Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egy szülőnek, ha nem...

Miért jó egy szülőnek, ha nem támogatja a huszonéves lányát az önálló élet elkezdésében?

Figyelt kérdés

Húszas évei közepén jár a lány, a szüleivel él, mert nem akar eladósodni. Átlagos fizetése van. A szülőknek lenne lehetősége, hogy egy garzont, vagy egy kisebb lakást vegyenek, de az apuka nem hajlandó bármit is tenni az ügy érdekében.


Miért, mire jó ez az egész? Egy bizonyos kor után sok feszültséggel jár, ha a felnőtt gyerek a szüleivel él.


2019. júl. 7. 17:10
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
29%
Ja és INB4 "anyádék is maguknak keresték meg a lakásra valót" őőőőő... nem. Nagymamámék adták nekik. Nekik meg az ő szüleik stb stb.
2019. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
42%

Pl. azért, mert nem hajlandó tudomásul venni, hogy felnőttél és önálló életet akarsz.


A másik: neki lenne lehetősége arra, hogy neked vegyen egy garzont, de ha nem veszi meg, te akkor is nyeled a feszkót és panaszkodsz? Miért nem költözöl el? Miért nem élsz egy darabig külföldön és keresed meg a garzonra valódat? Legalább kipróbálhatnád magadat, hogy mennyire vagy önálló, felnőtt ember.

2019. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
52%

Sok nagyszülő segít az tény, de a segítség nem feltétlen a lakás vásárlás vagy anyagi jellegű. Hanem hogy vigyáz a gyerekre, amég a szülők dolgoznak például. Az én apámnak anno 2 munkahelye volt, anyám is túlórázott, én a nagyszülőkkel voltam. A dédnagyszülők meg aligha vehettek volna lakást azokban az időkben, mert a régebbi generáció még a háború idején élt. Pont volt minden felmenőnek ház vásárlásra annyi pénze... persze persze.

Fellehet itt háborodni, se egy fiatal felnőtt nő nem tudom mi jogon várja el, hogy a szülei a s..gge alá tegyenek mindent (akár megtehetik, akár nem). Ő is szépen dolgozzon meg érte, ahogy a szülei és nagyszülei tették a saját otthonukért. Kapott lehetőséget tanulni, felnőni normális körülmények között, ha ezzel nem tud élni akkor a ház vásárlás se fog javítani a helyzeten. Majd később még több kell, és még több mert tudja apunak van félretett pénze. Csak éppenséggel az nem jut eszébe, hogy amég a szülei huszon x évig mindent megadtak neki, addig ő sok mindenről lemondhattak. Idős korukban, amikor a gyerek már felnőtt talán jogosan szeretnének egy kis félretett pénzt magukra költeni immár.

2019. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
50%

#14

Látszik, van pénzed bőven.

Stílusod pedig elárulja, hogy a pénzed jóval több az agysejtednél.

2019. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
21%

A szüleim vettek nekem egy lakást, de nem azért mert kértem, hanem mert tudtak, így akartak segíteni.

Ha nem így lett volna, akkor saját zsebből költözöm el, az eredeti tervem ez volt.

Utóbbit javaslom neked is, mert egy szülőnek nem kötelessége garzont venni, csak ha ő is úgy akarja.


21/L

2019. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
50%

Van akit egyetem oldalról se támogat az apja úgyhogy szerintem nem kell azoknak ellszállni maguktól akiknek már mindenük megvan.Nektek biztos segítettek a szülők,ha meg nem akkor nem tudom mire ez a nagyarc egyeseknek.

Az egyetemet is valakinek úgy kell kikapatni,hogy éveket várhat míg felveszik,mert senki nem támogatja őket.

2019. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
49%

#24


Van pénzem,mert tettem,teszek érte.Szegény de szerető családban nőttem fel,nem volt számítógépem,autóm,még biciklim sem.Mégsem kértem,sosem sírtam semmiért.Mindenem ami most van a két kezem munkájából értem el.

Pedig csak egy hegesztő vagyok,elég jó állítólag,és ezt meg is fizetik.A stílusom egy dolog,van véleményem és határozott vagyok..és ha olyannyira kevés agysejtem lenne mint azt te állítod,akkor biztos ott tartanék mint te és nem értem volna el ennyi mindent az életben.

2019. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
25%
"nem. Nagymamámék adták nekik. Nekik meg az ő szüleik stb stb." És politikus, vagy tolvaj volt a kedves család? Amúgy aligha hozhatták ezt össze.
2019. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
28%

Engem a továbbtanulásban sem támogattak, nemhogy a külön költözésben...


Gondolom úgy vannak vele, hogy nem akarnak mindent a gyerek s3gge alá tenni. Azt a pár milliót inkább költik magukra.

Lehet az is, hogy őket se támogatták és nehezen, önerőből kellett felépíteniük amijük van.

2019. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
15%
Mégis miért lenne jó? Így több marad piára, cigire, zabálásra. Az ember önző. Én is az vagyok, nagyon is, de a gyerekemtől nem sajnálok semmit. Az a legalja, aki még a gyerekéért sem hajlandó lemondásokra. Nem tudom az ilyen miért szaporodik.
2019. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!