Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki volt már amniocentézisen?...

Ki volt már amniocentézisen? Nem volt kellemetlen, amikor beszúrták a tűt? Nekem is mennem kell a korom miatt. Lehetek ott nadrágban vagy mindenképpen hálóinget kell felhúzni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! én is a korom miatt voltam )) Nem egy leányálom, az igaz, de kibírható. Fájni viszont egyáltalán nem fáj. Én Kecskeméten voltam, ott át kellett öltözni kórházi (alig volt rajta megkötő!) hálóingbe - végül is ez elég komoly beavatkozás. Lefertőtlenítették az egész hasamat egy sárga trutyival, egészen a combomig, aztán vezették be a tűt. Ezek keresztül először érzéstelenítőt fecskendeztek be (gondolom a lepénybe), ezt a doki még mondta is. Aztán egy újabb tűt vezettek be a már bent lévőn és azzal vették a mintát. Akkor már csak a matatást éreztem, de nem fájt. Szerencsére elsőre sikerült elég mintát venni, így nem kellett még egyszer próbálkoznia a dokinak :)) Te hová mész?
2010. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Debrecenben végezték el genetikai tanácsadás után egyből, szóval abban a ruhában voltam amiben mentem, nem vittem mást. Amikor befejezték picit pihenni kell és azután lehet is haza menni. Milyen érzés volt? Nekem szörnyű, mármint azért, mert totá féltettem-féltem babámat, féltem a vetéléstől, féltem mindentől. De én ilyen vagyok. Valójában a tűszúrást alig lehet észrevenni az egész pár pillanatig tart, szóval elviselhető! Őszintén fogalmazva, szinte futószalagon végezték az egészet, előttem is voltak többen, és utánnam is jöttek és nem azzal törődnek, hogy a kismama mit érez, hanem gyorsan megcsinálják és jöhet a következő.
2010. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a bp-i Baross utcában a SOTE 1. Női klinikán csinálták. Futószalag. Bemész, a sima utcai ruhádra felveszel egy steril köpenyt és papucsot, lefekszel, egy tenyérnyi folton lefertőtlenítenek, szúrnak és kész. Közben nézik uh-n, de nem is volt idő odanézni, már túl is voltunk rajta. Pedig azt hittem, jó sokáig nézegethetem a babámat :( Szóval kellemetlen, de túl lehet élni. Utána szigorúan pihenj/feküdj pár napot, két hétig tilos a házasélet, a hajlongás, a guggolás és legalább egy hónapig ne emelj semmit, ha lehet.


Boldog babavárást!

2010. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia én is a női 1-be voltam a menet ahogy az előttem válaszoló írta az utcai ruhára egy zöld köpeny lábzsák lefekszel az ágyra húzódj teljesen bentre hogy a doki melléd férjen én kívülre feküdtem és szólt hogy ö is jön vicces volt :-))aranyosan beszélgetett amíg előkészítetek az uh-án a babát ne várd hogy lássad mert direkt olyan helyre szúrnak ahol nincs baba én is kerestem és kérdeztem is és mondta hogy neki most olyan hely kell ahol a babát nem látjuk a szuri nem fáj én akkor nap előzmény miatt befeküdtem a kórházba kérdezték hogy hol szúrtak már nem tudtam meg mondani a helyét nem éreztem és nem is látszott inkább a félelem ami ilyenkor közre játszik ja és én előtte este aznap reggel és utána homeopátiás arnica-t szedtem ha utána nézel be is linkelem neked direkt erre ajánlják nekem jó volt hogy tudtam valamivel védekezek az esetleges vérzés ellen szép baba várást kívánok és minden jó eredményt

[link]

2010. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Senkinek nem kell mennie a kor miatt. Ez nem kötelező, csak ajánlott, ezt persze sok helyen elfelejtik mondani. A védőnőm szerint a legújabb kutatások szerint egyáltalán nem gyakoribb a Down-kór 35 év felett. Ha jó a kombinált teszt, akkor nem fontos megcsináltatni. Én még egy integráltat csináltattam mellé, az is negatív lett, így nem engedtem a vizsgálatot.

Persze tegyen mindenki belátása szerint. Csak ezért írtam le, mert pl. egy barátnőm azt mondta, hogy nem tudta, hogy ez nem kötelező.

2010. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia én is átestem rajt.Nekem kórházi hálóinget adtak és aznap bennt kellett aludnom.Két nap szigorú fekvés,utána 2 hét kímélő életmód.Nagyon vigyázz magatokra.Én annyira féltem hogy utána,elkezdtem remegni és sírógörcsöt kaptam,bár ez senkit nem érdekelt ott:(még annyit se mondtak nyugi te hülye.Nekem sajna fájt,nem sikerült elsőre.kétszer szúrtak,rossz volt,de így is pár perc volt az egész.Hamar túl leszel rajt,nyugodj meg ne izgulj.Még eredményig nekem is van hátra 2 héát,idegtépő ez a várakozás,de remélem hamarosan fellélegezhetek:)Neked minden jót kívánok:)
2010. jún. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előttitől kérdezném (19:24), hogy milyen eredményed lett és hogyan csináltattál integráltat a kombinált után. Én tegnap kaptam meg a 12. heti eredményt, ami alapján a genetikus nem javasolt amniot. ( Down: 1:3500, Edwards 1:50000). Mindeközben 40 éves vagyok.


Ez bocs az offért! Talán másnak is hasznos az info!?

2010. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem alacsony lett az AFP-m, ezért javasolta még a nőgyógyász, hogy csináltassam meg az integráltat is, holott a kombinált teszt valami 1:13 000-hez lett.

Ugyanott csinálták, mint a kombináltat. 20. hét körül kell menni, a 12. és 20. heti eredményt vetik össze, ez már 95 % biztos. Csak ezért már fizetni kellett 15 000 Ft-ot. De ez alapján azt mondták, hogy nem javasolják a magzatvízvételt.

2010. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!