Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egy szülőnek, ha nem...

Miért jó egy szülőnek, ha nem támogatja a huszonéves lányát az önálló élet elkezdésében?

Figyelt kérdés

Húszas évei közepén jár a lány, a szüleivel él, mert nem akar eladósodni. Átlagos fizetése van. A szülőknek lenne lehetősége, hogy egy garzont, vagy egy kisebb lakást vegyenek, de az apuka nem hajlandó bármit is tenni az ügy érdekében.


Miért, mire jó ez az egész? Egy bizonyos kor után sok feszültséggel jár, ha a felnőtt gyerek a szüleivel él.


2019. júl. 7. 17:10
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk is ez volt a férjem első elképzelése. De én meggyőztem, hogy a legjobb befektetés, ha arra gyúrunk, hogy mind a négy gyerekünknek összehozzunk egy kis lakást indulásnak. Pedig nagyon-nagyon jó apa a férjem, csak félt ettől a feladattól. 10 év alatt teljesítettük, ahogy a gyerekek sorban nőnek, mindegyiknek megvan már, a két kisebb most fog elköltözni.


Szóval miért: a férfiaknak, apáknak is vannak félelmeik.

2019. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
34%
Talán mert nem az apa dolga még ezt is megoldani? És utána mi lesz? Fizesse a rezsit a lányra? Hiszen megtehetné.. Tartsa el majd a lány fasziját, gyerekét? azt is nyilván megtehetné..... Hol lenne a vége? Meddig akar a huszonéves a szülein élősködni?
2019. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Nem a lány vagyok, hanem családtag. Az apuka testvére a gyerekeinek már megalapozta lakásokkal a jövőjüket. Ezért sem értem, de nem vagyunk egyformák...
2019. júl. 7. 17:18
 4/53 anonim ***** válasza:
16%
És? Ha a testvére hagyja hogy kihasználják, az ő dolga. Attól még nem kell mindenkinek baleknak lenni.
2019. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha neked balek az, aki a gyerekeit segíti, mert van rá lehetősége
2019. júl. 7. 17:21
 6/53 anonim ***** válasza:
33%
Az nem úgy megy, hogy majd apu meg anyu megveszi, mert a hercegnőcskének úgy kényelmesebb. Megértem a fatert.
2019. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
31%
Ha a lányt zavarja elköltözhet...nem kell azt várni hogy anyucik a pici popója alá toljanak egy lakást....A szülők azzal támogatják hogy nem kell kiadnia egy albérlet árát, spórolhat.
2019. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
82%
Ezt mért tőlünk kérdezed, mért nem az illető apától. Nyilvánvaló, hogy ha megteheti, akkor egy szerető szülő gondoskodik a gyereke lakásáról. Számomra a gyerek felnevelése ezzel a mozzanattal fejeződik be. (Egyértelmű persze, hogy akiknek ez a jövedelmi viszonyaik miatt nem sikerül, nem felelősek a gyerekük lakásáért.) Akik meg ennek ellenkezőjét állítják, azok csak simán irigyek, mert nekik nem volt ilyen szerencsés sorsuk.
2019. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
25%
Elmentem albérletbe mikor anyum meghalt. Nem nagy cucc, aki dolgozik, az meg tudja csinálni.
2019. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
60%
Nem jó
2019. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!