Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy apám leteremtett minket?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk, 5 éve párkapcsolatban és 3 éve élünk együtt. A ház amiben lakunk óriási, anyám tulajdona, tőle béreljük és idővel szeretnénk megvenni. A gond csak azzal van, hogy anyám bármikor idejön mindig talál valamit ami nincs rendben és ennek hangot is ad. Elismerem, hogy nem élünk teljes tisztaságban és elmaradozunk a tennivalókban, de szerintem akkor sem fair, hogy mindenbe beleszól... Most is itt voltak és ránkküldte apámat, hogy tegyen rendet a fejünkben mert siralmas ami itt van. Konkrétan kaptunk egy fejmosást, hogy mi ez a putri, mért nincs lenyírva a fű, stb most a részletekbe nem mennék bele, és hogy szedjük össze magunkat mert olyanok vagyunk mint két óvodás és nem is érti, hogy én mért terveznék már gyereket szülni (még nem lesz, csak meséltem neki hogy én már ábrándoztam róla, csúnya dolognak tartom, hogy így felemlegeti) stb... És hogy mostantól jönni fog ellenőrizni minket mert nélküle nem csinálunk semmit és ellep minket a káosz. Köpni nyelni nem tudtunk, csak hallgattuk miket mond. Félreértés ne essék én nagyon jóba vagyok apámmal de szerintem ennyire nem kéne beleszólnia az életünkbe, felnőttek vagyunk. Vagy normális dolog ez? Már nem is szeretem elhívni őket hozzánk, mert félek hogy épp mibe kötnek bele... Anyám konkrétan elvitte most is egy virágomat az ablakból mert hogy száraz és én nem figyelek rá és nálam csak meghalna... Kész agyrém.

2019. júl. 10. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mennék onnan messzire.
2019. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb lakástulaj bizony havonta megy és számonkéri, ha kupis a lakás, gondozatlan a kert. Ez ilyen.
2019. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordított esetben te hogy reagálnál? Vegyétek meg, utána megehet a kosz, semmi köze hozzá.
2019. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ezért nem kell a szülő ingatlanában lakni. Mondom én, aki anyám lakásában él és mindig mondom, hogy ne jöjjön, mert megütné a guta, ha meglátná, mi van itt :D
2019. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alain Delon ***** válasza:
0%
Lehet, hogy egymással van bajuk és rajtatok vezetik le.
2019. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem akarok nagyon reagálni hogy tényleg úgy éltek mint két óvodás, valószínűleg van benne igazság.


De! Én oda nem költöznék, nem venném meg, és nem élném bele magam. Olyan helyre mennék ahova nem tudnak bejönni, nincs hozzá közük, és én szereztem. Jobban meg fogod becsülni, és akkor felnőttnek is néznek majd. Tudom ez a szokásos "költözz el", de az egyszer megveszem anyám házát de jó lenne a gyerek elég erős kontrasztot teremt azzal hogy egy háznál nem tudjátok levágni a füvet. Gyerek mellett majd több időtök lesz rendet tartani, vagy mit gondoltok? Minden bántás nélkül, de érdekelne.

2019. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jogos. Nem a tiétek a ház, hadd ne tűrje már el a tulajdonos, hogy gondozatlan a kert, meg kupleráj van a házban. Mellesleg, ha az önkormányzat megkínálja egy ötvenezres csekkel a gaz miatt, amit oly gonddal neveltek, az az ő nevére megy ám, tudtad?
2019. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ha úgyis bérlitek, tehát bérleti díjat fizettek (mondjuk ez nekem nagyon furcsa), akkor tényleg inkább béreljetek ismeretlentől és ne házat, hanem lakást, sokkal egyszerűbb dolgotok lesz.

Nem mindenkinek való a kert és a kertes ház.

És igen, a kertet időigényes dolog rendben tartani. Vagy csinálod örömmel, hobbiból, vagy rabszolgamunkának fogod érezni.

2019. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt tanácsolom, hogy ha lehet, akkor költözzetek el. -írom, miután megerősítettél abban, hogy miért ne költözzek be a házamba, amin a mindenen kötekedő anyámnak haszonélvezeti joga van...
2019. júl. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De, ha amúgy jó a kapcsolat, és mégis így leteremtett, akkor csak lehet annak igazságalapja, hogy káosz van. Gondolom rendszeres is a dolog, különben nem is így adta volna elő. Most ez neked ha fáj, ha nem, és nyilván azért fáj, mert tudod, hogy így van; szedd össze magad, mielőtt gyereket vállalsz, mert így nem lehet.
2019. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!