Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az öcsémet b*sztatják a...

Miért az öcsémet b*sztatják a szüleim, mikor rám haragszanak?

Figyelt kérdés

Az öcsém érettségire kapott tőlem egy autót, ami elég drága, ezért a kertben kellene tárolni. Viszont a kocsi elég lapos építésű, ezért beleakad a kertkapu aljába. Megkértem a szüleimet, hogy engedjék lebetonozni a bejárat előtt és mögött pár négyzetmétert, hogy be lehessen hajtani, bele is egyeztek, de az időpont sose jó nekik, pedig még a szakembert is elintéztem. Az öcsém valószínűleg ősztől elég sokat fog vezetni, kellenének neki a kilométerek. Persze apu vagy anyu kocsiját nem kapja meg...

A másik, hogy még a gimi elején kikötötték a szüleim, hogy nyáron nem kap zsebpénzt, ha szórakozni akar, akkor menjen el dolgozni. Erre azt mondtam, hogy ha kitűnő lesz, akkor fizetek mindent, inkább szórakozzon. Az ősök, ha nehezen, de rábólintottak.

Most viszont kikötötték, hogy ha ott akar lakni, akkor dolgoznia kell és kész.

Szegény öcsém széttanulta magát, 96%-os lett az érettségi átlaga két emelt szintűvel, lett két felsőfokúja, 476 pontja van, és mivel valószínűleg felveszik egyetemre, ezért megérdemli a pihenést, de a szüleim mégis elküldik dolgozni?

Csak én látom úgy, hogy ahányszor beleavatkozom az öcsém nevelésébe, akkor rajta csattan az ostor?

Ha igen, akkor miért csinálják ezt a szüleim?


2010. júl. 9. 12:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van szerintem.


1. Mivel a szüleitek egy másik generáció, így halvány gőzük sincsen arról, hogy milyen mennyiségű tananyagot kell elsajátítaniuk a mai középiskolásoknak. Még ha érettségiztek is a szüleid, akkor sem ennyi anyagból, ami manapság van.

2. A szüleid azért csinálják mindezt, mert szeretnék megtanítani az öcsédet a pénz értékére. Ez nagyon fontos dolog. Hiába keres valaki akár több százezer forintot havonta, ha nem tud bánni a pénzzel, ugyanúgy nem viszi semmire sem.

3. Az öcsédnek meg kell tanulni küzdeni a céljaiért. Nem csak a tanulás terén, az élet minden területén. Sajnos manapság a diploma nem egyenlő a biztos állással, rengeteg a diplomás munkanélküli. A többségük éppen azért, mivel nem tudja "eladni" magát, nincs rutinja benne, mert soha nem dolgozott korábban.


Magyarul, a szülők szempontjait is meg kell érteni. Ülj le és beszélgess erről a szüleitekkel, az lesz a legcélravezetőbb. Ennek ugyanis így semmi értelme nem lesz. Ha mindenképpen bele akarsz folyni az öcséd nevelésébe, akkor ezt velük egyetértésben tedd. Akkor nem fogtok semmilyen célt elérni, se te, se a szülők, ha kétfelé húzzátok azt a bizonyos szekeret, a gyerek meg össze lesz zavarodva.


Én személy szerint hagynám még ezen a nyáron pihenni, de mindenképpen szeretném, hogy az egyetem mellett a nyári szünetekben szerezzen egy kis munkatapasztalatot. Amúgy nekem is fiaim vannak, de mi még itt nem tartunk. :-P Sok sikert!

2010. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
87%
Azért van cirkusz mert te mindig alájuk teszel. Gondolom az öcsét szemében sztár vagy a szülők gonoszok. Szülő döntsön ne te , és utána kierőszakold hogy engedjenek. Ők nevelik, övék a felelősség. Akkor adj ha a szülők is egyetértenek. Másnak is lett jó eredménye, lett kitűnő és pénz is van de attól még nem kell egész nyáron otthon punnyadni, mert más is elmegy dolgozni.Ilyenkor kell rászoktatni őket a melóra. Pár hetet pihen és mehet dolgozni , suli előtt 2 héttel meg abbahagyja
2010. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

"Sajnos manapság a diploma nem egyenlő a biztos állással..."


Ez csak részben igaz. Ezért kell bekerülni egy elit egyetemre, ahol komoly verseny van a végzősökért. Ez az öcsém célja is.

2010. júl. 9. 13:25
 14/41 anonim ***** válasza:
97%

Én is mindent megkaptam,amit csak kiszóltam a kis számon, de egyáltalán nem bánom. Ha munkába állok (pár hónap kérdése) soha többé nem tehetem meg, h veszek csak úgy egy pár fülbevalót, vagy egy táskát...most pedig igen,mert más pénzel. Kihasználásnak tűnik, de nem. Egy család dolga a gyermekek támogatása. És én ugyan ezt fogom tenni. Most dőzsölök, élvezem az életem, hogy ha nekem is lesz kis porontyom, akkor én is lemondhassak mindenről a számára azzal a tudattal, hogy már megvolt mindenem, most nekem kell adni.

Szóval én sem dolgoztatnám. De tényleg a szülők döntése mindez.

2010. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen milyen szülök vannak :S
2010. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%
Kegyetlenül fog hangozni, amit írok, de a "nagy elit egyetemeken" a hallgatók nagy része nem lesz jó szakember. Sok diákot vizsgáztatok minden félévben és elég siralmas a helyzet. Vannak kiemelkedő hallgatók, de az átlag csak magol (vagy azt sem) és mihelyt egy olyan kérdést teszek fel, ami az elsajátított ismeretek gyakorlati hasznosítására irányul, csak néznek. Sajnos a hallgatók nagy része csupán mechanikus munkavégzésre képes, tehát a gazdasági életben felmerülő problémákat nem tudják kezelni. Az a néhány óra félévenként hihetetlenül kevés arra, hogy mindent megtanítsunk a hallgatóknak.
2010. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, Ön engem félreértett.

Én az elit egyetem alatt nem a legjobb magyar egyetemeket értettem, hanem a legjobb angol és amerikai egyetemeket értem.

2010. júl. 9. 14:18
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Ha viszont nem a magyar felsőoktatásban szeretne tanulni ősztől, akkor miért érdekes, hogy hány pontja lett (a magyar szabályok szerint számolva) és főleg miért tett emelt szintű érettségit?


ON: Mindenesetre sok sikert kívánok a továbbiakhoz!

2010. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Komoly lehet a srác! Én a helyében ahogy megtudnám h felvettek, rögtön kimennék és részmunkaidőben dolgoznék. Magyarországon laktok egyébként?
2010. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az egyetemi pontszámot kéne firtatni. És ezt a kérdezőnek is mondom, amellett hogy nagyrészt jogos, amit felhoz a szülei ellen, de nem attól kéne normálisan bánni vele, mert ennyi meg annyi százaléka lett. Ha egy szakmunkást végzett volna, akkor is ugyanúgy megérdemli ugyanazt a bánásmódot. Szóval kedves kérdező, te is kcisit furán látod a dolgokat.
2010. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!