Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolom rosszul, vagy a...

Én gondolom rosszul, vagy a környezetemben van sok kapcsolatfüggő?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már elég régóta nincs párom, és olyan különösebben ez nem is zavar engem. A legtöbb ismerősöm meg hüledezik, meg kérdezgetik, hogy hogy bírom ki. Ők elmondásuk szerint 1-2 hónapnál tovább (van aki csak 1-2 hetet mondott) nem bírnák ki, hogy ne legyen senkijük.

Én meg úgy vagyok vele, hogy nincs is igazán kedvem pusztán azért ismerkedni, hogy PASIM legyen, szóval csak azért nem randizgatnék senkivel, hogy nehogy egyedül legyek, hanem szimplán az van, hogy majd ha megismerek valakit csak úgy (ahogy az emberek olykor összefutnak másokkal), és az illető olyan személyiség, aki hatással van rám, megfog, akkor majd vele nyilván szeretnék "összejönni".

Ez tényleg ennyire fura lenne? Remélem sikerült érthetően fogalmaznom :) Ja, és amúgy 23 éves vagyok.


2010. júl. 9. 22:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Félreértesz, én nem nézek le senkit, aki kapcsolatban él, hiszen ha nekik boldog az életük a párjukkal, annak én csak örülök. Inkább csak az a zavaró, hogy sokan szinte megbotránkoznak rajta, hogy mi az, hogy valakinek két évig nincs pasija. Mintha ez egy bizonyos korban ilyen kötelező dolog lenne, vagy nem tudom. Mármint a barátaimon látom sokszor ezt az értetlenkedést, most itt nem idegenekről beszélek, akik azon lepődnek meg, hogy egyszülős család vagyunk, hanem azokról van szó, akik már ismernek régóta és tudják, hogy ez a helyzet. Ők vannak azon meglepődve, hogy hogy lehet ennyi időt úgy kibírni, hogy nincs mellettem férfi.


Természetesen adok lehetőséget az ismerkedésnek, nem arról van szó, hogy aki közeledni próbál felém, azt elhajtom, mert nem szerettem bele első látásra. Ki szoktam mozdulni itthonról, gyerek nélkül is, szoktam ismerkedni másokkal, csak nem úgy méregetek minden pasit, aki szóba áll velem, hogy "na vele kéne összejönni".

2010. júl. 10. 12:51
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha téged nem érdekel mások élete, minek foglalkozol azzal, mások mit hogyan csinálnak, gondolnak veled kapcsolatban?

Nem lettél ezzel különlegesebb semmivel az általad kapcsolatfüggőknek nevezettektől. Ha nem látsz bele a lelkükbe, nem ismered őket, honnan tudhatnád, mit éreznek abban a kapcsolatukban??? Törődj csak a saját dolgoddal, hiszen már elváltál, vagy ha nem is, de egy gyereket apa nélkül nevelsz, nálad is volt valami bibi...

Akiket te kapcsolatfüggőknek nevezel, könnyen lehet szeretnek tartozni valakihez, szeretik a gyengédséget, szeretik a szeretetet, amit nem mindenki kap meg ugyanannyira, és az igényei is változók. Ne alkoss véleményt másokról, mert nagyon lenéző a modorod, még ha mondod, "nem is". :)

Te iylen vagy, ők olyanok, és ez így van jól, téged ez ne zavarjon, őket sem fogja zavarni a te egyedülállóságod. Előbb utóbb majd neked is lesz párod, lesz új apukája a gyermekednek. Te csak ezzel foglalkozz.

2010. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha valakit megsértettem volna, de én nem érzem úgy, hogy lenéző lenne a modorom, nem is nézek le senkit. A kapcsolatfüggőség egy létező fogalom, és azért vannak emberek, akiken tisztán látszik, hogy kapcsolatfüggők.

Engem mindössze az érdekelt, hogy mások hogy látják, mert egy kívülálló az ilyesmit nem úgy látja, mint ahogy én, aki benne vagyok, vagy azok, akikkel nap mint nap találkozom.

2010. júl. 10. 14:42
 14/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez elözö válaszoló az, akinek lenézö a modora, nem neked. Szerintem te korrekt vagy, ö pedig egyszerüen kötözködni akar, vagy legalább is valakin kiengedni a rossz kedvét. Ne törödj vele, ilyenek mindig akarnak.
2010. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!