Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem értem a férjem,...

Egyszerűen nem értem a férjem, ő meg azt mondja h én nem értem meg őt. Kinek van igaza kívülről nézve?

Figyelt kérdés
Szüleim házában lakunk van két gyerekünk. Két kocsink van mindkettő felújításra szorul.. Férjem tervezi, hogy visszamegy külföldre dolgozni, hogy többet keressen. Tervezzük, hogy veszünk házat és a két kocsit is úgy fel tudjuk újítani. Az egyik autón van autóhitel + 600000 A hitel. Most férjem kitalálta, hogy 80000 Ft-os motorjogsit akar + 600-700000 Ft-os motrot és ki van akadva h nem engedem.
2019. júl. 2. 18:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%
Én megértelek kedves kérdező. A párom kényszeres vásárlás mániás. Szerintem nincs is ilyen szó, de én így hívom. Néha a számlát se tudjuk befizetni, mert havi 10-20 ezret költ olyan dolgokra, aminek most még semmi hasznát nem vennénk. A házunk felújításával nem haladunk, konkrétan a másik szobában a fal még vályogig vissza van bontva derék magasságig. Állandóan megy a harc. Már odáig süllyedtünk, hogy a boltban kell vele viszonylag halkan vitatkozni, hogy tegye vissza amit venni akar, aztán mindig az a vége, hogy sírva jövök ki a boltból. Olyanok, mint valami akaratos gyerekek.
2019. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
12%
Persze, aki neked ad igazat az mind 100.as. Apa meg lapátolja a pénzt, nem véletlen hogy nem mered leírni mennyiben járulsz hozzá a "közös" jövőhöz.
2019. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
85%

Ja és hozzáteszem hogy több alkalommal leültem beszélgetni ezzel a párommal, hogy nem jó ha minden hónapban elszórjuk a pénzt felesleges dolgokra, aztán ez a beszélgetés 1 hétig még a fejében van utána kezdődik elölről a vásárolgatás, de lassan már pakolni se tudjuk hova a sok cuccát.

Remélem te tudsz hatni majd a párodra, mert én az enyémre max egy hétig tudok vagy addig se.

2019. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Először azt hittem hogy viccel. Utána kiderült, tényleg komolyan gondolja. Próbáltam neki szépen elmagyarázni, hogy ez egyáltalán nem jöhet szóba a közeljövőbe. De hogy dolgozik és akar...a leírtak ellenére is...Nincs látszatja, hogy dolgozunk meg ilyesmi..Meg kell neki egy hobbi..Egyébként a múlt héten találta ki, friss a dolog...Igen jól átvágtak minket a AAA-ba. Ott vettünk a kocsinkat, kaptunk rá hitelt és utána jöttek elő a hibái...Reklamálást nem fogadtak el..
2019. júl. 2. 19:49
 15/39 A kérdező kommentje:

Ezt a gondolkodást sem értem. Ha nem tennék bele a közös kasszába akkor korlátlanul lehet vásárolni? Tehát ha kevesebb pénzünk lenne akkor joga lenne azt venni amit akar?

Elég jól teszek a közös kasszába

2019. júl. 2. 19:53
 16/39 anonim ***** válasza:
90%
Nah itt is már ezzel jönnek, hogy apuka keresi meg a pénzt és az az ő pénze. Egy házasságban nincs olyan, hogy enyém meg a tiéd. A férfinek nem kell otthon főzni, gyerekre vigyázni, kertet gondozni, takarítani. Neki az a dolga ilyenkor már általában, hogy eltartja a családot, amíg anyuka keresőképes nem lesz. De ha ti így gondoljátok, hogy amíg anyuka megszüli meg felneveli a gyereket, akkor miért szüljön egy nő, ha utána szerintetek nem lesz semmije? Ha így lenne, hogy a férfi által megkeresett pénzt kizárólag a férfi döntése alapján lehet költeni, akkor minek vállaljon egy nő gyereket meg minek házasodjon? Azért, hogy kiszolgáltassuk magunkat teljesen és lealacsonyodjunk a testi-lelki kihasználás szélére? Nem szülő meg takarítógépek vagyunk!
2019. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
96%
Kívülről nézve neked van igazad. Amikor az embernek már családja és gyerekei vannak, azokat kell az első helyre tennie.
2019. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nekem első a gyerekek.
2019. júl. 2. 20:01
 19/39 anonim ***** válasza:
42%

