Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek rossz volt a gyerekkor...

Akiknek rossz volt a gyerekkora nem félt attól, hogy majd ő is rossz szülő lesz?

Figyelt kérdés
Szeretem a szüleimet, főleg az anyukámat, de mai napig nem értem hogyan voltak képesek a nagy semmire vállalni 3 gyereket. Se pénz, se saját lakás, se normális végzettség, valószinűleg szerelem se volt, mert még 10 éves korom előtt elváltak. Természetesen ennek mi szivtuk meg a levét a testvéreimmel, mert képtelenek voltak normálisan nevelni minket. Szomorú, de nekünk kellett rájuk vigyázni sok esetben már gyerekként is. Volt az életünkben mélyszegénység, éhezés, folytonos megaláztatás, kilatástalanság bőven, aminek jelenleg is érzem a hatásait. Persze van rengeteg szép emlékem is, és mióta felnőtt, keresetképes nő vagyok teljesen normális életet élek, mégis úgy érzem sose leszek képes családalapításra, nem tudom milyennek kell lennie egy jó szülőnek. Rettegek, hogy lesz egy gyermekem, aki majd hozzám hasonlóan úgy éli le az életét, hogy folyton azt kérdezi magától miért kellett megszületnie? Miért nem látták a szüleim, hogy nekik és nekem is az lett volna a legjobb, ha nem tartanak meg? Hiába a sok boldog pillanat az életben, ha sokkal több a rossz, és emiatt úgy érzem sose leszek igazán boldog. Hogyan is nevelhetnék egy gyermeket normális, mentálisan egészséges felnőttnek, ha én magam sem vagyok az?
2019. júl. 9. 12:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

Adott a minta akár jó akár rossz.Ettől függetlenül kialakult nálad egy karakteres ember saját akarattal,elképzeléssel.Pontosan tudod mit akarsz és mit nem ez lenne a lényeg.Nagyon jó szülő válik belőled,ha mindig előre nézel!

Természetesen lesznek spontán reakcióid ami beívódott,de te szeretni fogod magad annyira,hogy ezt megérted és elnézed magadnak.Csak egy példa:anélkül,hogy tudatos lenne,úgy rakod össze az edényeket,teregetsz,takarítasz mint ahogy az anyukád tette.

Érdekes eset,ha a lányomnál keresem a konyhai eszközt,kicsit gondolkozok én hova tenném,akkor megtalálom,az elmondása szerint praktikusnak tartja a cuccaim elhelyezését,pedig csak látta.

Ne engedd,hogy a múlt,megkeserítse a jövődet,az megfosszon az örömöktől.

Engedd el azt ami fáj!

2019. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
Minden napra kell egy ilyen kérdést kiírni, hogy Nem akarok gyereket! Most komoly, hogy ebből akar néhány pszichopata divatot csinálni? Nem fog sikerülni!
2019. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Az én szüleim nagyon sokat kiabáltak velem , én is azt veszem észre , hogy kiabálok és azt mondom a gyerekeimnek amit nekem anyám ... pedig utaltam mikor azokat mondta ... ezen próbálok változtatni és vissza fogom magam , arra gondolok , hogy nekem milyen rossz volt és nem akarom , hogy nekem is a lányaimmal olyan legyen a kapcsolatunk , mint az én szüleimmel ... nem rossz , de nem is egy bizalmas , mint amilyenre vágyók
2019. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Elvileg apám ilyen volt; a nagypapám minden túlzás nélkül nem teljesen normális, úgyhogy apámnak elég kemény gyerekkora volt. Állítólag tartott tőle hogy nem lesz jó szülő, illetve mindenével arra akart törekedni, hogy ő maga jó szülő legyen.

Neki viszont nem sikerült, borzalmas szülő volt. Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy az apám sem teljesen normális, bár azért nem olyan vészes, mint a papám.


Én személy szerint nem félek ettől, tudom, milyen egy rossz szülővel felnőni, és eszem ágában sincs a saját gyerekeimet ilyesminek kitenni a jövőben. Mindenképp megpróbálom majd elkerülni hogy megismételjem, amit ő csinált.


Szerintem pihentesd a gyerek témát, ha úgy gondolod, még nem állsz rá készen. Nem mondom, hogy mondj le róla, de adj neki időt. :)

Rendezd el a saját dolgaidat, nyugodj meg, tanuld meg elfogadni és szeretni önmagad (hű, ez de klisés szöveg, de tök igaz) ha még nem megy, reflektálj kicsit, vedd észre a rossz tulajdonságaidat, és igyekezz rajtuk javítani, vagy megpróbálni megfékezni az indulataidat. Marha nehéz feladat, de hidd el, senki sem érettségizett gyereknevelésből, mindenki követ el hibákat - aki úgy gondolja hogy nem, az vagy nem látja őket, vagy nem hajlandó elismerni.

