Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti rosszul éreznétek magatokat...

Ti rosszul éreznétek magatokat, hogy nem adtatok másodjára is kölcsön a rokonnak?

Figyelt kérdés

Közeli rokonom kért kölcsön tőlem pénzt.

Odaadtam neki amennyi kellett annyi kp volt nálam + egy 10 es.

Aztán felhívott hogy csak 1-2 nappal később tudja megadni, és kellene még rá az eredeti összegre 15 ezer forint.


Itt nem is az összeg nagysága zavar, mert azért nem fillérekről van szó, hanem az hogy ennyire nem jól tudta beosztani a pénzét.


A rokonom nagyon jól keres, viszont magasabb életszínvonalon él mint amennyit megengedhetne magának.

Én most munkanélküli vagyok (suliba járok felnőttként), igazából sosem voltam sem ügyesebb sem okosabb másoknál, viszont mindig jól bántam a pénzzel.


És ez egy eléggé nehéz döntés/ kérdés:


- ahhoz a pénzhez én úgy sem nyúlnék hozzá

- viszont ha adok és sokat természetesnek veszi, ami nem jó

- hitelekkel foglalkoztam, volt sok ügyfél akinek zárolták a számláját, és ilyenkor ők nehezteltek a bankra

- nem szeretném, hogy rossz legyen a családi viszony



2019. júl. 1. 23:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ahhoz pofa kell, hogy a munkanélküli rokontól valaki kölcsön kérjen. Én nem adnék neki, mert a büdös életben nem fogja megtanulni beosztani a pénzét. Valószínűleg nem kenyérre költötte.
2019. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ez a "rokonok országa" nagyon kiskorúvá és balekká tudja nevelni - bocs: idomítani - az embert.


Csak azért, mert rokon, nem jobb vagy rosszabb másnál, csak történetesen egy családfából valóak vagytok. Ami nem jelent semmit, legtöbb esetben valamit, inkább semmit. Nem azzal leszel jobb ember, hogy ki a rokonod, hanem azzal, hogy te magad kivé válsz.


Szóval, ha jól értem, a rokonod jól keres, és szórja a pénzt, de téged használ baleknak, benned kelt bűntudatot. Neked nincs állásod, te vagy a szorgalmas, a beosztó és még neked van rossz érzésed attól, ha véletlenül nemet mersz mondani egy trehány, önző, máról-holnapra-élő, naccágos parazitának?


Ha nem akarod, hogy a családi viszony rossz legyen, akkor minek írsz ide? Legyél csak balek, adj kölcsön, hagyd magad megfejni és klappol az egész mese.


Én soha nem adok senkinek sem kölcsön, mert kutyául megégettem magam, a drágalátos testvéremmel. Megtanultam, hogy pénzt kölcsön nem adunk, csakis hivatalos formában, azaz behajtható módon: két tanú, dátum, aláírás, és a két fél pontosa adatai: aki kér és aki ad. Hivatalos, és behajtható. Pont. Mint ahogyan bárkinek adnék, akár rokon, akár nem.


Nézd, egy öntelt, önző, egoista ember mindig "megsértődik", és "rossz lesz a családi viszony", HA nem vagy hajlandó az akaratának behajolni. Ez a manipuláció tárgya.


Döntsd el, hogy te mit akarsz.

Én nem adnék, VAGY ha igen, akkor azt kérném tőle cserébe, hogy ha már rokon és olyan jól megy neki, szerezzen nekem egy jó állást (A Rokonok Országában úgyis úgy megy, nem a tehetség és a végzettség számít.) Ha nem, akkor nincs pénz. És akkor kvittek vagyunk. Én is megsértődöm, mert ő nem tesz értem semmit és rossz lesz a viszonyunk.


Próbáld ki ezt vele és azt is, hogy neked ez milyen érzés.

Utána dönts.


Ebben semmi nehéz döntés nincs. Csak az a kérdés, hogy balek akarsz-e maradni, vagy sem.

2019. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

És ami még ezen felül kellemetlen, hogy én havonta 2x veszek le pénzt a számláról. Mert addig van ingyen, ha már fizetni kell akkor nem veszek le, inkább nem költök semmit.

Szóval most lekéne vennem.

Utána amit ha? vissza kapok elmenni a bankban várni egy fél órát feltenni a számlára és tán azért is lehet kell fitetni.

100 ezreket nem tartok itthon.

2019. júl. 2. 12:27
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nehéz nincsen ebben. Csak tanulj meg nemet mondani. Nem neked kell ebben a szituációban kellemetlenül érezni magad. Segítettél. Ennyit tudtál. Az ciki, hogy nem adja meg és még kér, nem az, hogy munkanélküliként nem tudsz adni. Ha megromlik a viszonyotok az az ő hibája lesz nem a tiéd. Ezt kéne megértened. Ilyen esetben meg kell mondani, hogy nem tudsz adni mert neked sincs. Pont! Ha valaki nem érti meg arról te nem tehetsz. Az hogy hogy osztja be a pénzét nem a te dolgod. Az az ő baja. Ne ítélkezz. Meg lehet a véleményed de jelen helyzetben csak az számít, hogy magadért vagy felelős. És ha neked nincs akkor nincs miből adni és ezért felesleges rosszul érezned magad. Tedd fel a kérdést őt mennyire érdekli, hogy téged kellemetlen helyzetbe hoz? Hogy neked nem lesz pénzed? Hogy megromlik a kapcsolatotok? Szerintem semennyire. Különben nem lett volna pofája méhegyszer kérni. Mégis te érzed magad rosszul. Ez így oké szerinted?
2019. aug. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!