ha az elkezd ugatni, na tuti hallja a fél falu, bejönni senki nem merne az udvarra, bàr tény, hozzánk előzetes jelzés nélkül senki nem jön, ismerik a telefont, màsrészt vagy itthon, vagy nem.

Kocsit nem làtjàk, bent áll a garàzsban.

Még a 9 éves gyerek is megérti, ha pihenni szeretnénk mondjuk vasàrnap egy óràt.

Felnőtt embernek akkor ez màr igencsak alap kéne, hogy legyen.

2019. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
60%
...vagy itthon vagyunk, vagy nem.
2019. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!