Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak elfogadni...

Miért nem tudnak elfogadni így ahogy vagyok? Miért kell állandóan piszkálni? Miért nem veszik észre hogy ez nekem nem jó? 16L

Figyelt kérdés

Sovány vagyok és nem szeretek enni én ezzel nem tudok mitcsinalni.

És sok kaját nem tudok megvenni húst meg ilyeneket utalok és ha azt főznek nem mondom hogy nekem más kell, inkább nem eszek hogy hagyjanak békén akkor meg azért piszkalnak hogy direkt nem eszek csontos akarok lenni

Ha meg 1x nincs kedvem velük menni valahova akkor azzal piszkalnak hogy egesznap gepezek kövér leszek nem jarok sehova sétálni, de ez nem igaaz

Miert nem hagynak nyugodtan? 16 évesen el tudom dönteni mit szeretnék és mit nem


2019. júl. 8. 16:30
1 2 3 4
 21/37 Mihago ***** válasza:
3%
Hogy itt mennyi bigott majom van, eszem megáll... Igen, persze, a szülő MINDIG szereti a gyerekét, MINDIG tökéletes és helyes, amit tesz, a fiatalnak SOHA nem lehet igazi baja, csak hisztizik. Na, az ilyeneket, mint ti, kikötném a sötét pincében, és napi háromszor tíz percig vernélek titeket bottal, hogy megtanuljátok, mi a móres. Mi bajotok lenne vele? Nekem lenne igazam, mert én vagyok az erősebb.
2019. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
21%

Lol


Oké, végigolvasva a sok kommentet, hát látszik hogy a korban távolabb álló korosztály nem érti meg a legjobban.


Kedves Kérdező!

Először is, semmi baj azzal ha nem eszed meg a húst, az én családomban pl. csak a csirkemellet esszük meg más nem nagyon. Bár nálunk sosem volt ebből gondd, anyukám belátta, sőt a tesóimnak mai napig pl. ha csirke combot süt, vagy oldalast, leszedi a tiszta húst. Minden család máshogy működik, nálunk ez van. Amugy a felvágottakat sem esszük meg.

Viszont múltkor kerültem egy roppant kellemetlen helyzetbe, amikor a barátom családjánál ettünk és körömpörkölt, meg ilyenek voltak, azt hittem odahalok, éreztem ahogy a gyomrom egyre jobban összemegy, és pánikoltam, aztán végül annyira lesápadtam hogy már nem tudtam leplezni magam cuki arccal xD elmagyaráztam nekik hogy mi nem szoktunk ilyeneket enni, hogy nem vagyok oda a húsokért, felvágottakért stb. Meg is értették. Azóta ők sem eröltetnek belém semmit :)


oké, hogy nincs önálló kereseted, de ha mondjuk mennek vásárlni, kérd meg őket hogy hozzanak neked amit szeretsz, és ha olyan ételt készít anyukád, ülj le velük enni és te edd a saját magad varriációját.


16 éves vagy, már nem kisbaba, nem is kiskölyök akit akinek anyuci tolja a szájába kanállal a kaját. Bizonyitsd be hogy tudod mi neked a jó, étkezz rendesen. Ha nem eszel rendesen, akkor csak egy buta kislánynak fogsz tűnni a szemükben.


csak okosan ;)

2019. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
ohh éés 21-nek totál igaza van
2019. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
63%
Kiegészítve a 23-as válaszát: nekem a mai napig gyomorgörcsöm van vendégségben, hogy mivel kínálnak meg, mi van, ha azt én nem szeretem, és elvileg udvariasságból meg "kéne" ennem. Szeretem eldönteni, hogy mit eszem meg és mit nem. Számomra ugyanis nem egyértelmű, hogy ezt megtehetem. 21-es vagyok, akit "tömtek".
2019. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azt nem értem, hogy az miért nem merült fel benned, hogy akkor főzz magadnak... Az meg természetes, hogy fáj a fejed, ha nem eszel normálisan. Az, hogy naponta 2-3-szor eszel, ha épp olyan a kaja, ami neked tetszik, amikor meg nem, akkor nem eszel, az messze nem egészséges és nem csak fejfájásod lesz belőle, hanem sokkal komolyabb bajok is idővel.

Ha jól értem nem szereted a húst, csak a csirkemellet. Tengeri halakat próbáltál esetleg? Párolj zöldséget, az nem egy eget verő munka, csinálj valami tésztát hozzá, esetleg rizst. A lényeg, hogy normálisan és egészségesen táplálkozz, amihez nem kell feltétlenül vörös hús.

30/F

2019. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
93%
Drek: 16 éves. Abból tud főzni, ami otthon van, vagy amit megvesznek neki.
2019. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
75%

Amit leírtál mind megértem, és pont azért tudom, hogy nagyon rosszul tekintesz a helyzetre.


No, szóval - előfordul olyan, hogy egy ételt valamiért "nem kívánsz", mert a szervezetednek tényleg nem kell - ez az ételallergia illetve az ételintolerancia. De ez nem abban merül ki, hogy hányingered van tőle; vagy hánysz tőle nem sokkal azután, hogy megetted, vagy a hasad fáj marhára, amikor emészteni próbálod, esetleg lentebb, amikor a beleidbe ér az étel. Esetleg kiütéses lehetsz tőle, durva esetben bedagadhat a torkod (anafilaxia).

De ahogy olvastam nálad nem ez az eset.


Szimplán annyi, hogy hányingered van tőle.

