Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kérdés inkább azoknak szól,...

A kérdés inkább azoknak szól, akik nem szeretnének gyereket: ilyen esetben mégis vállalnátok?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti:

Tegyük fel,nem szeretnétek saját gyereket,de a jelenlegi párokat nagyon szeretitek.


Fiatalok, középkorúak vagytok, tehát akár férfi akár nő vagy,a gyermeknemzés nem ütközik akadályba. Egyéb szervek is jól működnek..


És itt jön a kérdés: ha feltételezzük, hogy a párotok rövidesen meg fog halni (nem betegségre gondolok,aminél problémaba ütközne a projekt, vagy a gyerek későbbi élete,hanem mondjuk meseszerű okokból tudjátok, hogy életetek szerelme és értelme hamarosan elmegy tőletek (baleset, váratlan halál stb..),

akkor ezesetben mégis vállalnal gyereket?


A válaszokban nem arra lennék kíváncsi, mi az ideális családkèp,vagy miért nehéz egyedülállòkènt felnevelni valakit,hanem arra, hogy

Azok az emberek,akik soha se tényleg soha még csak gyerek témáról sem akarnak hallani, egy ilyen helyzetben mégis szeretnének-e?

Mert az egy örökség lesz az elvesztett szerettünktől?

Esetleg a leendő gyerekben Őt látná viszont s így könnyebb lesz elengedni?


Jöhet akármilyen válasz, rossz megoldás nincs.


(ui Én is utód nélküli életet szánok magamnak, de a minap épp ezen gondolkodtam, hogy egy ilyen helyzetben meggondolnám-e magam, hogy 29 évnyi "nekemnemkellgyerek páromelègènőtszeretem" véleményt meg lehet-e változtatni?


Vagy másként is fel lehet tenni a kérdést,ha nem akarjuk tulbonyolitani:

Aki soha nem akar(t) gyereket, de a párja hirtelen, fiatalon meghalna, bánná ezt a döntést?


2019. júl. 3. 16:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképpen sem. Főleg azért sem, amit te is írtál "a leendő gyerekben Őt látnám viszont". Ez nem könnyítené meg az elengedést, hanem pont, hogy megnehezítené
2019. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket mert az általad felsoroltad halálokok kb bárkivel, bármikor megtörténhetnek.
2019. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem. A 11. nagyon jól leírta amit gondolok.
2019. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Metionin ***** válasza:
67%

Nem, semmiképpen. Soha nem akarok semmiféle gyerekkel foglalkozni, gondozni, felelősséget vállalni érte. Így meg pláne nem ahogy írtad.


Még akkor sem ha amúgy akarnék gyereket, ha tudom hogy a párom x időn belül meghal, akkor magamat szándékosan egyedülálló anyaságra, a gyereket meg félárvaságra kárhoztatnám, ergo kicsesznék mindkettőnkkel. Aki meg egy gyerekben a halott párját látja tovább élni, az szerintem beteg. A gyerek egy különálló új lény, nem szabad a volt pár tulajdonságait ráhúzni vagy benne keresni.

2019. júl. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akarsz gyereket ne szülj,a gyerek egy elhivatottság,és csak úgy tudsz neki mindent megadni,ha szereted.Egy gyerekre szerintem vágyni kell és akkor lesz a legjobb...
2019. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2019. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Piroska_0306 válasza:
86%

Hát en pl így vagyok ezzel, imádom a gyerekeket de egy sajattal nem tudnék mit kezdeni feletnem hogy egyszer o is szülők nélkül marad ezt meg nem szeretném kockáztatni

Jelenleg párom szeretne, úgy is hogy tudja ezeket a tényeket es azt is hogy még a szüléstol is félek...

A feltételed alatt elgondolkodtató hogy nehéz lenne a párom elengedése es hogy folyamatosan rá emlékeztetne ami ilyen helyzetben biztos bele pusztulnek a hiányába.. nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én nem bírnám elviselni ezt a helyzetet bármennyire is szeretném a gyermekemet

2019. júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem, ebben az esetben még kevésbé akarnék. Nem tudnék továbblépni, mindig rá emlékeztetne, nekem az, hogy őt látnám benne, még rosszabb lenne. Nem szeretnék özvegyként nevelni egy olyan gyereket, akire nem vágytam, ráadásul minden mozzanatában életem szerelmét látnám viszont.

26N

2019. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! attol ő nem fog meggyógyulni. Utánna egyedülálló nőként neveljem a gyereket, amit meg sem akartam szülni...?
2019. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha belekerülnénk egy ilyen helyzetbe, nem az lenne a megoldásom, hogy azonnal csináljunk gyereket. Sokkal inkább a megmaradt időt szeretném kihasználni, együtt tölteni minden percet, élményeket szerezni és boldognak lenni még egy kicsit.

Ha még azelőtt gondolnánk meg magunkat, és vállalnánk gyereket, hogy kiderülne hogy meg fog halni, az egy kicsit jobb lenne. Mert úgy a gyerek is “közös”. Közösen akartuk, közösen hoztuk a világra, közösen kezdtük el nevelni. Csak magamnak nem szülnék egyet.

2019. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!