Én megértelek mindkettőtöket. A férjed besokallt és elege lett a családos léttel járó kötöttségekből, és ebből, hogy neki most már csak a gürizés jut, és a saját igényeiről mondjon le, miközben a környezete meg éli világát. Úgy viselkedik, mint egy gyerek, ő is vágyik arra, ami a másiknak van, csak elfelejti, hogy neki már van családja, és nem áll úgy anyagilag, hogy mindkettő beleférjen. Neked egyértelműen a család az első, nem is kérdés, nála meg előjött a saját énje első helyre. Mindenkinek kell hobbi, kikapcsolódás, mert különben tényleg csak egy robot az élet, és ő ezt sajnos vagy sem, nem a gyerekekben, a család "építésében" találja meg. Ezt el kellene fogadnod, láttam már a környezetben erre rámenő házasságokat... Apuka megunta, hogy ő csak gürizik, egyre több konfliktus, aztán most éli világát elváltan, barátnő, gyerektartás minimálbér után, anyuka meg oldja meg a gyerekekkel együtt ahogy akarja. És az a vicc, hogy a pasi van kivirulva, anyuka meg küszködik!

Ő már döntött egyszer (tul. képp. kétszer, két gyereket hívtatok a világra) egy élethosszig tartó prioritásról, ezt kellene vele megértetni. Ugyanakkor óvatosságra is intenélek, nagyon nem szimpatikus az a hozzáállás, hogy te bármit is megtiltasz egy másik felnőtt, kereső embernek, még akkor is, ha az történetesen a férjed. Nincs jogod megtiltani semmit, nem állsz felette! Szépen levezetheted neki, hogy miért nem tartod jó ötletnek a céljatok mellett ezt a motoros dolgot, és rávilághítatsz neki, hogy ha ezt most meglépi, akkor később tutok mást csinálni, milyen veszélyforrásnak teszi ki magát, milyen állandó költségigény jelentkezik majd a kasszában, és ennek milyen hosszútávú hatásai vannak a már megbeszélt terveitekre nézve. Mennyivel tolná ki a házvásárlást egy kb másfél -kétmilliós kiadás a motorozós hobbira? Ráadásul külföldre készül dolgozni, hogy mégtöbb pénzt lapátoljon haza. Azért ez is elgondolkodtató, hogy mennyire érezheti jól magát a családban, ha inkább a külföldi munkát választja! Értem én, hogy kell a pénz, na, de ha jól értem két kocsi, meg házvásárlási tervek mellett nem filléres gondokról van szó, hanem csak magasabb életszínvonalról. Tényleg ér annyit, hogy tul. képp. külön éltek, nem is családként? Ha annyira szeretne Titeket, akkor nem menne külföldre, ahol az idő javarészében éli világát, kötöttségek, napi gondok nélkül, és néha hazatér kicsit családozni. Ha neki ez megfelel, akkor nem kell csodálkozni, hogy a motor fontosabb, mint egy újabb pénznyelő és hosszútávú elköteleződés házzal, hitellel.

Arra azonban nem kényszerítheted, hogy bármit is elvessen, ha ő nem akarja. Ha ragaszkodik a motorozáshoz, akkor joga van meglépni, ahogy neked is jogod van prioritást választani az életedben. Csak el kell fogadni, hogy apucinak nem a család jóléte az elsődleges, hanem a sajátja, és ehhez mérten kezelni a lehetőségeket. Jobb lenne, ha besokall, aztán max gyeretartást látsz belőle?

2019. júl. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
90%
Qrva egyszerű! Összeadod a havi költségeket, azt megfelezitek és ami felette van na abból lehet hobbizni. Úgy látom itt a külön kassza a megoldás.
2019. júl. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!