Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 40 évesen a szüleimnél...

Ha 40 évesen a szüleimnél lakom, az mindenképpen kellemetlen?

Figyelt kérdés
Ha jól megvagyunk, így nem kell albérletbe menni vagy ez csak a társadalmi elvárás miatt van így, mert mások már megszívták?

2019. júl. 7. 19:49
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nagyon nem mindegy, milyen minőségben él az ember a szüleivel, anya arany kiszolgált picinyeként, vagy felnőtt emberként közösen tartanak fent egy háztartást. Én is 40 fölött vagyok, és én is a szüleimmel élek. Értelmetlen lenne egy csomó pénzt lakbérre költeni, csak azért, hogy külön legyek, amikor a házunk nagy, kényelmesen elférünk, és nagyon jól ki is jövünk. Nem attól lesz felnőtt az ember, hogy mindenáron hátat fordít a szülői háznak. Régen is együtt élt több generáció.
2019. júl. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
94%

Ha fel kellett tenned ezt a kérdést akkor nyilván te sem érzed annyira okésnak a dolgot.

Egyéni vélemény, de igen, szerintem kellemetlen, mert az elköltözés nem az albérletről szól, hanem az önállósodásról, a szülőktől való leválásról, ami normális esetben 18-20 éves korban megtörténik.

2019. júl. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
De én már elköltöztem nem egyszer, csak nem találtam meg máshol a számításaimat, mert van ilyen, mindig egy félét szajkóztok, mint egy vészmadàr!
2019. júl. 8. 06:00
 44/54 anonim ***** válasza:
89%
Ha most ez nem egy kamu kérdés, akkor nem az a baj, hogy 40 évesen otthon laksz, hanem, hogy a gondolkodás módod megrekedt egy kb. 16-18 éves kamasz szintjén.
2019. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
66%
40, azaz NEGYVEN éves felnőtt fiatalember vagy. Sz@rd már le, hogy mi a társadalmi elvárás! Ha nincs tesód, úgyis a Tiéd lesz a Szüleid háza, ha meg van, akkor lesz majd egyszer, ha dolgozol. Úgy bírom ám, amikor mindenki beleszól mindenki életébe! Ha Anyudéknak nem vagy a terhére, miért mennél albérletbe, csak azért, mert pár aszott, csúnya szájú vén szatyornak nem tetszik, hogy Velük laksz?
2019. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
77%
Bárki mond bármit szerintem,ha neked meg a szüleidnek ez így megfelel,akkor nincs hiba,bár,ha még esetleg szeretnél egy nőt akkor biztosíthatlak,hogy ez kizáró ok,nekem is van egy unokatesóm,hasonló korban szintén a szüleivel él,és ez a kizáró ok,sok nő érdeklődik utána,aztán amikor megtudják,hogy a szüleivel él akkor viszlát,minden esetre én 19 éves vagyok,de már most külön mentem,mert ahogyan nőttem az ellentétek nagyon kibuktak,és nagyon megromlott a kapcsolatom a szüleimmel,ha nálatok ilyen nincs akkor tényleg nincs miről beszélni...
2019. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a gáz, hogy 40 évesen a szüleiddel élsz. Az a gáz, hogy még mindig nem nőttél fel. Látszik a válaszaidból. 40 évesen nár rég kellene legyen egy önálló gondolkodásod, le kellene tudnod sza*ni a társadalmi elvárásokat, de ez még nem alakult ki benned. Na, ez a legnagyobb gáz. Elhiszem, hogy ezek után bonyolult párkapcsokatban élsz, hiszen melyik felnőtt nőnek kell anyuci pici fia? Miért kellene albérletbe menned? Ha 25 éves korod óta dolgozol, és a szüleidnél laksz, kellene legyen annyi megtakarításod, hogy egy kisebb lakás önerejére elég kell legyen. Ha egyáltalán nincs 15 évnyi munka után megtakarításod, akkor a pénzzel sem tudsz bánni. Nem az a gáz, hogy a szüleiddel laksz. Az a gáz, hogy mennyire önállótlan, gondolkodásra képtelen vagy. Ezt sugalmazzák a válaszaid. Na, ez a gáz.
2019. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit a társadalmi normák miatt NEM csinálsz, az ugyanaz, mintha a társadalmi normák MIATT csinálnád.


Az igazi lázadó leszarja, mik a normák, azt csinálja, amit akar. Te nézed, mi a norma, és az ellenkezőjét csinálod. Tehát ugyanúgy beszabályozod az életed.

2019. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
89%

A Földközi-tenger térsége vagy Mediterráneum a nyugati civilizáció bölcsője.

A mediterráneumban a mai napig több generáció lakik együtt. Eleve úgy építkeznek, ikerházakkal, emeletes házakkal, hogy szülőkkel, nagyszülőkkel, testvérekkel legyenek körülvéve, ne idegenekkel.

Biztos ők a hülyék és mi vagyunk a baromi okosak, hogy felrúgjuk, bomlasztjuk a családokat és idegenek zsebét tömjük sokszor erőn felüli bérleti díjjal és kuporgunk nyomorogva lyukakban, hogy ne legyünk "cikik"

Szánalom!

2019. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:

Tök jó válaszok érkeztek, mindegyik válasz megér egy misét és mivel a teljes képet nem látjátok, így csak azt tudjátok hajtogatni (mint a kockás inget), amit a környezetetekben tapasztaltok.


Viszont van egy másik rész is (ami velem is történt), hogy olyannal költözöl össze, aki rosszabb két anyósnál is, akkor inkább el onnan, de ezt még nem tudhatod az összeköltözés előtt. Meg olyan is van, aki szülői segítség nélkül semerre sem jut és majdnem naponta meglátogatják a szülei, illetve a szülők tudtak segíteni annyira, hogy külön legyen. Sajnálatos módon én belementem egy illúzióba, így minden megtakarításomat egy valamibe/valakibe fektettem és talpra állni már nem tudtam úgy, mint előtte, de ez már egy másik történet...


https://www.youtube.com/watch?v=Pk5ZuIeX9rY

2019. júl. 8. 11:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!