Ezt megértem; a menzeszem első napján például én sem bírok húsra ránézni, és ciklustól függetlenül is tartok húsmentes napokat, mert egyszerűen nem kívánom.


Velem is előfordul, hogy már csak az étel és az evés gondolatától és látványától is hányingerem van; ez 100%-ban pszichológiai probléma, kivéve, ha éppen elrontottad a gyomrod. De ismét: nálad nem ez az eset.


Az agyad csinálja ezt veled. Tanuld meg megmondani neki, hogy STOP. (Nem lehetetlen, de sok időbe, fáradságba és gyakorlásba kerül, és sokszor nem fog sikerülni.)


Viszont az nem megoldás, hogy nem eszel. Ha más nem, egyél egy kis pirítóst vagy valamit.

A gyomrodnak nagyon nem tesz jót, amit vele művelsz, hidd el, és minél tovább halogatod az evést, annál nehezebb lesz elkezdeni.


Ha nem tetszik neked az, amit otthon főznek, akkor kérhetsz pénzt, elmehetsz vásárolni, vehetsz magadnak amit akarsz, megfőzheted. Tizenhat éves vagy, két év múlva nagykorú leszel, nyugodtan elkezdhetsz főzni magadra, mások is így csinálják. Még munkát is kereshetsz most nyárra, úgyis szünet van, akkor lesz miből venned olyan kaját, amit enni akarsz.


Amennyiben lusta vagy elmenni vásárolni és főzni magadnak, akkor ne nyafogj és ne finnyázz, edd meg, amit eléd tesznek.


A hányinger csak hányinger. A szervezeted nem fogja azért kilökni a gyomortartalmad, hogy neked rossz legyen, jó ok nélkül nem teszi meg.

A hányingert le lehet győzni és hányingerrel lehet enni - én is megteszem, pedig én hányásfóbiás vagyok, nekem a hányinger kész rémálom. Úgyhogy hidd el nekem, tudnál enni, ha próbálnál/akarnál.

Esetleg ne zsíros kenyeret meg májas hurkát egyél, ha rossz a gyomrod / hányingered van.


Kis pirítós, esetleg valami csirkéből készült felvágott, sajt, zöldségek - ha időt és energiát fektetsz abba, hogy tényleg finom szendvicseket rakj össze sokféle olyan alapanyagból, amit külön-külön szeretsz, az meghozza az étvágyad, jó ízzel fogod megenni a szendvicset.


A probléma nem a gyomrodban van, hanem a fejedben.

Neked semmi okod nincs arra, hogy rosszul legyél a kajától, ne szeress enni, kihagyj étkezéseseket csak azért, mert éppen nem kedvedre való a kaja. Ezt mind-mind te generálod magadnak, vagy azért, mert tényleg valami problémád van, vagy mert elkényeztettek.



Valószínűleg nem fog neked tetszeni a válaszom, mert nem ez az, amit hallani akartál. Ez az, amit hallanod KELL. Fogadd meg, magadnak teszel szívességet.

2019. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
40%

#27: 16 éves, nem 6.

Buszra ki tud menni, jegyet tud venni, buszra fel tud ülni, a bevásárlókocsit el tudja tolni, bele tud pakolni, a kasszánál tud fizetni. Szatyorba bele tudja pakolni az élelmiszert, a vállára fel tudja venni a szatyrot, a buszmegállóba el tud menni a szatyorral, tud jegyet venni, a buszon tud utazni a szatyorral, haza tud menni, ki tud pakolni.


Otthon fel tudja ütni a receptes könyvet vagy a netet / youtubeot, és lehet, hogy elsőre nem karácsonyi töltött pulykát fog csinálni, de meg tud tanulni főzni, ki tud rántani magának egy csirkemellet.


Nem fog beletörni a körme a munkába, igaz, annyira nem kényelmes meg kellemes, mint otthon ülni és várni, hogy anya főzzön.


Két év múlva el is költözhetne otthonról, az ég szerelmére. Mit csinál majd, ha hirtelen elkerül egy albérletbe fősuli/egyetem/munka miatt, és hirtelen magáról kell gondoskodnia úgy, hogy még bevásárolni sem tud, nem tud megsütni magának egy rántottát sem?


16 évesen pedig lehet dolgozni; nyár van, ideje van, ha a szülők nem adnak pénzt kajára, nyugodtan elmehet dolgozni és finanszírozhatja magának az ételét.

Bár erősen kétlem hogy a szülők megtagadnák tőle a pénzt meg a bevásárlást+főzést, lehet, hogy még támogatnák is.

2019. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, nagyon vékony vagyok és sokat csesztetnek vele hogy nem eszek sokat és én is nagyon sok kaját utálok, ha szeretnél beszélgetni egy "sorstárssal" írj egy privit ;) 16/L
2019. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
29 az egész kifejtésednek nincs értelme, mert abból indulsz ki, hogy egy bizonyos összeg felett a kérdező rendelkezik, ami egyáltalán nem biztos. 16 évesen meg egyáltalán nem könnyű diákmunkát kapni, még városban se, vidéken sokszor kiröhögnek, vagy 600 forintos órabéreket adnak. 16 évesen meg nem hiszem, hogy azért kéne külön dolgoznia valakinek, hogy legyen mit ennie, ha egyébként családban él. A többiben természetesen igazad van, de elég hamar fel tudja magát találni az ember, ha végre kiszabadul egy számára mérgező környezetből.
2019. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!