Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egy szülőnek, ha nem...

Miért jó egy szülőnek, ha nem támogatja a huszonéves lányát az önálló élet elkezdésében?

Figyelt kérdés

Húszas évei közepén jár a lány, a szüleivel él, mert nem akar eladósodni. Átlagos fizetése van. A szülőknek lenne lehetősége, hogy egy garzont, vagy egy kisebb lakást vegyenek, de az apuka nem hajlandó bármit is tenni az ügy érdekében.


Miért, mire jó ez az egész? Egy bizonyos kor után sok feszültséggel jár, ha a felnőtt gyerek a szüleivel él.


2019. júl. 7. 17:10
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
57%
Miért sóher az a szülő, aki nem akar lakást venni a gyerekének? Nem gondolom, hogy ez elvárás lehetne. Nekem nem is lenne képem eléjük állni, hogy figyi, vegyetek nekem egy lakást mert már felnőtt vagyok. Kicsit furcsa is lenne, nem? Különben sem lenne lelkem az ő félretett pénzüket elkérni. Felnőttként mi közöm van nekem hozzá?! Én sem kaptam lakást a szüleimtől, mégis tudtam/tudok boldogulni. Nem köteles senki lakást venni a gyerekének. A baráti körömben vannak, akik kaptak lakást és azt látom, hogy teljesen elvannak szállva, hogy igy van lakásuk, meg úgy, és rohadtul nem becsülnek meg semmit, rendszeresen kérnek kölcsön, anyu-apu fizeti a számlákat is. Mivel a rokonod dolgozik, gondolom van félretett pénze. Én legfeljebb az önerőhöz kérnék egy kis segítséget, ha már nem hiányzik sok.
2019. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
42%

A lakásvásárlásban valamennyit azért lehet segíteni,nem mondom h teljesen mindent meg kell adni a gyereknek,na de az ha pl. szorult helyzetben van nem segíteni neki mikor a szülők tudnának na az már elég gáz

Akkor majd a gyerek is leht úgy évek múlva ha a szüleivel nem bánt rosszzl de fordítva rosszul bántak vele,h minek tartsa el és törölje a s..gét a szülőnek ha neki se segített..de akkor ne csodálkozzon semmin.

2019. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
71%

Soha nem értettem az ilyen embereket.

Ha lehetőségem lenne támogatnám a gyerekem.

2019. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
60%
A gyerek az önző. Ebben az országban nincs garancia az időskori biztonságra. Egyes munkaképes fiatalok mégis elvennék az öregeiktől azt a pénzt, ami a biztonságot jelentheti a szüleinek. Persze az már fel sem merül hogy a sok kicsikart segítségért cserébe mód gondozza a szüleit. Alap hogy bevágja őket valami otthonnak titulált elfekvőbe. Mert NEKI persze magára kell gondolnia.
2019. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
60%
Úgy látom nincs itt akkora szegénység, mint híresztelik... :D
2019. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
48%

Sült galambot várja valaki a szájába.

Hát csak várja.Sajnos nincsenek meg az anyagi feltételek,hogy mindenki különköltözhessen egyből.Az apucika meg gebedjen meg a melóban,hogy még ezt is teljesítse?A N.B L l.szt

2019. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tud mást enni,akkor kap sült galambot is akár. :D
2019. júl. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudhatjuk a lány hogy viselkedik a szülőkkel, egyáltalán megérdemelné-e.
2019. júl. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 TheSoldier ***** válasza:
40%
A támogatás nem lakásvásárlással kezdődik...Dolgozz meg érte,és lesz saját lakásod.
2019. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
28%
Nem a lakásvásárlással kezdődik, hanem a lakásvásárlással végződik. Ti is elfogadtátok volna, csak ti nem voltatok ilyen helyzetben. Egy fiatalember nyugdíjba megy, mire egy lakásravalót megkeres. Senki nem mondta, hogy a szülőknek erejükön felül kéne ezt megadniuk, hanem ha van rá lehetőségük. Így szólt a kérdés is.
2019. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!