Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az öcsémet b*sztatják a...

Miért az öcsémet b*sztatják a szüleim, mikor rám haragszanak?

Figyelt kérdés

Az öcsém érettségire kapott tőlem egy autót, ami elég drága, ezért a kertben kellene tárolni. Viszont a kocsi elég lapos építésű, ezért beleakad a kertkapu aljába. Megkértem a szüleimet, hogy engedjék lebetonozni a bejárat előtt és mögött pár négyzetmétert, hogy be lehessen hajtani, bele is egyeztek, de az időpont sose jó nekik, pedig még a szakembert is elintéztem. Az öcsém valószínűleg ősztől elég sokat fog vezetni, kellenének neki a kilométerek. Persze apu vagy anyu kocsiját nem kapja meg...

A másik, hogy még a gimi elején kikötötték a szüleim, hogy nyáron nem kap zsebpénzt, ha szórakozni akar, akkor menjen el dolgozni. Erre azt mondtam, hogy ha kitűnő lesz, akkor fizetek mindent, inkább szórakozzon. Az ősök, ha nehezen, de rábólintottak.

Most viszont kikötötték, hogy ha ott akar lakni, akkor dolgoznia kell és kész.

Szegény öcsém széttanulta magát, 96%-os lett az érettségi átlaga két emelt szintűvel, lett két felsőfokúja, 476 pontja van, és mivel valószínűleg felveszik egyetemre, ezért megérdemli a pihenést, de a szüleim mégis elküldik dolgozni?

Csak én látom úgy, hogy ahányszor beleavatkozom az öcsém nevelésébe, akkor rajta csattan az ostor?

Ha igen, akkor miért csinálják ezt a szüleim?


2010. júl. 9. 12:25
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Budapesten élünk, pontosabban ők Budán, én Pesten. Én is külföldi egyetemen végeztem, és sose volt gondom a munkakereséssel, sőt engem kerestek meg, hogy lenne kedvem itt, vagy ott dolgozni.

Tartalékba beadta az ELTE-re is, azért kellett a pontszám.

Nem az számít, hogy mit végzett, hanem azt, hogy hogyan, szerintem ez a fontos...

2010. júl. 9. 18:05
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek avval a válaszadóval, aki azt javasolta, költözzön hozzád. Látszik, hogy a szíveden viseled a sorsát, úgy gondolom neked sem kellett dolgoznod, mármint azokon a nyarakon, és ezért szeretnéd ezt biztosítani az öcsédnek is, vagy pont azért, mert tudod milyen szar volt. Megtehet neked néhány apróságot, bevásárol, füvet nyír, bedobja a cuccokat a mosó- vagy mosogatógépbe, te adsz neki némi zsebpénzt, és emellett nálatok lehet - ami sokkal jobb, mert otthon ezzel egzecíroztatják, ami mellett nem lehet nyugodtan tanulni. Ez biztos.
2010. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
34%

"Nem az számít, hogy mit végzett, hanem azt, hogy hogyan, szerintem ez a fontos.."

Szerintem meg ha szeretetről, emberi kapcsoaltokról és törődésről van szó, akkor az sem számít.

2010. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg sokat lehet tanulni abból is ha dolgozik az ember. Többek között megbecsülni a pénzt.

Új kapcsolatokat alakíthat ki, stb.

A mindennapok terhei a szüleiden vannak, én sem örülnék, ha beleszólna (akár nagytesó) a gyereknevelésbe.

Igen, az lehet a megoldás, hogy a hétköznapokban is ott legyen nálad, és lehet, hogy magadtól rájönnél, miért akarják a szüleid, hogy dolgozzon.

Amúgy meg a munka nemesít.

Miért akarod megfosztani ettől az öcséd?

2010. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Rendes tőled hogy így törődsz az öcséddel.Legalább van kire számítania.

Azt megkérdezhetem h te dolgoztál e ennyi idősen?

Csak azért mert lehet hogy a szüleid úgy gondolják h az is hozzátett ahhoz hogy most ilyen sikeres lettél.

Am minek fog tanulni ha minden jól megy?

üdv

2010. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked van igazad. Nem fog szívni az a gyerek eleget a suliban? A nyári szünet azért nyári szünet, hogy pihenjenek. Egyetemen se karácsony se szilveszter, szóval még most élvezze ki. Neked van igazad!
2010. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
27%

Én is hasonló eredményekkel végeztem a gimit, és érettségi után bizony minden nyáron dolgoztam, és nem esett le az aranygyűrű az ujjamról. Sőőt, sok-sok tapasztalatot szereztem, részben önállósodtam, megtanultam beosztani az időmet, stb. Előnyeim vannak mindebből a mai napig.

És ha te is külföldön végeztél, hogy ott főleg "divat" nyáron, meg évközben melózni.

Ráadásul az ilyen helyekre nem elég egy 96%os magyar érettségi, sok-sok pénzbe is fog kerülni ez nektek. Miért ne biztosíthatná ő maga a tandíja egy részét?


Más:

Én nem értek egyet azzal, hogy a szülő szent kötelessége eltartani a gyereket, amíg az iskolába jár. Nagyátlagban az egyetemi évek a bulizásról szólnak. Szerintem egy szülő dolga az életre való nevelés, aminek a lényege a munka.

2010. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
37%
Akkor próbáljon valaki az én szakom mellett dolgozni. Ha nem vagy ott órán nem vizsgázhatsz, de ha ott vagy nem tudsz dolgozni, mert általában reggel 8-tól estig suliban vagy. Ennyit erről.
2010. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Engem már csak az érdeklene, hoyg amikor Te voltál ugyanebben a helyzetben, neked is ezekt mondták, és pont ezért akarod őt ettől kímélni (bár akkor biztos tudod hogy milyen sokat számít a gyakorlati életben megszerzett tapasztalat is), vagy azért mert neked nem mondták, és nem érzed jogosnak a részükről hogy csak őt cseszegetik, és félsz hogy ezzel a bánásmóddal ő nem vinné annyira, mint Te, mert nem tud tökéletesen a tanulásra koncentrálni, ha dolgoznia is kell?
2010. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
72%

"a gimi elején kikötötték a szüleim, hogy nyáron nem kap zsebpénzt, ha szórakozni akar, akkor menjen el dolgozni. Erre azt mondtam, hogy ha kitűnő lesz, akkor fizetek mindent, inkább szórakozzon."


a kérdező öccse maximálisan hajtott egész évben h a nyáron pihenhessen. Ő megdolgozott ugymond ezért. A szülei rábolintottak,most meg megint mást mondanak. Az én szememben hiteltelenek

2010. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!