Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az öcsémet b*sztatják a...

Miért az öcsémet b*sztatják a szüleim, mikor rám haragszanak?

Figyelt kérdés

Az öcsém érettségire kapott tőlem egy autót, ami elég drága, ezért a kertben kellene tárolni. Viszont a kocsi elég lapos építésű, ezért beleakad a kertkapu aljába. Megkértem a szüleimet, hogy engedjék lebetonozni a bejárat előtt és mögött pár négyzetmétert, hogy be lehessen hajtani, bele is egyeztek, de az időpont sose jó nekik, pedig még a szakembert is elintéztem. Az öcsém valószínűleg ősztől elég sokat fog vezetni, kellenének neki a kilométerek. Persze apu vagy anyu kocsiját nem kapja meg...

A másik, hogy még a gimi elején kikötötték a szüleim, hogy nyáron nem kap zsebpénzt, ha szórakozni akar, akkor menjen el dolgozni. Erre azt mondtam, hogy ha kitűnő lesz, akkor fizetek mindent, inkább szórakozzon. Az ősök, ha nehezen, de rábólintottak.

Most viszont kikötötték, hogy ha ott akar lakni, akkor dolgoznia kell és kész.

Szegény öcsém széttanulta magát, 96%-os lett az érettségi átlaga két emelt szintűvel, lett két felsőfokúja, 476 pontja van, és mivel valószínűleg felveszik egyetemre, ezért megérdemli a pihenést, de a szüleim mégis elküldik dolgozni?

Csak én látom úgy, hogy ahányszor beleavatkozom az öcsém nevelésébe, akkor rajta csattan az ostor?

Ha igen, akkor miért csinálják ezt a szüleim?


2010. júl. 9. 12:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
29%
Attól még nem lesz belőle ember, mert 96%-os lett az érettségi átlaga. A tanulás rossz kifogás arra, hogy ne kelljen dolgoznia.
2010. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
mondd azt nekik ha továbbra is így bánnak a tesóddal akkor magadhoz veszed és többé feléjük sem néztek. ha vállaltak gyereket akkor kötelességük eltartani amíg ki nem járja a sulikat és szakmája nem lesz aztán meg munkája és önálló keresete. de addig hogy tudnak olyat mondani h ha ott akar lakni akkor dolgozzon.bocsi de undorítóak.az más h segítsen be nekik de ennyi tanulás után megérdemel egy kis pihit
2010. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne dolgozhatna nyáron az öcséd?
2010. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
70%

A szüleiteknek annyiból van igazuk, hogy ha Te mindíg mindent megadsz a testvérednek, sosem fogja megtanulni, hogy bizony az élet nem egy habostorta és bizony a dolgokért meg kell "küzdeni", meg kell dolgozni.

Valamint ezzel a hozzáállással azt is elérheted, hogy nem fogja értékelni a dolgokat, mert kvázi természetes, hogy van, jár minden.

Ne adj Isten, ha az anyagi helyzetedben változás állna be, miből finanszíroznád a testvéredet?

Szüleitek csak azt szeretnék, ha a testvéred is megtanulna megállni a saját lábán az életben és nem mindíg más segítségére/pénzére lenne rászorulva.

Segítsd őt, de a szülők kérését, döntését tartsd tiszteletben, mert az ő joguk nevelni a testvéredet, úgy ahogy annak idején Téged is felneveltek.

2010. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%
Én büszke lennék szüleid helyükben.. Manapság elég ritka ilyen átlag. Szerintem megérdemli a pihenést.
2010. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha megy tovább egyetemre, és mondjuk nem olyan gáz a család anyagi helyzete - ahol anyunak meg apunak is van kocsija, gyanítom nem a létminimumból nyomorognak - ez azért elég görénység. Gusztustalan, amikor a gyerek csak addig marad a gyerekük, ameddig a családi pótlékot hozza, utána meg sok tekintetben úgy bánnak vele mint egy megtűrt albérlővel.

Én is azt mondom, hogy munkára kell nevelni a gyermekeinket, de nem a "dolgozz vagy költözz" módszerrel.

Másrészt mi az, hogy csak akkor lakhat ott? Egyelőre az az ő bejelentett lakcíme, azt még jogilag sem tehetik meg, hogy feltételhez kötik az ottlakását. Öcséd meg ha jól sejtem, 18-19 éves legyen, kcisit tanuljon meg kiállni magáért! Bújjon ki anyuci szoknyája alól, és viselkedjen is nagykorúként! Nem hat éves, hogy kedvükre rángathatják.

Egyébként off, de itt egyáltalán nem lényeg a 476 pont. Ha 300 pontos lenne, az sem jogosítana fel senkit, hogy másabb elbánásban részesüljön.

2010. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Szerintem az öcsém abszolút megdolgozott mindenért, amit tőlem kapott. Az én szememben ennyi tanulás felér bármilyen munkával, és úgy gondolom, hogy eljött az ideje a jogos pihenésnek.
2010. júl. 9. 12:51
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Más alternatíva: dolgozzon neked. Nyírja le a füvet (ha van kert), segítsen ebben-abban, zsebpénzzel honorálva. Így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.
2010. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
34%
A szüleitek csak azt akarják, hogy ember legyen belőle. Csak jó akarnak, akárhogy is fejezik azt ki. Mondd el nekik amit gondolsz.
2010. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Az öcsém egyébként 20 éves, mert évvesztes és öt éves gimibe járt, de ez lényegtelen.

Ami a fontos, hogy én pont azt szeretném, hogy ne dolgozzon! Komoly céljai vannak, de ezek csak akkor fognak teljesülni, ha 100%-osan a tanulásra tud koncentrálni. Ez eddig így volt és ennek köszönhető, hogy jó eséllyel felveszik. Épp ezért fontos, hogy a nyári szünidőt pihenéssel töltse és tökéletes szellemi és fizikai állapotban küzdhessen tovább ősztől a céljaiért.

2010. júl. 9. 13:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!