A lényeg, hogy első körben tanuld meg jól/jobban érezni magad a bőrödben. Lehet segít, ha kicsit egészségesebben is kezdesz élni, vagy megnyugtat, hogy már most félreteszel havonta egy ötezrest vagy amit szeretnél/tudsz, hogy legyenek tartalékaid, be légy biztosítva, tudj hova kapni, ha hirtelen pénz kell. Mivel nálad eléggé kihegyeződött a dolog a pénzre és a pénz hiányára ezért lehet, hogy ez tényleg sokat segítene.

Személy szerint engem megnyugtat, hogy van félretett pénzem. :)


Fú, bocsi, hosszabb lett mint akartam.

2019. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A kérdésed elolvasva szerintem neked nem kell aggódni amiatt, hogy rossz szülő leszel. A pszichológus, akihez hasonló okok miatt jártam azt mondta, hogy ebben az esetben valaki vagy ugyanolyan rossz szülő lesz, vagy pedig belátja hogy mit rontottak el a szülei, és náluk sokkal jobb lesz.
2019. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Metionin ***** válasza:
86%
Ezen már én is gondolkodtam, bár nem magam miatt mert én nem akarok gyereket. A szüleimre egy medveállatkát nem bíznék, kb. mindenre alkalmasak csak arra nem hogy gyereket neveljenek. Bevállaltak a semmire mert a környezetük nyomta őket hogy na mi lesz már, aztán mióta élek hallgatom hogy csalódás vagyok akit kár volt bevállalni meg ha ők ezt tudják, nem vállaltak volna. Apám alkoholista, anyám idegei a tönkön, elválni nem akartak, állandó ordítozás, verekedés, zsarolás, mindenbe belekötés, alig vártam hogy el tudjak költözni. Nem tudom hogy ez az egész mennyire függ össze azzal hogy nem bírom elviselni a gyerekeket mert már egész kiskoromban sem szerettem őket és akkor még nem voltam tudatában annak hogy a mi családunk voltaképpen nem normális. Nálunk az volt hogy útban voltam, eltört a csuklóm, kiborítottam egy pohár vizet, beszakadt a szám, majd az orvosnál szemrebbenés nélkül hazudtak hogy jaj elestem. Kilométeres listát tudnék írni arról hogy mit nem szabad csinálnia egy szülőnek de semmit sem tudok arról hogy mit igen. És igen, félnék hogy ha lenne gyerekem akkor bántanám mert ha mások gyerekei irritálnak a hangoskodásukkal, akkor is hamarabb kezd a tenyerem viszketni minthogy végiggondoljam hogy van-e más megoldás. Ilyen tekintetben szerencsésnek érzem magam hogy egy fikarcnyi vágy nincs bennem gyerekre mert ha lenne, biztosan nem vágnék bele anélkül hogy egy alapos pszichológiai felkészülésen esnék át. És egész életemben félnék hogy mikor leszek olyan mint amilyenek velem voltak.
2019. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, nekünk nagyon nagyon rossz gyerekkorunk volt. Mind a ketten mélyszegénységben nőttünk fel. A feleségem s én is.

Én szinte szülők nélkül. 18 évesen mentem munkásszállóra. Akkor még volt. (1988).

Ott ismertem meg a párom. Két gyerekünk van. Már nagyok. 20 és 25 évesek.

Szerintem, nagyon szépen nevektük őket. Kimerem jelenteni, hogy szinte tökéletesen. Ők voltak a központban. Mindennap játszás, beszélgetés, s tanulás.

Minden hibát próbáltunk kiküszöbölni, amit velünk elkövettek.

Szerintem sikerült. A lányom most diplomázott, a fiam majd fog.

Szeretjük kedveljük egymást, a párommal s a gyerekekkel is. Biztos tudnának olyat mondani, amit szerintük, mint szülőnek másként kellett volna csinálnunk. Ezt ők tudják. Bízok benne, hogy jó szülők voltunk, s maradunk.

2019. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Nekem is sajnos nagyon rossz gyerekkorom volt. Anyám apám ivott, anyám aggresziv is volt sokszor.sokszor játruk az utcákat testvéreimmel télén a nagy hóban is mezitláb. Rossz volt. Jártam pszichológuhoz is. Sajnos az élet kegyetlen tud lenni sokszor. Akkoriban még en is ugy voltam ve sose akarok gyereket sose élje át amit én. De ma boldog anyuka vagyok aki nagyon büszke a gyermekére. Az én lányomnak sose kellett és nem is kell megtapasztalnia milyen gyerekként szenvedni a szülei miatt. Mert én tudom milyen az és aki tiszta szívéböl szereti a gyermekét sose akar neki fájdalmat okozni.
2019. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
60%
Ezért nem akkarok gyereket!
2019. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!